Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem imádkozunk túl sokat?

Nem imádkozunk túl sokat?

Figyelt kérdés
Ha imádkozom Istenhez, akkor miért nem elég egyszer imádkozni, vagy egyszer kérni tőle valamit, hiszen ő mindenható és mindent halló és látó, tehát felesleges ismételgetni a gondolatokat. De ha a gondolataimat is ismeri, sőt azt is tudja, ami még meg se történt, vagy én magam meg se fogalmaztam magamban, akkor meg eleve egyáltalán felesleges bármiért is fohászkodni, hiszen ő úgyis tud mindent, nem?
jún. 18. 18:18
1 2
 11/20 Abdullah_ ***** válasza:
33%
Néma imáink is vannak.
jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Lucifer-666 ***** válasza:
75%

"MINIMUM 5x"



Na ez ezotéria.

jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%
A muszlim srác miért van leminuszolva? Azért értékelitek negatívként, mert muszlim? Ez a krisztusi szeretet?
jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
@13 Csak tipp: a lesajnáló hangnem a hozzászólás végén (#1)
jún. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#13

Szerintem irreleváns, hogy milyen vallású, inkább a pökhendi, nagyképű stílus miatt lehetett lepontozva.

jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

1. "miért nem elég egyszer imádkozni, vagy egyszer kérni tőle valamit":

szerintem elég


2. "eleve egyáltalán felesleges bármiért is fohászkodni, hiszen ő úgyis tud mindent, nem?": igen, tud mindent. :-) Igazából nem Istennek van szuksege a mi imáinkra, hanem nekunk van szukségunk arra, hogy imádkozzunk. Ha úgy erezzuk, ugyanazért tobbszor vagy rendszeresen is.

Ezen kivul, az imakban nemcsak kerni szoktunk, hanem: hálát adni, bocsánatot kérni, mások érdekében kozbenjárni, vagy egyszeruen csak Isten dicsoitjuk, a letezeset, a szeretetet.

Ha olyan felekezethez tartozol, ahol szoktak kotott, elore megirt imakat mondani, akkor annak lelki kozossegepito szerepe is van, a multtal kapcsolatban is. Pl. "500 eve valamelyik osom, vagy a varos lakoi ugyanezt az imat mondtak".

jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én sokszor amolyan beszélgetésnek szánom az imát. A barátaiddal, szüleiddel is beszélgetsz, kiöntöd a lelked, és megkönnyebbülsz utána. Istennel is érdemes hasonlóan. Az ima nem csak kérés, hanem hálaadás is, sőt, főleg az. Attól, hogy isten tudja, mire van szükséged, még megvárhatja, hogy kérd.
jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mansour ***** válasza:
100%

Mostanában nem nagyon járok erre, de korábban évekig rendszeresen néztem a vallás kategóriát. És feltűnt, hogy a muszlimok és a Jehova tanúi mindig erősen le vannak pontozva, a válaszuk tartalmától függetlenül. Gondolom ez azóta sem változott.

Kérdező, ha az imát olyan eszköznek tekinted, amivel Istent befolyásolhatod bármilyen módon, akkor igazad van, keresztényként teljesen felesleges imádkozni. Sőt, mivel a Miatyánkban (ami ugye a legfőbb ima) az van, hogy legyen meg a Te akaratod, ha ezen kívül bármi mást kérsz, az nemcsak hogy felesleges, de üti a Miatyánkban elmondottakat.

jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18 Mansour

én nagyon örülök, hogy néha benézel.


Igen, sajnos, ez így van. Sokszor nem is lehet tudni, hogy az illető JT, de vannak, akik nem tudom, honnan, de azonnal tudják, és már le is pontozzák.

jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 szp72 ***** válasza:
100%

Nem azért kell imádkozni, hogy Istent tájékoztassuk a problémánkról, sem pedig azért mert a sok ima lefárasztja Istent, s inkább teljesíti, mint tovább hallgassa.


Az imádság valójában egy kapcsolat, mint amikor bedugják a készüléket az áramba. Amíg imádkozol, például kérsz valamit Istentől, addig is Isten erői áramlanak beléd. Ez persze általában nem látszik meg azonnal, de a kitartó ima Jézus szerint előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét. Ugyanis "aki kér az kap, aki keres az talál, s a zörgetőknek ajtót nyitnak.".

jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!