Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, hogy viszonyul a...

Isten, hogy viszonyul a vadászathoz és a halászathoz? Ugye benne van a Bibliába, hogy az állatokat az embereknek adta.

Figyelt kérdés
Sziasztok, sokak szerint vétek satöbbi, de benne van a Bibliába is, hogy az állatokat az embereknek adta. Szerintetek aki halászik vagy vadászik, akár csak sportból. Az rossz ember? Én egyiket se üzöm, de nem tudom eldönteni, hogyan viszonyuljak az ilyen emberekhez. Én is eszem húst, azzal egyet értek, ha azért öl az ember, hogy EGYEN, az nálam oké, hisz húsevőnek lettünk alkotva. De a horgászokból is van a sport horgász stb, meg vadászból is-
júl. 31. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

A vadászat a természetes vadállománnyal való gazdálkodás. Olvass utána.

Aki a vadászokat, vadászatot támadja, az műveletlen és primitív. A vadászat szervezett, törvényekkel irányított, szigorúan szabályozott gazdálkodás.

júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Csak sportból, semmiképp!

Ruházatul és táplálékul adta.

júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

A soortvadssz, sporthorgász megnevezés ne tévesszen meg.

Azért sport, mert maga az illetőnek nem hivatalos munkája.


De a horgászat és vadászat szigorúan engedélyhez kötött megvannak a szabályai: mikor, milyet, hol és mennyit.


A vadászok a kilövésért is fizetnek, be kell jelenteni.



Anno a Juszt vadászati tilalom idején kilőtt egy őzikét és vadnyulat, a körzeti vadász elkapta, lefoglalta, Jusztot keményen megbüntették, ráadásul így lopásnak is számít. Országos botrány lett belőle.


A Horgász Szövetségnél engedèlyt váltasz ki, napijegyet fizetsz.


Megvan az ívási idő, amikor nem horgászhatsz.


Ellenőrök járnak, ha szabályszegésen kapnak, megbüntetnek, az engedélyedet is elveszik.

júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyes ez hogy jön a kérdéshez? 2 van benne valami.
júl. 31. 13:06
 5/9 A kérdező kommentje:
3as lehet nem volt egyértelmü a kérdés, én az erkölcsi részre kérdeztem, hogy vajon a hivők szerint Isten, hogy gondolkodhat erről, az állatnak szenvedés stb, itt nem vadgazdálkodásról meg ilyenekről van szó.
júl. 31. 13:08
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Semmi bizonyiték nincs isten létezésére. Úgyhogy igy már értelmetlen a kérdés is. Mi az eszünkel tudtunk technikailag olyan fejletek lenni hogy mi uraljuk a bolygót. Persze csak amig véd minket a technologiánk. Menj ki egyedűl a vadonba. Megláttod majd hogy ki kinek mit adott amikor megtámad egy ragadozó. A technikai fejletségűnk nélkűl a ragadozók prédaállatai lennénk.
júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
A bibliában van agyonkövezés is, szóval ezt a csipegetést talán hagyhatnánk is.
júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es miért is?
júl. 31. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert sehova sem vezet, azért.
júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!