Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istenhez imádkozunk, akkor...

Ha Istenhez imádkozunk, akkor önözni/magázni, vagy pedig tegezni kell?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez sokak szerint biztosan vicc, vagy provokáció, de nem. Komolyan kérdezem.


Isten felé nagyobb tiszteletet, imádatot mutatok ki, ha Önözöm, sőt, mint egy királyt/királynőt (pl.: "Felséges Uram, imádlak!") szólítom meg?



2022. okt. 6. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az imákban van, szerintem úgy a jó.

Az imakban nincs önözés.

"Mi Atyánk aki a mennyekben VAGY"

"Szenteltessék meg a TE neved"

2022. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lucifer-666 ***** válasza:
Számodra mit jelent a magázás és a tegezés?
2022. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegezni kell, ő az atyád. Nem tarthatsz távolságot. Így az őszinte, nem? Akit szeretünk azt tegezzük és emellett megadjuk a tiszteletet is.
2022. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől függ a tisztelet. Egyébként amikor a kereszténység elterjedt Magyarországon, még nem volt a nyelvben magázás, az később alakult ki. Így az imákban megmaradt a tegezés. Mesékből rémlik a „felséges királyom, életem-halálom kezedbe ajánlom”, ugye? Az is régebbről maradt fenn, mint a magázás kialakulása.

Ennek nincs köze ahhoz, hogy „azért, mert ő az atyád”, az imában akkor is tegezték Istent, amikor a saját szüleit magázta az ember.

2022. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelettel tegezve
2022. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tegezni szokás. A hagyományos imák is tegezőek. De ez nem jelenti azt, hogy nem kell tisztelned.
2022. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fontos úgy mondani, hogy Atyánk?
2022. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tegezni szoktam, eléggé furcsa lenne magazin.
2022. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegezni
2022. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!