Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel a vallásod...

Miért hiszel a vallásod tanításában?

Figyelt kérdés

Szeretném megérteni azokat az embereket, akik vakon elhisznek mindent, amit a papok mondanak, hogy miért teszik mindezt. A vallások alapjául szolgáló anyagok, mint például a biblia hitelessége nagyjából egy bulvárlapéval azonos. A mesterséges intelligencia is csak azért teszi 35%-ra a biblia hiitelességét, mert volt néhány helyszín és történelmi esemény, ami valóban bekövetkezett, de hogy azok valóban isteni eredetűek voltak-e azt senki sehogy bizonyítani nem tudja.

A vallások által tanított dogmák folyamatosan dőlnek meg, a tudomány sorra bizonyítja be fizikai törvényekkel a korábban istennek tulajdonított jeleségeket és magyaráz meg mindent, ami a világunk leírásához szükséges, amely leíráshoz egyáltalán nincs szükség istenre.

A vallások tele vannak önellentmondással, csak a bilbliában több mint kétezer olyan momentum van, ami a biblia egy másik részével áll ellentétben vagy egyszerűen teljes képtelenség.

Minden vallás másként magyarázta Isten mibenlétét, ellentomdásban állnak egymással is sokszor, tehát nem lehet minden vallásnak egyszerre igaza.

Az egyházak mindíg is a hatalom eszközei voltak, a nép elnyomásban tartásához. Viszont egy dolog közös volt bennük, hogy a kisember tűrjön, mert ha itt teljesíti az elvárásokat és hagyja, hogy mások élvezzék a munkája gyümölcsét, akkor majd a halála után egy másik világban ezért kárpótolják. Ezt a mesét pedig valamiért bevették az emberek milliárdjai, mert hinni akartak valamiben, ami majd kárpótolja őket az itteni rossz sorsukért észre sem véve, hogy a haszonélvezők mennyire semmibe vették azokat a tanokat, amiket a vallásuk hirdetett. Gondolkodás nélkül vigasztalta őket az a tudat, hogy akiknek itt a földön jó, azok majd pokolra jutnak, de ők a menyországba. Igaz hogy még sose jött vissza senki, hogy elmondja milyen jó a menyországban és milyen rossz a pokolban, de valamiért az emberek mégis bevették a történeteket és az Isteninek nevezett parancsolatokat, amelyek egy része értelmetlen és csak szenvedést okoz.

A katolikus egyház miközben a szeretetről prédikál, irdatlan vagyont halmozott fel Vatikánban, az inkvizíció alatt emberek milliót kínozta meg isten nevében és Amerika meghóditásakor indiánok millióit irtotta ki, csupán az aranyért, azzal az ürüggyel, hogy nem az ő istenükben hisznek. Ez lett volna valóban isten elvárása az egyháztól?

De nézzünk körbe ma is, a templomba járó emberek nagy része is gátlástalan, legfőképp a politikusaink. Nagy pátosszal beszélnek arról, hogy mennyire hisznek istenben, miközben korruptak, kapzsik és minden olyan rossz tulajdonságuk megvan, ami biztosan nem tetszene istennek, ha létezne. És ők a példaképek?

Ha valóban isten termette volna a világot, akkor miért rontotta így el? Miért van ennyi tökéletlenség benne, miért élnek azok az emberek a legjobban, akik a leggátlástalanabbak és a legtöbbet ártanak embertársaikak?

ÉS még sorolhatnám azokat az éveket, amelyek mind-mint ellentmondanak annak, ami egy isten által teremtett világot igazolna. A tudománynak mindenre van magyarázata, amire pedig nincs, arra keresi és biztosan meg is lesz idővel, ha meg lesz hozzá a technikai háttér. Minden logikausan megmagyarázható a fizikával, a matematikával és a logikával, sehol nem szükséges bevonni a világunk magyarázatához sem istent, de a vallásokat méginkább. Ehhez képest az emberek jelentős része egy mesekönyvet fogad el bizonyítékként és idéz belőle úgy, mintha az hiteles forrás lenne, holott egyáltalán nem hiteles.

De mi motívál mégis emberekt arra, hogy higgyen ebben a mesében? Miért hiszik el azt, amit a pap mond nekik?



aug. 22. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Arra kéred a vallásos embereket hogy itt a gyakorin tagadják meg hitüket?
aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Én Istenben hiszek és benne bízok. A papok tanítása nem érdekel.
aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Szia


Nem vakon hiszek, hanem az Istentől származó ihletett kijelentések megvalósulásának, látható jelei miatt.

Ha pedig valaki lát, az nem vak. 😁


A Bibliában pedig Isten tájékoztat arról, hogy miért kezdett el teremteni.

Arról is beszámol, hogy miért hiúsult meg egy időre az elhatározása, és hogyan fogja azt úgy megvalósítani, hogy közben bizonyítja mások hazug állításait.

Isten senkit, és semmit nem teremtett hibásan. Saját egyéni elhatározásból történt a lázadás, nem pedig azért mert hibás volt.

Ezért jogosult az ítéletre.

Ha az lenne az igaz amit Te állítasz, akkor jogtalan, igazságtalan lenne, hogy büntetést kapjanak a lázadók, és az utódaik, akik örökölték ezt a hajlamot.


Nemes egyszerűséggel a gondolkodásodban van a probléma, ezért gondolod úgy, hogy mások felelőssek a Te személyes rossz döntéseidért.


Ha előtted van egy péztárca tele húszezresekkel, magad egyénileg döntheted el, hogy visszaadod a gazdájának, vagy megtartod magadnak.

A rossz döntést pedig az súllyyosbítja, ha bőven van pénzed, nem is szorulnál rá erre, de még is megtartod.

aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Talán annyit még, hogy egyik világban népszerű egyháznak sem vagyok a Tagja.
aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Embere válogatja. Vannak akiket így neveltek, vannak akiknek szüksége van a vallásra, ...

Ha már beépült a világképébe az embernek akkor már nehéz meglátni a hibákat.

aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy megkérdeztem az MI-t, hogy az emberiség minden rendelkezésre álló információját összevetve ne beszéljen mellé, hanem csak igennel vagy nemmel válaszolva, mondja meg konkrétan, hogy létezik-e Isten, és azt válaszolta, hogy NEM!
aug. 22. 15:15
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Én az
aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Elnézést, hamarabb elküldtem a kommentet.


Szóval én agnosztikus vagyok, de ha már a Bibliát kritizálod, akkor óvatosabban fogalmaznék.


Izajás könyvében ugyanis név szerint meg van jövendölve Círusz felemelkedése, és tettei, a születése előtt kb. 200 évvel. De így, szó szerint le van benne írva, hogy Círusz.

A szakértők nem is fogadják el ezt, hanem inkább későbbre a fejezetek keletkezését. De ha valóban név szerint jövendölt Izajás a perzsa királyról évszázadokkal korábban, akkor valamit tudott, így máris a többi vallásos szerző fölé emelkedik, és a Biblia is figyelemre méltóbb könyv lesz.


[Még valami: attól, hogy Izajás jövendölésére most hivatkoztam, ez nem jelenti azt, hogy a kisegyházak önkényes prófécia értelmezései is igazolnák a Bibliát. Azok inkább ronthatják, mert belemagyaráznak mindent...]


#7 voltam

aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

#6

Ha az MI mondta, akkor az úgy is van. :))

De miért kell neked megerősítés? Mert ez a kérdés igazából nem a hívőknek szól, hanem egy bújtatott igazolás keresés, hogy "ugye hülyék a hívők és nekem van igazam?"

aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
77%

Nem hiszek benne, hanem követem, mert igaznak találtam. Hogy miért találtam igaznak? Talán az anzelmi érv áll ennek magyarázatához legközelebb.


A mesterséges intelligencia meg bocsánat, de sgghülye, nem gondolkodik, csak összegyűjt infókat kritika nélkül.

aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!