Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmusba beleférnek a...

Buddhizmusba beleférnek a káromkodás vagy hasonló dolgok? Pl bunkózás vagy ilyesmi? Nem a szeretetről és nyugodtságról kéne szóljon? Nyilván van hogy az embert felidegesítik de..... Nekem olyan fura ez valahogy nem fér össze a kettő dolog.

Figyelt kérdés

Beszélgettem társkeresőn egy nővel.

Gyógyító Buddha-ereklye fesztivál-ra szerettem volna elmenni hétvégén vele.

(Érdeklődik az ilyen dolgok iránt)

Engem is érdekel gondoltam elviszem.

Írta hogy mi ugyan ide együtt nem fogunk menni de azért sok sikert nekem.

Viccelődni próbáltam hogy azért odaírhatta volna hogy sajnos.

Pár mondat után megkaptam (nem is értem miért nem ezzel kezdte ha ez a baja) hogy:


Mit sajnáljak rajta, ember?


Egy susis melegítőben, kinyúlt pólóban feszítesz, fel sem méred a saját helyzetedet, nem hogy egy ligában nem játszunk, még a sport se ugyanaz és itt hisztizel ostobán, mikor UDVARIASAN nemet mondok!?


Normális vagy???


Akkor mondom a te szinteden, hogy megértsd: takarodj a hozzád valókhoz, te azerencsétlen, igénytelen bohóc!!

Széldzseki van rajtam a profilképemen és nincs kinyúlva a polóm csak megjegyzem.


aug. 13. 00:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
Jó nagy bunkó a hölgy! Az érdeklődése a buddhizmus felé valószínűleg kimerül a facebookon feldobált bölcs idézetekben. A tapintat és emberség csírája sem fedezhető fel benne.
aug. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Viccelődni próbáltam hogy azért odaírhatta volna hogy sajnos.

Pár mondat után megkaptam (nem is értem miért nem ezzel kezdte ha ez a baja) hogy:

Mit sajnáljak rajta, ember?"


Tehát megpróbáltál viccelődni majd utána írtatok még pár mondatott és csak utána borult ki azon amivel korábban próbáltál viccelődni?


Mi is volt az a pár mondat?


- Lehet, hogy rossz napja volt.

- Lehet, hogy nem nagyon vette át a buddhizmus szellemiségét csak érdeklődik iránta mint valami hobbi iránt.


- De az is lehet, hogy az a pár mondat már kicsit felhúzta, hogy nem szállsz le róla és nyaggatod és nem veszed a lapot, hogy nem érdeklődik irántad és már felhúzta magát.

Olyan részletesen leírtad, hogy mit mondott neked. Azt is leírhattad volna, hogy pontosabban hogyan zajlott a beszélgetés.

aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a baj az ilyen jellegű kérdésekkel, hogy a történet elég hiányos és valószínű, hogy az adott kérdező ferdít is rajta egy kicsit, hogy ő tűnjön áldozat, a másik hibásnak.

Azt pedig, hogy nem ferdít valahol azt soha nem lehet kizárni így bármikor lehet, hogy egy kicsit vagy nagyon másként történt az egész mint ahogyan azt előadja. Ennél fogva nincs sok értelme ezeknek a kérdéseknek. Sok esetben csak arra jó, hogy a kérdező igazolva legyen (még ha valótlanul is), hogy ő neki volt igaza az adott helyzetben a másik a hibás vagy rossz.


A legjobb az lenne ha a másik fél is előadná a történetet. Nagy esélyt láttok rá, hogy egyből fordulna a kocka. A valóság pedig a kettő között lenne valahol.

aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kérdésben írt helyzetnél szó sincs káromkodásról.

Másrészt azért közben garantáltan volt egy pár mondat részedröl, amire így reagált.

Meg ezek szerint az öltözetedet sem látod reálisan

aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Világnézettől, vallási hovatartozástól, szexuális irányultságtól, testmagasságtól, lábmérettől, lakhelytől független, hogy ki hogyan próbál lezárni, egy számára kínos beszélgetést. Te a finom jelzéseket nem értetted (nem akartad érteni), ezért adott a nő egy erősebbet.
aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyeneket csak egy szélhámos foszer írhat...
aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Semmi olyan nem volt higyjetek nekem. 😀

És amiben le vagyok fotózva az kb 1 hónapos ruha.

Nem susogós melegítő. 🙂

aug. 13. 13:48
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Tedd már fel ide a fotót - az arcod kitakarhatod -, akkor el lehet dönteni, mennyire elfogadható az öltözeted.
aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem tenném ide....

Egy retro pulover nem kinyúlt poló..

És ilyen a susogós melegítőfelső.

[link]

aug. 13. 20:11
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Ez a felsö nekem sem igazán számít vonzónak, ne csodálkozz, ha nem akar veled sehová mennni.

A "susogós" melegítö szerintem borzasztó igénytelen viselet

aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!