Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás istenének van a...

Melyik vallás istenének van a legnagyobb hatalma?

Figyelt kérdés

jún. 20. 17:17
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
31%

"Ezek kapásból bármelyik monoteista vallás istenére ráhúzhatók, így már ezen elbukott az érvelésed."



Mi az hogy bármelyik monoteista isten? Ha egy isten elképzelés monoteista az ugyanazt az istent írja le, mint az iszlám, a zsidó vagy a szikhizmus.



A szikhek hite:

A Mindenható Isten a személytelen, alaktalan végső valóság, Ő a Teremtő, a személyes megmentő........ Ez ugyanaz mint a keresztény isten (Isten.)

Tehát az összes monoteista vallás Istenről szól, így az érvényed, hogy bármely monoteista vallás istenére rá lehet húzni invalid, mert ugyanazt az istent írja le minden monoteista vallás.



"Pl a tudomány nélkül a 3 pontos logikai levezetésed jelentése és bizonyító ereje is nagy nulla lenne, hisz ha nem bizonyítod az egyes és kettes állításod, akkor a rájuk epített filozófiád is egy nagy lótúró, semmi több."



Ha neked tudományosan bizonyítani kell, hogy az emberek halandóak, akkor ott nem kis gond van fejben. Vagy azt, hogy a gyakori kérdések felhasználói emberek. Vagy úgy gondolod, hogy néha maga az ördög is leül kicsit gyakorizni? xD


Vannak állítások melyek nem szorulnak tudományos bizonyításra, hiszen a józan eszű ember alapvetően tudja, hogy igaz, mindenféle tudományos kutatások nélkül.



"Mellesleg az analógiád alapján pont a filozófia a szimpla eszköz, ami önmagában semmit nem ér. "



A filozófia nem csak egy eszköz. Észre sem veszed pedig te is a filozófia miatt nem hiszel Istenben. A filozófia több egy egyszerű eszköznél hiszen észre sem veszed és irányítja befolyásolja vagy akár még meg is szabja az egész emberiség sorsát.


Például Hitler fajelmélete is lényegében filozófia, melynek köszönhetően milliók vesztették életüket.



A filozófia lehetőséget ad arra, hogy az emberek kreatívan gondolkodjanak és álmodozzanak az emberi létezés és a világegyetem nagy kérdéseiről.


A filozófia segít fejleszteni a kritikai gondolkodást és az érvelési képességeket, amelyek nélkülözhetetlenek az abstrakt gondolkodáshoz és az új perspektívák kereséséhez.


A filozófia lehetővé teszi az emberek számára, hogy új fogalmakat és kategóriákat hozzanak létre, amelyek segítségével megérthetik és kommunikálhatják a bonyolult gondolatokat.


A filozófia segít az embereknek felfedezni, megérteni és megkérdőjelezni a létezés mélyebb kérdéseit, mint például az élet értelme, az igazság, a jó, a szép vagy a tudás természete.


Aki nem érti meg és nem ért a filozófiához, az nem tudja eszközként használni azt és könnyen járhat fordítva, tehát önmaga válik a filozófia eszközévé.



A filozófia az abszolút igazság, legnagyobb hatalom amelyre az ember szert tehet ezen a világon.

A filozófia minden és még abból is végtelenül több.



Ha a filozófia oroszlán, akkor a tudomány pusztán csak pincsi kutya hozzáképest.

jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
47%

30.

a hozzád hasonló megbomlott elméjű fanatikusok miatt vetik meg a kereszténységet

jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
42%

"Mi az hogy bármelyik monoteista isten? Ha egy isten elképzelés monoteista az ugyanazt az istent írja le, mint az iszlám, a zsidó vagy a szikhizmus"

Nem igazán, hiszen mindegyiküknek más az istenképe. Eltérnek a törvényeik, az elvárásaik, a túlvilági jutalmuk, büntetésük, stb. Ergo nem ugyanazok az istenek.


"Ha neked tudományosan bizonyítani kell, hogy az emberek halandóak, akkor ott nem kis gond van fejben. Vagy azt, hogy a gyakori kérdések felhasználói emberek. Vagy úgy gondolod, hogy néha maga az ördög is leül kicsit gyakorizni?"

Manapság pl pont simán megoldható hogy egy AI írjon kérdéseket vagy kommenteket.

Tudományos előismeretek nélkül, csakis filozófiával, semmi mással pedig hogyan bizonyítanád, eleve honnan tudnád hogy egyáltalán mi az a halandóság, mi az a halál?


"A filozófia az abszolút igazság, legnagyobb hatalom amelyre az ember szert tehet ezen a világon."

A filozófia nemhogy nem igazság, önmagában semmi, üres, nincs értelme. Gyakorlarilag már létező ismeretek továbbgondolására alkalmas eszköz, semmi több. Hogy te ennyire bálványozod, az pedig elég bizarr, különösen egy hívőtől...

jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

Ez fanatikus?

Kérlek akkor magyarázd el, mit jelentenek ezek a Biblia versek, a szövegkörnyezet, és a teljes írások fényében?


Vajon mit értsünk ez alatt?

jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
60%
A könyvetek fikció.
jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
59%
Engedjétek el, az ilyen fanatikus híveknek a valláson kívül nincs semmilye. A hite köré épül minden, nincs egy változatos, gazdag élete, csak a hite van. Már csak abba képes az ilyen idegileg beleroppani, ha más felveti más istenségek létezését vagy hogy egyáltalán nem léteznek az ilyesmik. Egyébként érdekes, például egy buddhista sokkal normálisabban, tisztelettudóbban áll a dolgokhoz. Ő a hite mellett is képes ember maradni.
jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!