Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos fórumozók! Melyik...

Vallásos fórumozók! Melyik vallást gyakoroljátok? (Kifejezetten a vallásosoknak szól a kérdés)

Figyelt kérdés

2022. aug. 3. 15:42
A kérdező szavazást indított:
Katolikus
Református
Evangélikus
Egyéb protestáns
Más vallású (de szigorúan csak ha gyakorold!)
30 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak akkor szavazzatok, ha tényleg gyakoroljátok is a vallást, nem pedig csak szimpatizáltok vele!
2022. aug. 3. 15:43
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Szunnita Iszlám.


Miért csak keresztény felekezeteket adtál meg ?

2022. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert Magyarországon a keresztény vallás dominál, így értelmetlen lenne részletezni. Másrészt azért sem részleteztem a más vallásokat, mert így kénytelen lettem volna olyan manapság igen felkapott keleti vallásokat is kiírni, mint a Buddhizmus és társai, amikkel általában az emberek csak szimpatizálnak, de sokszor nemhogy nem gyakorolják, de nem is ismerik igazán. Úgy próbáltam a lehetőséget megadni, hogy minél reálisabb képet kaphassunk.
2022. aug. 3. 22:05
 4/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Ezt a vallást(tanítást) igyekszem gyakorolni, megélni a mindennapjaimban:

"Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat; én pedig kérni fogom az Atyát, és másik segítőt ad nektek, hogy az örökre veletek legyen, az igazság szellemét, melyet a világ nem kaphat meg, mert nem is látja, és nem is ismeri. Ti ismeritek, mivel nálatok marad, és bennetek van. Nem hagylak árván benneteket. Eljövök hozzátok. Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti látni fogtok, mert én élek, és ti is élni fogtok. Azon a napon megtudjátok, hogy én egységben vagyok az én Atyámmal, ti pedig egységben vagytok velem, és én egységben vagyok veletek. Az szeret engem, akinél megvannak a parancsolataim, és megtartja őket. Aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám, és én is szeretni fogom őt, s világosan megmutatom neki magamat.” János 14:15-21

János 15:10

"Ha megtartjátok a parancsolataimat, megmaradtok a szeretetemben, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsolatait, és megmaradok a szeretetében."

Jakab 1:22

"Legyetek azonban cselekvői a szónak, és ne csupán hallgatói, hamis érveléssel ámítva magatokat."

2022. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fentiekből mind egy valláshoz tartozik, a keresztényhez. Kivéve a más vallású kategória, mert az lehet pl. iszlám vagy hindu is.


Szóval a válasz, hogy keresztény vagyok.

2022. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!