Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolicizmus elvárja a...

Ha a katolicizmus elvárja a vasárnapi miselátogatást, akkor miért nem biztosít minden nem törpefalunyi faluban és városban miséket vasárnap?

Figyelt kérdés

A faluban, ahol a nyaralónk van NINCS mise vasárnap. A környező városban, ami történetesen 15 km-re van csak egy mise van a nagytemplomban. Szóval, ha erről nem tudok, akkor akármennyire is akarok, nem tudok misére menni.


Miért nem biztosít az egyház minden faluba papot? Miért van az, hogy egy pap jut 5-8 falura? Ez esetben felmentést kapnak a hívek a vasárnapi mise alól, ha nem vasárnap, hanem a faluban lévő időpontban vesznek részt a misén?



aug. 18. 18:53
1 2
 1/19 Prókátor ***** válasza:
75%

Azért nem biztosít az egyház mindenhova papot, mert kevés a pap. Manapság nem túl gyakori gondolkodás az elköteleződés, így kevesen tanulnak papnak.

Ha nincs rá mód, hogy az ember misére menyjen, az úgymond bocsánatos bűnné válik. Ez ondható valahol felmentésnek is akár. Bár az is egy gyakori megoldás, hogy szombaton délután, 5 óra után előesti (vigíliás) miseként van megtartva a vasárnapi mise. Az ugyan úgy vasárnapi misének számít, mint amit vasárnap tartanak. Viszont egyéb, hétköznapi mise nem válthatja ki a vasárnapi misét.

aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Te hány papot adtál eddig az egyháznak?...
aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
61%
mert manapsag az ateizmus fenykorat eljuk, ha keves a pap hogy biztositson egyhaz papot?
aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

amugy 15km semmi

regen szerintem sokkal tobb utat megtettek csak hogy misere mehessenek


manapsag tehat a hivok kozt is lustasag es reszhitetlenseg divatos


"nem tud elmenni, beteg/oreg"

ezt is megoldottak regen is hogy elvittek

ha ez ma nem megy akkor megnagyobb a lustasag es hitetlenseg hivok kozt is


"nincs ertelme"


termeszetesen romolhatott a mise "minosege" nem tudhatom

de ettol meg megiscsak mise, ha unalmas is es ugytunik nem ad semmi pluszt

de adhat, nem tudhatod


gondolj azokra akik zarandokolnak, manapsag ez sem "divatos"

regen hivok eletuket zarandoklatoknak szenteltek

vagy egy nagyobb idoszakot


manapsag ugye repulo, vonat

megse nagyon akarnak sehova menni


lustasag, hitetlenseg

aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4.

15 km semmi? Min menjek? Hattyú hátán? Busz két órával előtte megy. Kocsival? Hogyan, ha nekem nincs, a családom meg használja? Vonattal? Nagyon szívesen mennék én a kommunisták által szétcs*szett vasút nyomvonalán...

aug. 18. 21:10
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Leírták előttem, hogy túl kevés a pap. Ilyen esetben egyébként előre felmentést kell és lehet kérni a saját papodtól, ha látod, hogy nem lesz megoldható a miselátogatás. Viszont hogy 2024-ben nem tudsz megoldani egy 15 km-es távot olyan helyről, ahová nyaralni valahogy mégiscsak eljutottál, az azért megkérdőjelezi a szándékod komolyságát.
aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6.

Mert kizárólag én vezethettem az autót... Meg kizárólag vonattal és busszal jöhettem.

aug. 18. 21:13
 8/19 A kérdező kommentje:

#4.

Ja, amikor minden faluban volt pap, meg templom.

aug. 18. 21:15
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Ja, hát ha kizárólag kifogást keresni vagy hajlandó, akkor senki sem fog tudni segíteni 🙂
aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 szp72 ***** válasza:
54%

@ "a katolicizmus elvárja a vasárnapi miselátogatást,"


Természetesen csak azoktól, akiknek erre lehetőségük van. Akiknek valamilyen okból nincs erre lehetőségük (betegek, öregek, messze van, dolgoznak, egyáltalán nincs pap, stb.), azok automatikusan fel vannak mentve, s a lehetőségeikhez mérten kell az Úr napját megszentelniük.


Hogy mi számít messzinek, az nincs definiálva, ez a lelkiismeretre van bízva. Minél fontosabb valakinek a mise, annál nagyobb áldozatra képes.


@ "Ha nincs rá mód, hogy az ember misére menyjen, az úgymond bocsánatos bűnné válik."


Ez persze hülyeség. Semmilyen bűnt nem követ el az, akinek nincs erre módja. A 15km-es kifogás persze lehet bocsánatos bűn, de ezt az illető lelkiismerete mondja meg.

aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!