Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tudna rajtam segíteni?...

Mi tudna rajtam segíteni? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok, én egy 30 éves nő vagyok. A gyerekkorom, a fiatalabb korom nagyon nehéz volt, tele volt szenvedéssel sajnos, a családom által. Én mindig is más voltam, mint ők, és kivetettek magukból, de én is éreztem, hogy nagyon nem vagyok a helyemen. Nem tartom most velük a kapcsolatot. Van diplomám, de közigazgatási, nemrég mentem férjhez, van egy átlagos szemmel jónak mondható munkahelyem. Tehát összefoglalva mindenki azt gondolhatná, hogy már sinen az életem, mi bajom lehetne?


A baj viszont az, hogy most, hogy minden elcsendesedett körülöttem, előjött egy nagyon kitörni vágyó érzés, mégpedig az, hogy ez az egész nem én vagyok, csak a rengeteg szenvedés, hibáztatás és fájdalom, önmagam sanyargatása elnyomta... Most, hogy lement az esküvő, most, hogy a vér szerinti családom nem hallom, most tört fel bennem egy belső hang.


Igazából az életem csak abból áll jelenleg, hogy felkelek, elmegyek dolgozni, aminek számomra semmi értéke, értelme, és jövök haza, főzök, mosok, takarítok, és várom a férjemet haza.


Hiányzik az életemből a tűz, ami bennem van... Nem volt időm magammal foglalkozni, és nem volt energiám a belsőmre figyelni, most már érzem, hogy lenne! Nagyon szeretek rajzolni, festeni, verseket írni, szövegeket fogalmazni, szeretem nagyon a zenéket, a hangszereket, a természetet, érzem, hogy ezt mind csinálni akarom, és hogy menni akarok, megnézni mindent... A természetet akarom érezni, felfalni a világot... És ami a számomra a legfontosabb, segíteni akarok másoknak, és semmi mást, csak ezzel foglalkozni, hogy emberekben éljen a remény, hogy érezzék, fontosak valakinek, hogy ne legyenek kiszolgáltatottak...


Még tanulnék is ezért bármit.


Sajnos azt érzem, hogy borzasztóan elkanyarodtam magamtól :( A férjem már családot szeretne, és mindenki erőlteti ezt az egészet. Olyan, mintha be lennék zárva egy kalitkába, amiből nem tudok szabadulni...


aug. 24. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy a gyereket erőltetni próbálják az elég sokszor jelen van. A társadalomban egy elfogadott, kimondatlan szabály, hogy gyereket kell vállalni ami h****ség de ebbe nevelik az embert. Pedig nyugodtan lehet egy pár együtt gyerek nélkül is boldogan.


Amikor egy napodat leírtad azt kicsit furcsának találtam, hogy annyit írtál, hogy várod a férjedet haza. Nem úgy jött le az írásod alapján, hogy túlságosan szeretnéd. Persze nem biztos, hogy így van de ezt kicsit aggasztónak látom.


Nem ártana szerintem rendbe tenned magadban, hogy mit is szeretnél akár segítséget is kérhetsz ebben egy pszichológustól. Majd utána átbeszélni a férjeddel.

Lehet, hogy egy időre jegelni kéne a baba témát aztán pár év múlva vissza térni rá de az is lehet, hogy ha ennyire mást akartok a jövőtől akkor hagynod kéne, hogy mással élhesse az életét.

aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Elsietett házasság.

Még a gyerek előtt válni kellene.

aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Miért a vallás rovatban tetted fel a kérdést? Egyébként ha szellemileg keresel, hitre találsz Istenben, az mindenképpen a hasznodra válhat. Gyerekek mellett sok helyen lehet ilyen önkéntes munkát vállalni, kézműveskedésre tanítani őket. Hátrányos helyzetű gyerekeket támogathatnál, vagy keresztény közösségeknél is van ilyesmire igény szerintem. Pl. sok gyerektábor is van, ahol kreatív elfoglaltságokat lehet tanítani gyerekeknek. De akár iskolába/képzésbe is belevághatnál a munkahely mellett, levelezőn. Mondjuk pl. szellemileg fejleszteni magad, képezni magad a kereszténységben, is időt igényel.
aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Bár meghökkentő a kérdésed,de nem rendkívüli,vagy ritkán előforduló dilemma!


Boldogulni!


Ez a vágya kivétel nélkül mindenkinek s majdnem mindenki azt 4 út közül az egyikben látja megvalósulni:


1.Anyagi biztonság megszerzése.

Én nem találkoztam még olyan emberrel,akit bármilyen nagyságú vagyon boldoggá tett volna. Ez,nyilvánvalóan hamis vágy!

2.Hatalom,amellyel a biztonságot igyekeznek biztosítani.

Nincs az a hatalmas,aki ne félne hatalma elvesztésétől,bármilyen nagy is legyen az a hatalom. Ez is zsákutca!

3.A siker,melyben az egyén saját nagyságát bemutathatja ország-világ előtt.

Szépségkirálynők,olympiai bajnokok,imádott előadóművészek,Nobel -díjas kutatók,és más sikeres emberek,örülnek sikerüknek,de boldogságot sosem találnak sikereikben.

4.Ez talán a legreménytelenebb boldogulási stratégia: A tudás megszerzése.

Minél több dolgot megismer egy tudós ember,annál inkább felismeri milyen tudatlan. A tudós ember világlátása egyre szélesebb s így egyre távolabb kerül a végcél:Ismerni a világot.


Ezek után,csak egy dolog marad a boldogulás útján: A szeretet megélése.

Ez,bármilyen kevésbe kerül(pl.hála,elfogadás,elengedés,odafigyelés,érintés,stb.)boldogságérzést szerez.


Szeress,kutasd a szeretet megélésének módját és boldog leszel!(Boldogulsz)


Ha nem találod,tanulj Jézustól,aki Isten-a szeretet- egyedüli hiteles bemutatója!

aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A párommal már évek óta együtt vagyunk, az, hogy hozzámentem, automatikus is volt valamilyen szinten. Másrészt szeretjük egymást, nagyon sok jót, de rosszat, nehézséget megéltünk együtt. Fontosak vagyunk egymásnak. Neki is elmondtam, hogy így érzem magam, ő mondta, hogy segít, ha kell és akarom, viszont ezek az érzéseim nem más emberek hozzáállásán múlnak, hanem rajtam.


Én vagyok az, aki valamiért nem találja a helyét, és össze van zavarodva. Az a baj, hogy gyerekként mindig anyuval foglalkoztam, mert beteg volt, aztán apám lett daganatos, és vele, és rengeteget szenvedtem. Sajnos ők sem bántak jól velem, anyuval megszakítottam a kapcsolatot is. Eljutottam arra a szintre, hogy azt éreztem, mindent kiöltek bennem, ami én vagyok, az összes szeretet, és mindent elnyomtak bennem, ami jó, ami én vagyok, azt, hogy szeretek alkotni, segíteni.


Most, hogy ők távol kerültek tőlem, elcsendesedtek az ártó személyek körülöttem, most volt lehetősége megszólalni a belső hangnak, hogy milyen is vagyok én. Egyet tudok biztosan, azt, hogy másokat szeretnék segíteni, boldoggá tenni, mert nekem ez az érték, én ettől érzem magam teljesnek, csak nem tudom, hogyan tegyem :) Ötlet? Vélemény?

aug. 24. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

(Miért a vallás rovatban kérdezed?)

A legfontosabb tanacsom az, hogy semmikeppen ne vallalj meg gyereket. Tudom, hogy most mindenki ezt varja, de ha megszuletik, majd mindenki azt mondja, hogy mikor lesz a kovetkezo, miert igy szultel, miert nem ugy szoptatsz, es miert vallaltal gyereket, ha meg nem akartal... Szoval az egesz gyerekvallalas temat vedd ki onnan, hogy kinek mi az elvarasa, csakis rad meg a ferjedre tartozik.

Lehetseges, hogy a csaladoddal valo kuzdelem annyira lekototte a figyelmedet, hogy fontos szakaszok es tennivalok maradtak ki az eletedbol: hogy megtalald, mi az, ami teged valoban erdekel, tanulni, intellektualis es psziches szempontbol fejlodni. Hogy engedj az intuiciodnak, hogy nem erzed jol magadat a borodben. Hogy legyen benned onbizalom vallalni azt, amit magadnak jonak latsz.

Nem irtad, hogy vannak-e barataid, mit csinalsz/tok a szabadidodben. Ez a napirend, amit IGY IRSZ LE, nem csodalom, hogy nem vonzo.

Szerintem azon tul, hogy hallgass magadra, en is azt javasolnam, hogy menj el pszichologushoz. 4-5 alkalom akar eleg is lesz. A pszichologus sokkal tobb reszletre rakerdez es jobban atlatja, mint mi. Van, hogy abban segitenek, hogy gondold at az eletednek minden szeletét, pl. parkapcsolat, munka, baratok, lelki elet (ide johet pl. a vallas, de barmilyen spiritualitas, vagy barmi, ami lelkierot ad), egeszseg, hobbi, anyagi helyzet, csalad (akar abban a formaban, hogy nincs jelen) stb. Azt is vegiggondoljak veled, hogy kerultel erre a "jo, de semmi kulonos" palyara, (ami munka, de nem hivatas, ha jol ertem), vagy hogyan beszeld meg a ferjeddel, hogy nem tartasz ott, hogy gyereket vallalj.

Az is lehet, hogy bar ugy erzed, mar elcsendesedett minden korulotted, nincsenek a rokonaid az eletedben - de egy csaladdal vegleg megszakitani a kapcsolatot psziches veszteseget is jelent, akarmilyen rossz is volt, es ehhez idore van szukseg, mig feldolgozod. Lehet (de nem biztos!), hogy atmenetileg egy enyhe depresszio is van benned a veszteseg miatt, vagy egyszeruen ki vagy még merulve a sok kuzdelem utan.

Ha ezeket osztonosen es tudatosan is atgondoltad (nem muszaj pszichologus), akkor szobajohet egy palyavaltoztatas, tanulas. Addig is megtalalhatod a modjat, hogy masokon segits, rengeteg raszoruloknak segito szervezet van, ahol kulonfele teruleteken nezhetsz korbe, es ratalalhatsz arra, ami a legjobb lenne.

Gyerek: en is no vagyok es van gyerekem, es nagyon orulok, hogy van, de. Azt mondom, hogy ez egy teljesen mas eletforma: az embernek minden szempontbol gondjat kell a gyerekeinek viselni es az lesz az eloterben. Egyaltalan nem baj, ha valakinek egyaltalan nem lesz gyereke. Neked kell erezni ezt, es fogod is erezni mindig, ahogy most is erzed.

aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A #.6 válaszoló megmondta neked a frankót. Felejtsd el! Ne engedd,hogy mások megmondják neked a frankót!


Akkor szülj gyermeket,amikor te egy piciny,ártatlan,tehetetlen élet szeretetére,gondviselésére vágysz és még nem késő!


Kell-e gyermeket szülni?


A tudomány megfigyelése szerint egy nő személyisége csak akkor teljesedhet ki,ha már szült. Ne higgy nekik! Figyeld meg a gyermek szülés nélküli nőket!

Találsz köztük boldog,kiteljesedett életűket?....(Szerintem nem,aki megjátssza azt,ha megnéznénk,XY kromoszómái vannak.)

aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én két dolgot mondanék neked, nem úgy és olyan mód, hogy biztos vagyok benne, hogy nálam van a bölcsek köve, és minden kétely nélkül osztogathatom a sok bölcsességet, amim van, de mindenesetre a kérdésedet elolvasva, illetve abból kiindulva, ahol én ma tartok és amit igaznak gondolok hitem szerint, ezt gondolom: először is azt, hogy amit te belső hangnak hívsz, arról nekem is az a meggyőződésem, hogy létezik. De - és ez legalább ilyen lényeges - hogy belső hang és belső hang között érdemes volna megpróbálni differenciálni, mert legalábbis az én hitem és meggyőződésem szerint ennek az ún. belső hangnak a forrása adott esetben más és más, de ami lényeg, hogy többféle forrása lehet, és ez azért, hogy úgy mondjam, eléggé meghatározó abban a tekintetben, hogy milyen eredményre visz, mennyire pozitív, vagy negatív irányba fordítja az életed, ha hallgatsz rá, különösen egy ilyen dologban, ahol arra ösztönöz, hogy tulajdonképpen fordítsd fel fenekestül az életed.

Másik, hogy vannak ilyen jól ismert közhelyek, vagy mondások, mint pl. az, hogy előbb a saját házad táján söprögess, magyarul, hogy pl. valószínűleg érdemes az embernek először a saját életével rendben lennie, mielőtt mások életét akarná rendbehozni (segíteni másokon). Aquinoi Szent Tamásnak van a szeretet rendjéről 7megfogalmazott gondolatai, amiken talán érdemes elgondolkozni.

"A felebaráti szeretet otthon – a rám bízottak szeretetével – kezdődik.” [A liberális elhanyagolja családtagjait, hogy vadidegen, távoli emberek – sokszor vélt – testi szükségleteit szolgálja.]"

Tehát pl. a férjem jólléte, szükségletei, a leendő gyermekeim élete előrébbvaló-e, mint más emberek szükségletei. Hogy biztos azzal segítek e magamon, ha ilyen módon akarok segíteni másokon? Hogy az a tűz, ami bennem van, az tényleg motiválni fog-e a jó megtételében, vagy feléget mindent magam körül, ami jót már elértél és magadénak tudhatsz?

aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Antigonio de la mancha ***** válasza:
0%

Leegyszerüsitem a 8-as választ és egy kicsit nyers lesz.

Lázadás szelleme akar ösztönözni téged.

aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Antigonio de la mancha ***** válasza:
12%

Számodra ezek értéktelen dolgok: "felkelek, elmegyek dolgozni, aminek számomra semmi értéke, értelme, és jövök haza, főzök, mosok, takarítok, és várom a férjemet haza."


Az, hogy a saját munkádból a magad kenyerét eheted, és gondot viselhetsz a háztartásodról és a férjedről, és neki kedveskedhetsz, a legértékesebb és legfontosabb dolog az életben. Ez a hűség és a szeretet. Ezekre lehet alapozni a családalapitást, hogy a gyermekeidnek is hasonló példát mutass és felneveld őket. Minden más ezen felül csak másodrendű. Ha ezen felül még van kapacitásod és vágyad gondot viselni erőtlenekről, úgy hogy nem megy a házassági hüséged és a családod rovására, az derék dolog és dicséretes. Ha igy értetted a kérdést akkor nem lázadás ösztökél hanem hit. De ha nem értessz egyet, akkor felmerül a kérdés, hogy hogyan akarod meglátni az emberek szükségét és hogyan akarsz másokat boldogitani, ha a férjedet se tudod azzá tenni?

aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!