Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus csak az Izraelita...

Jézus csak az Izraelita népekhez jött, s kifejezetten tiltotta a 12 apostolnak, hogy pogányokhoz menjenek?

Figyelt kérdés

Jónéhány hónapja elkezdtem olvasni a Bibliát, s a lent említett két szakasz igencsak "fura" számomra. A két szakasz szerint Jézus csak az Izraelita népekhez jött, s kifejezetten nem támogatta a pogányok (tehát nem izraelita) számára való evangélium hirdetést. S mivel Isten nem változik, ezért kissé érthetetlen számomra, miből következik hogy Jézus mindenkihez jött? Szimplán szeretnék tisztán látni🙂

Máté 15;24

Ezt felelte: „Küldetésem csak Izrael házának elveszett juhaihoz szól.”


Máté 10;5,6

Jézus beszéde az apostolokhoz.

5 Ezt a tizenkettőt küldte Jézus, megparancsolva nekik: „A pogányokhoz vivő utakra ne térjetek rá, s a szamáriaiak városaiba ne menjetek be! 6 Forduljatok inkább Izrael házának elveszett juhaihoz.


Köszönöm mindenkinek aki segít tisztábban látni!



aug. 4. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Igen ez így van.

Ez azért történt így, hogy egy utolsó esélyt kapjanak Istentől, és belőlük került volna ki a 144.000 kiválasztott. De sajnos nem ismerték fel a meglátogatásuk idejét. Ezért Isten a nemzetekhez fordult.

Eredetileg, az Izraelitáknak kellett volna más nemzetekből valókat tanítani.

Sajnos ezt a kiváltságot elvesztették. Nagyon kevesen reagáltak a meghívásra, ezért kellett más nemzetekbeliekhez fordulni hogy a létszám meglegyen.

aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Prókátor ***** válasza:
76%

Nem kellene erőltetni az egy mondatra alapozott teológiát! Igaz, hogy van vagy 500 éves hagyománya, de ez nem azt jelenti, hogy jó dolog lenne!

Jézus sokszor találkozott pogányokkal, és segítette őket, csodákat tett számukra, és nagyon sokszor dicsérte is őket. Azt is megmomdta nem egyszer, hogy nem Istennek van szüksége az izraelitákra, hanem azoknak Istenre. Mint választott népnek, eléggé nagy "égés" lett volna, ha mindenki, aki körülöttük él, és mindenféle isteneket tisztel megtér az egy igaz Istenhez, míg ők meg kimaradnak. Jézus tetteivel is bizonyította, hogy mindenki egyenlő isten előtt, viszont azok, akiknek elvileg megvan az alapjuk az igazság megértéséhez, azoknak elvileg könnyebb megérteni azt, amit hirdetni akar.

aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az egy mondat is mondat, jelentése van.

Mellesleg láttam egy muszlim hit videóban is, ahol eme mondat elhangzott azzal kapcsolatban, hogy Mohammed az utolsó próféta, s egyben az is, aki mindenkihez szól, származástól függetlenül.

Én nem kötekedni szeretnék, szimplán mindent elolvasok, meghallgatok amit tudok, hogy tiszta képet kapjak a dolgok állásáról.

aug. 4. 20:34
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"Az egy mondat is mondat, jelentése van."

Akkor emeld ki máskor azt az egy mondatot a Bibliából, mely úgy hangzik, hogy "Nincs Isten." Mert ilyen is van benne, hiába áll előtte ott, hogy "Az esztelen ezt mondja szívében."


"Jónéhány hónapja elkezdtem olvasni a Bibliát"

Lehet folytatni kéne a Biblia olvasását, mert Jézus később azt parancsolja az apostoloknak, hogy hirdessék az Evangéliumot minden népnek.


Ha pedig tényleg olvastad volna a Bibliát és nem csak muszlim provokátor lennél, akkor egyértelműen látnád azt is, hogy miért kéri Jézus akkor az apostolait, hogy csak Izraelben hirdessenek. Mivel ez a "képzésük" része volt, ez nem valami végső küldetés, hanem pár hetes tevékenység volt. Ha csak a közeli Egyiptomba mennek, az is sok hónapos út lett volna.

aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es

Igencsak tudatlan és hazug vagy, hogy engem muszlimnak nevezel. Azt mondtam, hogy az ő könyvüket is olvastam, nem pedig azt hogy az vagyok. Mellesleg a Bhagavad Gitát is olvasgatom apránként, akkor hindu vagyok? Nem. Tehát ergo hazudsz, provokálsz, tüzet szítasz...

aug. 4. 21:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Aha és pont ugyanazon rugózol ugyanazzal a buta érvvel, mint a fél pipás muzulmán provokátor :)

Milyen érdekes véletlenek, nem?

aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szp72 ***** válasza:

Jézus földi küldetése csak a zsidókhoz szólt, tehát nem az volt a dolga hogy a pogányokat térítsen, hanem épp elég feladat volt a zsidókat helyes útra terelni. Jézus mindenekelőtt a zsidók királya, s úgy illik hogy előbb a választott nép, a zsidóság ismerje meg a királyát. Éppen ezért a földi küldetése során az apostolokat sem engedi a pogányok közé, mivel a zsidóság megyerése és összegyűjtése volt az elsődleges cél.


Ahogy Jézus látja az elutasítást, az összegyűjtés sikertelenségét, egyre többször fenyegetőzik: Ha nem akarjátok a királyságomat, az országomat, akkor majd megkapják mások, vagyis a pogányok. Néhány példa:


"Ezért mondom nektek, hogy elveszik tőletek az Isten országát, s olyan nép kapja meg, amely megtermi gyümölcsét." (Mt 21,43)


"Aztán így szólt szolgáihoz: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá méltók. Menjetek ezért ki az útkereszteződésekre, s akit csak találtok, hívjátok meg a menyegzőre!" (Mt 22,8-9)


"Lesz sírás és fogcsikorgatás, amikor Ábrahámot, Izsákot, Jákobot és a prófétákat mind az Isten országában látjátok, magatokat meg kirekesztve. Jönnek majd keletről és nyugatról, északról és délről, és helyet foglalnak az Isten országában." (Lk 13,28-29)


A földi küldetése befejezése után a tanítványokat már az egész világra küldi:


"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére," (Mt 28,19)


Tehát a zsidóság elsőbbséget élvez, de végül minden néphez eljut majd az evangélium, sőt addig nem is lehet világvége:


"Az országnak ezt az evangéliumát hirdetni fogják az egész világon, bizonyságul minden népnek, és akkor jön el a vég." (Mt 24,14)


Noha Jézus küldetése a zsidókhoz szólt, azért foglalkozott pogányokkal is, s a hitüket megdicsérte. Ilyen volt a pogány római százados és a kánaáni asszony esete. Ez utóbbit ráadásul látszólag lealázta, mereven elutasította, kutyának nevezte, mert tudta, hogy asszony hite ezt kibírja, s kitartását így példaképül állíthatja majd az apostolok elé.

aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Mellesleg láttam egy muszlim hit videóban is, ahol eme mondat elhangzott azzal kapcsolatban, hogy Mohammed az utolsó próféta, s egyben az is, aki mindenkihez szól, származástól függetlenül."


Nehogy elhidd azt a sok szamárságot, amit a muszlimok a Bibliáról magyaráznak. Kiválasztanak egy mondatot, a többit meg figyelmen kívül hagyják. Ezzel a módszerrel bármit be lehet magyarázni bármibe.

aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szamariai asszony esete,


"De aki abból a vízből iszik, amelyet én adok, az nem szomjazik meg soha többé, mert a víz, amelyet én adok, örök életre szökellő vízforrás lesz benne.«


A kánaita asszony esete:


"Igen Uram, - mondta – kutya vagyok, de az ebek esznek azokból a morzsalékokból, melyek uruk asztaláról lehullanak. "


Mindkét példa mutatja, hogy a pogány népeknek is jár az üdvössêg, részesülnek belőle.

aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Talán érdekes lehet számodra az, először Keresztelő János lépett a színre, Jézus előfutára, aki az izraeliták közül sokakat visszafordított Jehovához. Itt olvashatsz erről: Lukács 1:16; János 1:31. Majd Jézus és az apostolai állhatatosan folytatták ezt a megmentőmunkát, ’Izrael házának elveszett juhai’ közt fáradozva, megnyitva vak szemüket, hogy lássák, milyen hamisak az emberek hagyományai, és hogy mennyivel többet érnek az Isten tiszta imádatával járó áldások: Máté 15:24; 10:6. De csak egy maradék fogadta el Jézust mint Messiást és részesült megmentésben, ahogyan erről Pál apostol ír a Róma 9:27; 11:7)ó verseiben. Ők voltak azok, akik örömmel üdvözölték Jézust ’Izrael Királyaként’ János 1:49; 12:12, 13. A nagy többség azonban nem volt hajlandó hinni Jézusban. Róma 9:31, 32, hanem a vallási vezetőik mellé álltak, akik így kiáltottak: „El vele! El vele! Feszítsd őt oszlopra!” „Nekünk nem királyunk van, hanem császárunk” János 19:15; Márk 15:11–15.

Amikor pünkösdkor Krisztus megalapította keresztény gyülekezetet, már minden nemzetből tértek meg emberek és váltak Krisztus követőjévé, vagyis felismerték benne a Messiást, akit Isten küldött.

aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!