Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok többsége mennyire...

Fiatalok többsége mennyire gyakorolják a vallást szerintetek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire.
2022. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Eljárnak templomba, aztán csókolom.
2022. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Katolikus gimibe jártam, meglepően sokan teljes mértékben hívők voltak, rendszeresen gyakorolják a vallásukat. 19L
2022. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatalokon a Z generációt (2000 és 2010 között születtek) érted, akkor a többségük feltehetően nem vallásos. Természetesen lehet köztük olyan, aki elmegy hagyományból pl. az éjféli misére karácsonykor a családjával, de többségük nem veszik komolyan a vallást.


A mai fiatalok átlagosan 16-17 évesen veszítik el a szüzességüket, ami már önmagában jelzi, hogy nem érdekli őket a keresztény erkölcsiség.


A fiatalok már beleszülettek a szekularizált világba, ahol nem tekintély a vallás, nem ismerik a Bibliát sem, maximum annyit tudnak róla, amit irodalom órán tanulnak. Ha esetleg fogékonyak a spiritualitásra, úgy gondolom, előbb fognak manifesztálni, mint misére menni. Úgy tudom, a manifesztáció terjed a TikTok-on, ami alapvetően Z generációs felület.


Ebből fakadóan az alfa generáció (2010 után születtek) sem igazán lesz vallásos. A megváltozott 21. században a vallás már nem tekintély, csak hagyomány.

2022. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

5

Mert régen nem szexeltek 16-17 évesen, mi? Ugyan...

2022. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 szerintem régen volt az 13-15 is. Attól meg hogy valakinek van 40 ezer követője, az még a 10 millióhoz is kevés létszám.
2022. máj. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

5

Honnan veszed ezeket az adatokat?

"a többségük feltehetően nem vallásos...többségük nem veszik komolyan a vallást"

ha valaki 2010-ben szuletett, az 12 eves, tehat meg gyerek, de 16 eves korig onallo, kialakult vilagnezetrol nem is beszelhetunk


"A mai fiatalok átlagosan 16-17 évesen veszítik el a szüzességüket

A fiatalok már beleszülettek a szekularizált világba, ahol nem tekintély a vallás, nem ismerik a Bibliát sem, maximum annyit tudnak róla, amit irodalom órán tanulnak."

Ugyanez vonatkozott az 1970-ben szuletettekre, akik most 52 evesek. Es az 1965-ben szuletettekre, akik 57 evesek. Mivel akkor a szocializmusban a materializmus volt az alkotmanyos vilagnezet, szinte sehol nem is tanultak vallast, nem talalkoztak a Bibliaval.

Semmi nem valtozott.

A mostani 12 evesek ugyanugy vagy vallasosak lesznek eletuk folyaman vagy nem, es ha igen, majd 55 evesen kezdenek templomba jarni, folyamatosan mondogatva, hogy a mai fiatalok mar beleszulettek a szekularizalt vilagba, mar 17 evesen elvesztik a szuzesseguket, micsoda erkolcsi ferto van manapsag.

2022. máj. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

#8


A 2010 után születtek az alfa generáció. Nem róluk szólt a kommentem nagy része, őket csak megemlítettem.


A Z generációról írtam. Nem vettem az adatokat sehonnan, szubjektív véleményt írtam, abból kifolyólag, ahogy látom a világot.


Nem éltem a 60-as, 70-es években, így nem tudom, hogy akkor mennyire volt vallásos a világ. Amúgy akik ebben a korban születtek, azok az X generáció. Én őket vallásosabbnak látom.


Szerintem a vallásos emberek nagy részét az X illetve az Y generáció adja. Ez utóbbiak 1980 és 2000 között születettek.


Hozzáteszem, én Y generációs vagyok, de nem vagyok vallásos, és szerintem sok generációs társam így van ezzel.


Illetve különbséget kell tenni a mélyen vallásos, és a mérsékelt vallásos emberek között is.


Összetett téma ez, nem egyszerű.

2022. máj. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

9

Ja, igy ertem. Ertem, mire mondod.

Tenyleg nem egyszeru.

Magyarorszagon a 50-es, 60-as, 70-es, 80-as evekben abszolut szekularizalt vilag volt. Nem kereszteny orszag volt, mint a Nyugat. Voltak vallasosak, akik hittek es komolyan vettek, de az a nepesseg olyan 10%-a lehetett, es altalaban nem beszeltek rola. A munkahelyen az ember az elorehaladasaban nehezitette magat, ha megmondta. Masreszt igazan elorehaladni csak a parttagoknak lehetett, a parttagok meg egyaltalan nem tehettek be a labukat templomba, még mint muemleket megnezni sem. Ok a gyerekeiket sem keresztelhettek meg, bar a nem parttagok altalaban valahogy (neha titokban) igen. A vallasrol az volt a szoveg, hogy azt mar csak oreg nenik csinaljak, mert ok még azt tanultak, azt hiszik, hogy a villam a Joisten haragja, nem szabad oket kinevetni, de mi azert mar okosak vagyunk, ateistak es materalistak. Igazabol kicsufoltak a vallasosokat az iskolaban, ha valakirol kiderult, a tanarok is.

A 80-as evek vegefele ez is lazult, es 90-re megvaltozott. Hirtelen sokakat erdekelt, a katolikus egyhaz szerint foleg a diplomasokat elso korben, hogy mi is folyik egy templomban, mi is ez. A 90-ben megvalasztott elso demokratikus kormany eleg katolikus volt, es akkor kezdodott a keresztenyieskedes, mint jo pont stb. Hirtelen elkezdtek ujraszervezni az 50-es evekben bezaratott ifjusagi szervezeteket, pl. a KIE-t, a minimalisrol novekedni kezdett az egyhazi iskolak szama, Nyugatrol rengeteg anyagi es szellemi segitseg erkezett, pl. konyvek, koztuk fiatalokhoz szolok is. Inkabb 92-re talan. Szukseg is volt ra, mert a 60-as evektol fogva, ha valakinek nem volt egy komolyan vallasos nagyszuloje, annak Biblia soha nem volt a kezeben, azt se tudta, mi is Krisztus, a feltamadas, a Miatyank, semmi. En sem. Hogy Oszovetseg meg Ujszovetseg van, ezeket a 90-es evekben hallottam eloszor. En a 70-es evekben szulettem, tehat vilagnezetileg magamhoz terni igazan a 90-es evekben kezdtem, de azert lattam es tudtam a dolgokat magam korul.

Tehat azok, akik most 45 felettiek, 50-es, 60-as, 65 evesek, azok nagyon vallastalan pusztasagban nottek fel ebbol a szempontbol, en is. Tehat aki templomba jar most kozepkoruan, azzal tortent valami elete soran, mert sem a tarsadalombol, sem az iskolabol nem tanult hitet gyerekkent, fiatalkent (kivetelek voltak azert). En voltam az elso generacio, akiknek az egyetemen volt valami bibliakor, vagy "ifi". Korabban ilyen nem is letezhetett.

Igen, az azota szuletettek teljesen mast es maskepp latnak - de megis, valahogy mindig az a vege, hogy templomba igazan az 55 felettiek jarnak rendszeresen, nem? Vagy talan ez sem igaz - en katolikus miseken kisbabaval erkezo fiatal szuloket is latok. Allitoag vannak kulonbozo pszichologiai magyarazatok erre, de nem akarok annyira hosszu lenni.

2022. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látom a saját korosztályomon (25 éves vagyok), hogy szinte egyáltalán nem vallásosak. Mi okom lenne azt feltételezni, hogy pont a fiatalabbak, akiknek 6 évesen iphonet vesz az anyjuk, egy kicsit is vallásosabbak volnának? Szerintem pont hogy még kevésbé, azaz semennyire. A Z generácó vallása a közösségi média, a lájkok az eucharisztia, Elon Musk a megváltó, viszont megváltás az nincs.
2022. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!