Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Templomba misére illetlenség...

Templomba misére illetlenség lenne olyan ruhában menni ami nem teljesen takarja a vállaim?

Figyelt kérdés
Látszik a vállam belőle, vállon van rajta egy kis fodor, az takarja valamennyire. Nem spagetti pántos, csak nincs ujja. Nagyon nem lenne odavaló?
júl. 2. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem illik ilyenbe menni, vegyél rá fel egy rövid ujjú nyárias kardigánt.
júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Igen, illetlenség.
júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. És a nadrágnak hosszúnak kell lennie, vagy elég ha térd alá ér? Elnézést, ha butaságokat kérdezek, nagyon rég nem voltam misén. Nem rég találtam vissza a hithez.
júl. 2. 22:51
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

szia, papiron illetlenseg, de ilyen hosegben nem nagyon foglalkoznak vele

en mar voltam misen ugy, hogy spagettipantos ruhaban voltam (mert eredetileg nem misere indultam, csak ott kotottem ki) es senki nem szolt, szerintem igazabol ram se neztek

ha elore tudod, jo lenne, ha kicsit hosszabb ujja lenne, konyok felett, nadrag terd alatt jo szerintem

legfontosabb talan, hogy a ferfiak vegyek le a sapkat-kalapot

"Nem rég találtam vissza a hithez."

Isten áldjon meg! :-)

júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Az, nem discoba mesz
júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem butaság a kérdés, jobb megkérdezni, mint utána kellemetlen helyzetbe kerülni. Nadrág érjen térd alá, de ilyen meleg időben lehet szoknya kellemesebb viselet.
júl. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Ha utcára nem az, akkor misére sem.
júl. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogyha a fodor túlér a válladon, akkor ebben a melegben nem illetlenség. Nekem is van ilyen felsőm, szoktam benne misére menni.

De amúgy egyszerű a történet: vigyél magaddal egy szélesebb kendőt és terítsd a válladra a templomban.

Amúgy nálunk Magyarországon szerintem nincs akkora szigor ilyen téren. A mi templomunkban kamaszlányok és fiatalabb nők passzos rövidnadrágban és spagettipántosban jönnek nyaranta misére, mintha most jöttek volna ki a konditremből kb. és senki nem szól nekik.


"És a nadrágnak hosszúnak kell lennie, vagy elég ha térd alá ér?"

Elég, ha térd alá ér.

júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha előre tudod, hogy misére fogsz menni, és el tudod intézni, hogy takarva legyen majd a vállad, ne legyen túl rövid a szoknyád, stb., akkor intézd úgy, hogy takarva legyen, meg ne legyen túl rövid. Ha viszont csak úgy alakul, hogy pl. városnézés közben mennél be misére (vagy csak úgy, pár percre), és épp nincs nálad se egy kardigán, se valami kendő, amit a válladra teríthetnél, akkor csak azért ne hagyd ki, mert spagettipántosban vagy. :) Egyébként is, keresztény nő jó esetben akkor sem öltözködik túlságosan kirívóan, ha nem épp misére készül.

Az a lényeg, hogy arra megy ki az egész illemtanosdi, hogy ne tereljük el mások figyelmét a lényegről, Istenről.

júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

"A mi templomunkban kamaszlányok és fiatalabb nők passzos rövidnadrágban és spagettipántosban jönnek nyaranta misére, mintha most jöttek volna ki a konditremből kb. és senki nem szól nekik."

Lehet, hogy szól nekik, csak nem ott, és nem akkor. És lehet, hogy tojnak rá, hogy szóltak nekik, azért mennek máskor is úgy...

Mindenesetre ha senki se szól soha semmi miatt senkinek, ha nem neveli a gyerekeket, a fiatalokat, mert jaj, nehogy még bármiből bármi kis konfliktus adódjon, akkor nyilván egyre lazább lesz az egész mindenség - aztán meg is lehet nézni, hol tart ma a világ...

júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!