Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudják vagy akarják...

Miért nem tudják vagy akarják sokan felfogni, hogy az, hogy megtalálod Istent az nem azt jelenti, hogy megtalálsz egy felhőkön élő szakállas bácsit, hanem megtalálod a magadban rejlő jót, szeretőt, jótevőt, és ha mindenki ezt teszi akkor jobbá …?

Figyelt kérdés

….válik a világ?


És nem is kell ehhez mesékben hinni, hanem maga a lelkigyakorlat és helyes út megtalálása a lényeg.


Miért kell ennyire kiforgatni a vallást és a Bibliát(vagy más vallásos könyvet).


Intelligens embernek elvileg rá kellene jönnie a lényegre, hogy ha jót teszel, az láncreakciót indít be, és jót szül.


Vagy igazából nem a szakállas bácsival van bajuk, hanem magával az üzenettel, tartalommal, jóra intéssel? Mert igazából őket jobban vonzza a gonoszabbik, kegyetlenebbik, önzőbb út, a természetes szelekció?


jún. 28. 11:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

Intelligens embernek miért kellene egy képzeletbeli barát és köré szőtt mesevilág ahhoz, hogy "...megtalálja a magában rejlő jót, szeretőt, jótevőt..."?

Miért nem megy ez "isten" nélkül?

jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

2


Mert van aki csak átlagosan intelligens és úgy könnyebb.

Aki meg átlag feletti intelligenciájú annak tudnia kellene a lényeget és támogatni a jó terjedését.

Aki nem ezt teszi az tudatosan, rossz szándékkal teszi, hiszen tudatában van tettei következményeivel!

jún. 28. 11:36
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

"...és támogatni a jó terjedését."

Mármint a vallásét? Mert az sokkal több rosszall jár, mint jóval, pont azért, mert mint te is írod az átlag ember hülye.

Támogatni, hogy az emberek ne legyenek önzőek, stb? Na azt már lehet, de erre a legrosszabb út a vallás. Pont az teszi az embereket megosztottá és gonosszá.

jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudják vagy akarják sokan felfogni, hogy az, hogy megtalálod Istent az nem azt jelenti, hogy megtalálsz egy felhőkön élő szakállas bácsit"


Te miért akarod most szándékosan lerombolni az én saját személyes istenképemet? Szerintem igenis a felhőkön ücsörgő jól szituált öregurat jelent, aki figyeli minden lépésem és megvéd a bajtól. 40 éve ezt teszi, 40 éve megvéd engem a bajtól, szegénységtől, betegségtől, kérlek hadd döntsem el én, hogy miben hiszek, rendben? Te meg higgy abban amiben akarsz, a te dolgod, de ne akard rombolni az én istenképemet szándékosan.

jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Kólauborkával ***** válasza:
69%

Én Isten nélkül is megtaláltam magamban a jót és a jószándékot, nincs szükség még képzelet beli barátokra sem.

Ráadásul a tapasztalatom az, hogy a nem hívő emberek sokszor sokkal emberségesebbek, mint a vadfanatikus idióták…

jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4


Persze, mindenki úgy képzeli el Istent ahogy akarja. Ezzel nincs semmi baj.


Az itteni tudományos klikkel csak azt akartam megértetni, hogy nem kell idiótának tartani valakit aki hisz, aki jót akar és aki követ egy jóságos lényt (akár létezik akár nem).


Kérdezik, hogy ehhez miért kell Isten?


Ez olyan mint, hogy egy lakáshitelhez miért kell jelzálog?


Ostoba kérdés. Kell valami ami szavatolja a kifizetést avagy a szeretet, jóság feljebbvalóságát.

jún. 28. 12:22
 7/27 Kólauborkával ***** válasza:
Nekem nem kell, köszönöm, sem hitel sem Isten…
jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

"Miért kell ennyire kiforgatni a vallást és a Bibliát(vagy más vallásos könyvet)."

Még csak kiforgatni sem kell. Olyan borzalmas ökörségek vannak benne, hogy konkrétan senki nem hiszi al, a hívők sem. A bibiliai istennek semmi gondja nincs gyerekek kinyírásával, gyermekáldozattal (amíg azt neki mutatják be, ugye), rabszolgasággal, és a nőket gyakorlatilag a háziállat szintjére sorolja. Miért tekintsek egy ilyen könyvet követendőnek?


"Az itteni tudományos klikkel csak azt akartam megértetni, hogy nem kell idiótának tartani valakit aki hisz, aki jót akar és aki követ egy jóságos lényt (akár létezik akár nem)."

Idiótának semmiképpen nem kell tartani, de azért felmerül a kérdés, hogy ha semmi okod nincs hinni, hogy létezik, akkor miért követed? És mi alapján döntöd el, hogy mi az, ami tetszik neki, és mi az, ami nem? Ő nem tudja megmondani, akik meg tudják mondani, azok ugyanolyan emberek, mint te, persze állítják, hogy ők az isten nevében beszélnek, de ugye mindketten tudjuk, hogy az isten nem beszél senkihez, illetve ha igen, az sokkal nagyobb probléma (és nem, nem arra próbálok utalni, hogy akkor az illető hallucinál).

A Biblia parancsait konkrétan senki nem tartja be maradéktalanul, ha pedig felül tudod bírálni a szent könyv részeit, az azt jelenti, hogy isten nélkül is el tudod dönteni, hogy mi helyes és mi nem. Innentől kezdve felesleges feltételezni bármilyen isten jelenlétét.


"Ostoba kérdés. Kell valami ami szavatolja a kifizetést avagy a szeretet, jóság feljebbvalóságát."

Nem akarok senkit megsérteni, de ha valaki kizárólag azért tesz jót, és él emberhez méltóan, mert fél a büntetéstől, illetve jutalmat vár a tetteiért, akkor az egy szar ember.

jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

“ Nem akarok senkit megsérteni, de ha valaki kizárólag azért tesz jót, és él emberhez méltóan, mert fél a büntetéstől, illetve jutalmat vár a tetteiért, akkor az egy szar ember.”


Ha van egy jó példakép és azt követed az miért baj? Gyerekkorodban is ezt teszed, feltéve, hogy a szüleidben volt egy követendő példakép.

És ha ez a példakép magasabb rendű hatalommal is fel van ruházva az egy visszacsatolás arra, hogy a követett viselkedés és gondolkodásforma felsőbbrendű, az az igazi, az az egyetlen helyes út.


“ Olyan borzalmas ökörségek vannak benne, hogy konkrétan senki nem hiszi al, a hívők sem. A bibiliai istennek semmi gondja nincs gyerekek kinyírásával, gyermekáldozattal (amíg azt neki mutatják be, ugye), rabszolgasággal, és a nőket gyakorlatilag a háziállat szintjére sorolja.”


Mert a rossz részeket ragadod ki.

Tízparancsolat megvan?

Jézus szavai? Szeresd felebarátodat? Ez megvan? Miért pattannak ezek le rólad de a náci erőtörvényeket meg befogadod simán?


“ És mi alapján döntöd el, hogy mi az, ami tetszik neki, és mi az, ami nem?”


Tiszta lelkiismeretről hallottál? Illetve érezted már? Képes vagy rá? Nem baj ha nem, nem biztos mindenkiben megvan ez a képesség.


Viszont ritkán van olyan, hogy leölsz, meglopsz valakit és utána tiszta a lelkiismereted. Hacsak nem vagy egy antiszociális szociopata/pszichopata ember.

jún. 28. 12:42
 10/27 Kólauborkával ***** válasza:

“Tiszta lelkiismeret”, na ez az amikor már nem tudok mit mondani. Az élet nem fekete-fehér, nincs határvonal amire rábökhetünk, ha a vonal ezen a felén vagy, akkor JÓ vagy, ha pedig a másik, akkor már nem. Aki ezt nem képes felfogni az nálam a szellemileg sérült kategória….

Tudod a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve, és milyen igaz a mondás…. Ennyit a tiszta lelkiismeretről, ami inkább vak butaság….

jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!