Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted mi lett volna a...

Szerinted mi lett volna a keresztény vallás sorsa, ha Jézus nem hal meg a kereszten?

Figyelt kérdés
Hanem fogja magát, leszáll a fakeresztről és felpofozza, megrúgdossa azokat hangos szidalmak közepette, akik megfeszítették.

júl. 13. 12:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%

Igen, jó lenne ha elolvasnátok. Minden itteni kérdésre megtaláljátok a választ a Bibliában, Krisztustól eddig az evangéliumokbol. Nagyon érdekes hogy négy evangélista milyen hasonló vagy eltérő módon fogalmaz.


Olvassátok, jó lesz.

júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
10# Őszintén? Szerintem Istent rohadtul nem érdekli, hogy unalmamban milyen kérdéseket írok róla ki Gyakorin.. Ő a Mindenség Atyja, vagy mi.. Szerinted foglalkozik ilyen jelentéktelen senkikkel, mint én? 😀 Kötve hiszem, biztos jobb dolga van ettől.. Isten nem foglalkozik hangyákkal. Ami engem illet, nem érdekel a Biblia, nem érdekel Isten, sem az angyalok, se az ördög, senki.. Nem érdekel az üdvösség, sem a kárhozat. Hidegen hagy.. Nem kérek se Istenből, se Sátánból, csak azt kérem, hogy ez a két szerencsétlen hagyjon engem békén.. Ha Isten jót akar, oda tesz majd, ahol halálom után nyugtom lesz és nem zargatnak többé idegesítő emberek...
júl. 13. 21:13
 13/22 A kérdező kommentje:
Csak egy dolgot kérek Istentől, halálom után legyen nyugtom végre, a többi nem érdekel...
júl. 13. 21:27
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Hm, ez érdekes kérdés, AI-val kéne lefuttatni.

Ha Jézus nem hal meg a kereszten és nem alakul ki a kereszténység? Kicsit több lenne az ember a Földön...és Carlo Acutist sem avatnák szentté.

más lenne a magyar Himnusz...talán ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=vwi_bw-YP4Q .


#10 "Minden kérdésedre ott van a válasz!"

A Kérdező hölgy ezen kérdésére szerintem pont nincs válasz az evangéliumokban, ahogy rengeteg másra sincs.

júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14# Akkor futtasd le AI-al, légyszi. :DD
júl. 13. 22:36
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagyjából mindegy, mert lehet, hogy nem is létezett.

Látod, hogy a története mégis létezik, és az évszázadok alatt csak egyre kerekebb lett. Ő maga biztos, hogy ennek a felét se mondta, mint ami most le van írva róla.

júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező. Annak ellenére, hogy azt írod nem érdekel Isten, és gondolom Krisztus sem. Mégis egy olyan Krisztusta vágysz aki verekszik és káromkodik. Ez a mostani "istenképed".


Ezután nagy álszentséggel nyugalmat akarsz halálod után. Nekem soha nem jutott volna eszembe hogy Krisztus így viselkedjen, és nyugodt embernek tartanak.


Szerintem zaklatott életet élsz és a haláltól várod hogy myugalmad legyen.


Az a helyzet, hogy mindenki aki elutasítja Istent az ki van szolgáltatva a kisértőnek, kisértésnek.

Veszekedsz otthon? Nyugalmat akarsz? Vasárnap van, menj le istentiszteletre ott megtalálod a nyugalmat.

júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
12. Pont ez az érdekes hogy ami számunkra logikusnak tűnik, az Istennek nem az. Istennek teljesen más logikája van, tehát veled is foglalkozik, kíváncsi rád és érdekli hogy milyen kérdések foglalkoztatnak.
júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
Írtad unalmadban írtad ki ezt a kérdést. Jobban jársz az evangéliumokkal mint velünk, nosza rajta hogy okosabb kérdéseket tudj feltenni itt. Olvasd, jó lesz .
júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted foglalkozik ilyen jelentéktelen senkikkel, mint én? 😀"

Persze. Szereti az ilyen vicces gyerekeket (is). :)


"Ami engem illet, ... nem érdekel Isten"

Dehogynem, hiszen épp Istennel kapcsolatban tettél fel kérdést. :)

júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!