Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Ugye az Isten...

Jehova tanúi! Ugye az Isten nem fog elfelejteni engem felébreszteni a mély álomból, a feltámadáskor? Félek, hogy engem kifelejt a sok ezer emberből. A Biblia mit ír erről?

Figyelt kérdés
aug. 5. 21:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A Biblia azt írja, hogy minden ember feltámad, kik örök üdvösségre, kik örök kárhozatra jutnak. De senki se lesz elfelejtve.
aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
De nem értem hogy tudják ezt tagadni a yehovák?!
aug. 6. 15:49
 13/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kedves mindenki!


Isten fel fogja támasztani mindazokat, akiket érdemesnek talál rá. Akinek a szívében lát kellő jóságot és alázatot, azt egész biztosan fel fogja támasztani. Ez lehet egy katolikus pap, egy Jehova tanúja, egy ateista, egy gyilkos, egy védtelen szűz lány, bárki. Csakis Isten tudja, kinek mi van a szívében és miként tudja majd felhasználni az illető személyt.



Hogy kik fognak pontosan feltámadni, nem lehet tudni. De azt igen, hogy kiket nem fog biztosan feltámasztani: mindazokat akik a szent szellem (Isten tevékeny ereje) ellen vétkeztek. Az ilyen személyeknek nem lesz esélyük újra élni.


Akiket Isten nem talál méltónak arra, hogy újra éljen, az értelemszerűen örökké halott marad, örökre az öntudatlanság állapotában fognak maradni. Viszont akiket Isten érdemesnek talál, örök életet nyernek, egy paradicsomi földön, tökéletes körülmények között. Sem halál, se fájdalom, se szomorúság nem lesz többé az ilyenek számára.


Remélem segíthettem. Tisztelettel, János.

aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jancsi.
aug. 6. 22:40
 15/23 anonim ***** válasza:

"Hogy kik fognak pontosan feltámadni, nem lehet tudni."

Mert nem hiszed Isten szavát, viszont nekünk hitünk van Őbenne és tudjuk, hogy amit tanított, az igaz. Így tudjuk, hogy az emberek fel fognak támadni, csak egyesek örök üdvösségre, mások örök szenvedésre.

aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

15

Rendben, te ezt hiszed. Az én Istenem nem kínoz a senkit, nem a büntetés hanem a megbocsátás istene (persze mindazok számára, akik méltók rá)


Egy rövid eszmefuttatás, amit abszolút nem kell elfogadj vagy helyeselj:

Bűn zsoldja a halál -> aki a bűnt nem hagyja maga mögött (nem változik meg és a szívéből kizárja Istent) az meg kell fizesse ezt az árat -> aki elfogadja Istent, visszanyeri az életét, tehát visszakapja amit adott, így nem veszített el semmit gyakorlatilag. A büntetés maga a halál, a a jutalom pedig maga az élet. Ádámnak és Évának se azt mondta Isten hogy ha esznek a gyümölcsből akkor örök szenvedés vár rájuk, hanem azt, hogy meghalnak.


De ismételten mondom, nem kell egyetértsen senki ezzel. Engem nem melegít és nem is különösebben izgat, hogy valaki egyet ért ezzel vagy épp cáfolni kívánja.


Szép estét! Tisztelettel, János.

aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Utálom a Jehovistákat, kiforgatják Isten szavát!
aug. 7. 22:53
 18/23 anonim ***** válasza:

"De ismételten mondom, nem kell egyetértsen senki ezzel."

Nem is fogok, nekem sokkal többet ér Isten szava, mint az őrtorony hamis okoskodása.

aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18-as, amúgy mit jelent, hogy Ádám és Éva büntetése: porból jöttél, porrá leszel? Ebben tényleg, hol van a tüzes tó?
aug. 7. 23:00
 20/23 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem elalszunk, nincs semmi, a pokol itt van a földön ,a menny meg ha meghalsz és vissza száll a lelked Istenbe.
aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!