Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények#Ti milyen időközö...

Keresztények#Ti milyen időközönként zarándokoltok?Általában melyik zarándokhelyre mentek?

Figyelt kérdés
jún. 23. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Én a Magas-Tátrába zarándokolok el minden évben.


Jövő héten cél a Kriván. Esetleg a Rysy is.

jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Én minden vasárnap elzarándokolok a 130 Km-re lévő templomomba,ahol bizonyságot tehetek hitemről.

Ennél nekem nincs kedvesebb zarándokhely!

jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Még sosem zarándokoltam.
jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Minden héten a Gyömrői úthoz. Xd
jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem zarándokolok, mert ilyen szokást, vagy gyakorlatot nem adott utasításba Isten. Kizárólag a gyülekezeti összejövetelekre, Biblia tanulmányozásokra, és prédikáló-tanítványképző szolgálatra kért fel bennünket messiási királyunk.
jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon ritkán. Vagy eseményre megyek (pl. szentté avatáson voltam már Rómában), vagy amikor olyan zarándoklatot szervez a plébániánk, amiben megfog valami.
jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Évente 1-2 alkalommal, de nincs konkrét hely, mikor hova.


#5

Jól látszik, hogy a jehovások Biblia helyett csak az őrtorony füzeteket ismerik, hiszen több példa is van zarándoklatra a Bibliában. Ilyen zarándoklat volt Ábrahám útja is az Isten által elrendelt szent helyre, sőt a zsidóság vándorlása Kánaán földjére is. Az Újszövetségben jeles ünnepeken Jézus is elzarándokolt a jeruzsálemi templomba a szokásoknak megfelelően, de az első pünkösdkor is Jeruzsálembe érkező több ezer zarándokról olvashatunk.


Sőt a Kivonulás könyvében olvashatjuk, hogy egyes zarándoklatokat Isten rendelt el a választott nép számára:

"Esztendőnként három ízben minden férfi jelenjék meg a mindenható Úrnak, Izrael Istenének színe előtt!"

jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Nincs konkrét időszak, amikor megyek, inkább csak ha valami esemény van.

Legközelebb jövőre tervezem a 2025-ös Szentév kapcsán római zarándoklatot. Ez konkrét zarándoklat lenne, mert ez a cél önmagában. Nyaralás alatt meg szoktam látogatni kegyhelyeket, de ezt nem tekintem kifejezetten zarándoklatnak.

jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Evente ketszer Medjugorjeba illetve a helybeli kevesbe ismert zarandokhelyre szoktam neha kimenni
jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
72%
En minden evben santiagoba!
jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!