Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha mi evangélikusok nem...

Ha mi evangélikusok nem hiszünk a szentekben, akkor miért mondjuk azt az Apostoli hitvallásban?

Figyelt kérdés

"Hiszem az egyetemes anyaszentegyházat,

a szentek közösségét"

Vagy rosszul értelmeztem eddig?



jún. 25. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy idő után nekem is leesett voltam kb 15. azóta kihagyom azt a részt 😅
jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tudom a katolikusok és evangélikusok egyeztettek a hit kérdéseiben.


Nagyon sok evangélikus Szűz Mária hivő, a katolikusok szerint Szent.


A Buda környéki sváb evangélikusok körében nagyon erős Szűz Mária tisztelet volt régen.


Amúgy a szent tisztát jelent. Miért ne lehessen tiszta embereket tisztelni?

jún. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Prókátor ***** válasza:
85%
A szentek azok, akik Isten és Jézus szerint élnek. Akár a földi életben, akár a túlvilágon.
jún. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

A "szent" kifejezés bibliai értelemben,az "Isten számára elkülönítet"-tet jelent.


Ezért találunk szent sátrat s annak szent edényeit,szent napot és természetesen szent embereket,pl. a "korintusi szenteket"akiket Pál apostol nem a tökéletesség példáiként említ meg.


Jézus szerint azok az Ő testvérei,szülei,akik Isten akarata szerint élnek,tehát elkülönítették(megszentelték) magukat.


Melyik a katolikus(egyetemes) anyaszent egyház(eklézsia)?...Azon emberek közössége,akik Jézust követve Isten akarata szerint élnek,felekezeti tagságuktól függetlenül. Attól egyetemes,hogy ugyanazt az isteni kinyilatkoztatást-a Bibliát- tartják életük m

jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
tartják életük mérővesszejének,erkölcsi döntéseik alapjának.
jún. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
84%
Az evangélikusok nem hisznek a szentek közbenjárásában. Attól még csak hisznek a mennyországban. Mert az a szentek közössége.
jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

A szentek közösségének megvallása nem véletlenül került a Egyház megvallása után, mivel a szentek közössége maga az egyház, ahol Krisztus a fő, és mi pedig ennek a testnek a tagjai vagyunk.

Egyrészt van egy olyan jelentése, hogy közösség a hitben, közösség azok között, akik az apostoli hitet vallják és akiket összeköt az egy keresztség.

Másrészt hisszük, hogy azokkal, akik előttünk távoztak el a földi életből, velük is egy egyházat alkotunk, ez a lelki közösség, ami a keresztség és a hot révén összeköt túlmutat az idő és a tér keretein. Ezt szerintem a protestáns egyházak is vallják. Mi katolikusok erre alapozva imádkozunk a halottakért és hiszünk abban, hogy az üdvözült lelkek szüntelenül közbenjárnak értünk Istennél.

jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
A szent nem azt jelenti, hogy "tökéletes"?
jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez van kérdező, amikor még saját hited se ismered :(
jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es talán pont ezért született a kérdésem nem, hogy jobban tisztában legyek vele? :)
jún. 26. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!