Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "használta" a Zsoltárok...

Jézus "használta" a Zsoltárok könyvét, mondja valahol a Bibliában, hogy olvasni kell idézett belőle ?

Figyelt kérdés
Sziasztok tehát a kérdés van olyan rész a Bibliában ahol Jézus kifejezetten arra ösztönöz, hogy Zsoltárokat KELL olvasni, ill van olyan rész ahol idéz is belőle, rá hivatkozik? (vagy 1 részletre). köszönöm szépen!
júl. 30. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen,a leghíresebb idézete a kereszten hangzott el.(Csupán az első szavakat volt képes hallhatóan idézni a megfeszítés miatti beszorult tüdeje miatt.)


"Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet?....(Elfogyott a levegője)... Távol van megtartásomtól jajgatásomnak szava. Én Istenem, kiáltok nappal, de nem hallgatsz meg; éjjel is és nincs nyugodalmam. Pedig te szent vagy, a ki Izráel dícséretei között lakozol.(22. Zsoltár első szavai)

júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm , és azt emliti valahol, hogy olvasni kell a Zsoltárok könyvét?
júl. 30. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem,ilyet nem mondott,viszont Atyja szavait-az ihletett ígét- szenvedélyesen szerette. Számára teljesen természetes volt annak átfogó ismerete.(Természetesen akkor még csak az Ószövetség létezett.)
júl. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondolom ennek része a Zsoltárok könyve is.
júl. 31. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább olyat mondott a rá vonatkozó prófécia beteljesedésekor, hogy olvastátok a Zsoltárokban...

Jó, hogy vannak kérdéseid Jézussal kapcsolatban, lenne más is?

Például most mit csinál?

Privátban írj ha van.

júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem köszi nincs. Ezekszerint utal rá.
júl. 31. 14:25
 7/7 A kérdező kommentje:
[link] itt a válasz a kérdésemre.
júl. 31. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!