Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként lőfegyver?

Trashboy kérdése:

Keresztényként lőfegyver?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú idő után ismét visszatértem a vallásomhoz,több év után meggyóntam,misére is járok,imádkozok viszont van egy valami ami miatt nem tudom hogy méltó vagyok-e isten szeretetére illetve összeegyesztethető-e a keresztény vallással. Az a helyzet, hogy érdekelnek engem a lőfegyverek, rendszeresen követem a polgári és hadi fejlesztéseket/újításokat, ha minden jól megy akkor hamarosan megcsinálom a fegyvervizsgát is mert szeretnék sportlövészetre járni később pedig vadászni is. Szívesen jelentkeztem volna honvédnek is de sajnos az nem lehetek egészségügyi okokból.


Sokat olvastam a neten ezzel kapcsolatban de elég megosztóak a vélemények. Szerintetek ez még elfogadható addig amíg az ember nem egy másik emberi élet kioltására használja a fegyvert vagy ez a szintű fegyver "szeretet" már sehogy sem fér bele?


A vallásom pontosan, római katolikus keresztény.



júl. 5. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy belefér. Ez olyan, mintha azért nem tartanál otthon konyhakést, mert embert lehet vele ölni. Nem az eszköz a kérdéses, amíg a polgári törvényeknek eleget teszel, hanem az, hogy mire használod.

A sportlövészet tök király dolog, semmi kivetnivaló nincs ebben. A vadászat már egy jó kérdés. Hobbiból állatokat ölni nem tudom, mennyire jó, de ha azért vadásznál, mert utána megennéd, akkor nem gondolom, hogy rossz lenne. Jézus is ott volt a halászatoknál, segített is, sőt evett is halat. Ha így elmész, lelősz egy nyúlat, amit megeszel, és nem csak szórakozásból ölöd meg, akkor nincs vele szerintem problémája az Egyháznak.

De nyugodtan kérdezz meg egy papot, bennük bízhatsz.

júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
89%
Nem vagyok teológus, de nem hiszem, hogy a fegyvertartás vagy a lőfegyverek iránti érdeklődés bűn lenne, ha nincs semmi rossz szándékod velük. A sportlövészetet és az etikus vadászatot pedig egyáltalán nem lehet bűnös cselekedetnek nevezni.
júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés, hogy mi ezzel a célod?

Ha agyagkorongokra lősz, az egy sport, egy hobbi, nem ártasz vele senkinek. Alapvetően a vadászattal sem, persze lehet mértéktelenül csinálni, mikor pusztán élvezetből mészárolnak. De alapvetően normális vadásztársasági vadászaton megvan, hogy az adott állományra és a vadászidényre tekintettel milyen állatokból mennyit lehet lőni, az elejtett állatokat pedig megeszik.

Alapvetően minden sportra, hobbira igaz, hogy úgymond bálvánnyá válhat, ha teljesen háttérbe szorítja az Istennel való kapcsolatot. Mikor az ember úgy rákattan, hogy már nincs idő imára, nincs idő a másik emberre, stb.

júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
6%
Üdv! Ha igaz keresztény ember vagy, akkor menj el katonának és öld a mocskos hitetleneket! Jézus is megmondta, hogy a fanatikus keresztény a jó keresztény!
júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Péter apostolnak is volt kardja, kérdés az, hogy mire használod. A leírtak alapján belefér.
júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Azt gondolom a hobbivadászat valójában szórakozásból való öldöklés pontosan azért mert valójában az ember nem szorul a vadhúsra, a nevében is benne van sportvadász vagyis sportból vadászik a másik vadásztípus a hivatásos vadász akinek a munkájához hozzátartozik a területen az állat állomány gondozása, etetése, ritkítása a kettő között különbség van.

Az erdő gazdaság a hivatásos vadász munkáját az állatállomány ritkítását legtöbbször kiadja sportvadászoknak akik pénzt fizetnek ezért akik elvégzik ezt a tevékenységet.


Egyébként az új földön az emberek és az állatok békében fognak egymást mellett élni, megszűnik a ragadozó életmód és a vadászat.

júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem sportlövészet ez nyugodtan mehet de a vadászat szerintem már nem. Nincs szükséged arra hogy állatot ölj mert meg tudod teremteni máshogy is az élelmet.
júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!