Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem imádkozunk túl sokat?

Nem imádkozunk túl sokat?

Figyelt kérdés
Ha imádkozom Istenhez, akkor miért nem elég egyszer imádkozni, vagy egyszer kérni tőle valamit, hiszen ő mindenható és mindent halló és látó, tehát felesleges ismételgetni a gondolatokat. De ha a gondolataimat is ismeri, sőt azt is tudja, ami még meg se történt, vagy én magam meg se fogalmaztam magamban, akkor meg eleve egyáltalán felesleges bármiért is fohászkodni, hiszen ő úgyis tud mindent, nem?
jún. 18. 18:18
1 2
 1/20 Abdullah_ ***** válasza:
18%

Muszlimként nekem. elég nevetséges amit írsz.


Mi naponta MINIMUM 5x imádkozunk, akkor is megtesszük ha nem kérünk semmit.


Szóval szegénykém nehogy elfáradj...

jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Potyondi Gergely ***** válasza:
48%

Máté26,41

Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek; mert jóllehet a lélek kész, de a test erőtlen.


1Thesszalonika5,17

Szüntelen imádkozzatok.


Lukács18,1-8

Monda pedig nekik egy példázatot is arról, hogy mindig imádkozni kell, és meg nem restülni,

Mondván: Volt egy bíró egy városban, aki Istent nem félt, és embert nem becsült.

Volt pedig abban a városban egy özvegyasszony, és elméne ahhoz, mondván: Állj bosszút értem az én ellenségemen.

Az pedig nem akará egy ideig, de azután monda ő magában: Jóllehet Istent nem félek, és embert nem becsülök,

Mindazáltal mivelhogy nekem terhemre van ez az özvegyasszony, megszabadítom őt, hogy szüntelen reám járván, ne gyötörjön engem.

Monda pedig az Úr: Halljátok, mit mond e hamis bíró!

Hát az Isten nem áll-e bosszút az ő választottaiért, kik őhozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk?

Mondom nektek, hogy bosszút áll értük hamar. Mindazáltal az Embernek Fia mikor eljő, avagy talál-e hitet e földön?

jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó résszel egyetértek -

Szerintem képmutató, aki azzal henceg mennyit imádkozik - ebből is látszik, úgy érzi folyamatosan bizonyítania kell mások előtt, tehát nem elég erős és tiszta a hite.

jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Inkább csak filozofálok 1-es, nem arról van szó, hogy nem szeretek imádkozni, vagy fáradtságos lenne. De egyszer imádkoztam valakiért, és amikor másodszorra belekezdtem volna, akkor jutott ez eszembe.
jún. 18. 18:53
 5/20 Abdullah_ ***** válasza:
17%

Az Iszlám szerint például van értelme minden egyes nap fohászkodnod a halott szüleid lelki üdvösségért. Sokan közülünk ezt életük végéig megteszik.


A fohászainkat Magasztos Allah figyelembe veszi majd a szüleink kapcsán.

jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Annyit imádkozz, amennyit fontosnak és szükségesnek érzel. Ez csak rád tartozik, a hitedet úgy kell megélned, ahogy te magadénak érzed.
jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

"Mi naponta MINIMUM 5x imádkozunk, akkor is megtesszük ha nem kérünk semmit.

Szóval szegénykém nehogy elfáradj..."


En napi 17 alkalommal imadkozom, vagyis minden oraban. Igazan lustanak tunnek szamomra a muszlimok, nem igazan torik magukat az udvossegert

jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Potyondi Gergely ***** válasza:
48%

Lukács18,9-14

Némelyeknek pedig, kik elbizakodtak magukban, hogy ők igazak, és a többieket semmibe sem vették, ezt a példázatot is mondá:

Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! Hálákat adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím, e vámszedő is.

Böjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.

A vámszedő pedig távol állván, még a szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri a mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nekem, bűnösnek!

Mondom nektek, ez megigazulva méne alá az ő házához inkább, hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.

jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Abdullah_ ***** válasza:
17%

#7:


Valakinek dolgoznia is kell tudod.


Egyébként az imáink kötöttek, mosakodással egybekötve. Nem arról szól hogy bárhol összekulcsolod a kezedet...


Másrészt a napi 5 ima a minimum ennél többször is lehet.


Illetve egy ima akár órákig is tarthat ha szeretnéd. Attól is függ hány rakát imádkozol, és mennyit recitálsz a Koránból.

jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 tgt ***** válasza:
85%

Jézus azt mondta:


"Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belőlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak! Ne utánozzátok hát őket! Tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek."

jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!