Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények#Ti milyen időközö...

Keresztények#Ti milyen időközönként zarándokoltok?Általában melyik zarándokhelyre mentek?

Figyelt kérdés
jún. 23. 17:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

"Nem zarándokolok, mert ilyen szokást, vagy gyakorlatot nem adott utasításba Isten. Kizárólag a gyülekezeti összejövetelekre, Biblia tanulmányozásokra, és prédikáló-tanítványképző szolgálatra kért fel bennünket messiási királyunk."

Tehát gyk-zásra sem - mégis itt vagy. :DD

aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

"több példa is van zarándoklatra a Bibliában. Ilyen zarándoklat volt Ábrahám útja is az Isten által elrendelt szent helyre, sőt a zsidóság vándorlása Kánaán földjére is. Az Újszövetségben jeles ünnepeken Jézus is elzarándokolt a jeruzsálemi templomba a szokásoknak megfelelően, de az első pünkösdkor is Jeruzsálembe érkező több ezer zarándokról olvashatunk."

Tulajdonképpen a zarándoklatokból nőtt ki a turizmus, most jövök rá...

aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

#12

Azért nem teljesen, mert az ókorban is volt már turizmus vallásos zarándoklat nélkül is, de nyilván van közte átfedés.

aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Minden évben elzarándokolok Tusnádfürdőre, hogy meghallgassam Orbán Urunk próféciáit.
aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

#14.


Kinek a pap,kinek a papné,kinek a vajda.

aug. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Én sosem szoktam zarándokolni, semmilyen időközönként sem, legalábbis ami "zarándokolásnak" számít, az én életemben olyan nincs. Református vagyok.
aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%

"ami "zarándokolásnak" számít"

Na igen, de mi számít annak tulajdonképpen? Amikor egy templomban meghirdetnek valami programot, van, hogy csak sima kirándulásnak nevezik, máskor meg zarándoklatnak - pedig mindkét esetben ugyanaz a lényeg: elmennek valahova máshova, viszonylag távoli helyre, és ott meglátogatnak egy vagy több templomot is, de szinte mindig mindenféle világi programok is vannak, pl. városnézés, fagyizás, akármi. Szóval nem annyira egyértelmű szerintem, hogy a köznyelvben mi számít annak meg mi nem... Persze ha "csak" annyi a cél, hogy mondjuk elmenni egy bizonyos templomba és ott imádkozni, szentmisén részt venni, akkor azt hajalmosabb lennék zarándoklatnak nevezni - bár mi van, ha csak annyi az egész, hogy egy adott vasárnapon nem a legközelebbi templomba megy valaki Budapesten, hanem a város másik végébe?... Meg ha egyéb célja(i) is van(nak) az utazásnak, akkor...?

Nézzük, mit ír róla a lexikon:

[link]

aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!