Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki apáca legyen?

Figyelt kérdés

Van egy lány az évfolyamomban, aki hozzám hasonlóan mélyen vallásos, csak én evangélikus ő katolikus. Mondta többször is, hogy ha letesszük az érettségi vizsgát, ő mindenképp az Úrnak szeretné ajánlani magát és szeretne apáca lenni.

Ez szép dolog szerintem, de elgondolkoztam rajta, hogy a papokhoz hasonlóan az apácáknak is kell valami teológiai iskolát végezni, vagy bárki lehet az.



júl. 11. 14:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
De a remetékhez is pont így mentek mindig, akik tanították a hozzájuk érkezőket.
júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
58%
Rendben, ahogy gondolod...🤦‍♀️
júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
40%
Elnézést, hogy a valóság nem felel meg az őrtorony által hirdetett hazugságoknak.
júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
58%

Ennek semmiköze az őrtoronyhoz. Ha megfigyelted volna, Isten szavából idéztem.

(Máté 3:1) . . .Keresztelő János, és ezt hirdette Júdea pusztájában:

(Máté 3:3) 3 Ő az, akiről Isten Ézsaiás próféta által a következőket mondta: „Valaki ezt kiáltja a pusztában: . . .


A Bibliában olvasható pusztahelyek, nem voltak lakatlanok, mindössze nem sűrűn lakottak. Jézus is volt hogy elment egy pusztahelyre pihenni a tanítványaival.

A pusztának fordított héber kifejezés (midh·bárʹ) általában gyéren lakott vidékre, meg nem művelt földre utal, de lehetnek ott legelők, víztárolók, sőt még városok is.

(1Királyok 2:34) . . .eltemették Joábot a saját házánál a pusztában.


Ebben a Biblia versben arról olvasunk, hogy valakit a pusztában temettek el, de ott volt a háza.

(Józsué 15:61, 62) 61 A pusztában Bét-Araba, Middin, Szekáka, 62 Nibsán, a Sóváros és Én-Gedi. 6 város, és azok települései.


Néhány Biblia vers ami arra utal, hogy a puszta kifejezés nem azt jelenti, amit sokan képzelnek.

júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Judea pusztájában nem éltek volna emberek, akkor kihez ment ki János hírdetni?"

Az is lehetne, hogy arrébb ment, a pusztán túlra, és ott hirdetett. :)

júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Zsuzsanna testvér az Abigélben apáca volt?
júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Református volt, ott máshogy van ez...

[link]

júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!