Isten azt akarná, hogy kiálljak magamért vagy, hogy maradjak egy lábtörlő csicska a munkahelyen?
Az a baj és ezt tapasztalatból írom, hogy ha fellázadsz, utána még te leszel a szar meg stb.
Tehát úgy kellene, hogy új munkahelyet is nézel közben.
Ha kiállsz magadért, akkor úgy állj ki, hogy senkiről se mondj rosszat.
Ha egy számodra kellemetlen személyt elárulsz a főnöknél, akkor ennek a kellemetlen személynek megemelkedhet a gyűlölet a szívében, és a jövőben valószínűleg még kellemetlenebb lesz.
Még arra is van esély, hogy a jövőben "besúgónak" fognak nevezni, ami nem helyes.
Viszont ha továbbra is nehezen viseled el a munkát, akkor tényleg keresni kell egy másikat.
Lehet hogy máshol kevesebbet fogsz keresni, de valószínűleg jobban fogod érezni magad.
A kérdésed nagyon érdekes, mivel rávilágít egy oximoronra az ábrahámi vallások hagyományaiban és a Szentírásban. A Biblia kétféle magatartásformát javasol: egyrészt a "Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel!", másrészt a "Szemet szemért, fogad fogért!" elvet. Egyik az Ótestamentumban, vagyis a Héber Bibliában, más néven Tanakh-ban található, míg a másik az Újszövetségben. Nos, ha abból indulunk ki, hogy alapvetően mind a zsidó, mind a keresztény hagyomány (de egyébként a muszlim hagyomány is) a szeretet és a békét fontos értéknek tartja, akkor egyértelmű, hogy mit kell mindig a szemünk előtt tartani. De ez mit is jelent? Nem azt, hogy hagyjuk, hogy eltapossanak bennünket mint egy férget. A mások felé mutatott szeretet, tisztelet és béke nem azt jelenti, hogy mások tetteinek ne lehetne következménye. Igenis legyen következménye, mégpedig igazságos mértékű következménye. Ha tett valami rosszat, akkor bűnhődjön miatta, ez nem azt jelenti, hogy én ne tudnék megbocsátani. Én igenis megbocsátok, ettől függetlenül viselje a következményeit a tetteinek, ami néha lehet hogy az, hogy bár szívben megbocsátasz neki, de a bizalmadat nem egy hamar és nagyon nehezen tudja csak visszaszerezni. Nagyobb bűncselekmény esetén nyilván pedig a bíróság.
Továbbá mindkét részében a Bibliának, valamint számos vallásban/vallási hagyományban megjelenik az önbizalom fontossága. Van különbség egó és önbizalom között. A magadért való kiállás ebben az esetben egyértelműen az önbizalom kategóriájába tartozik. Hogyan is tisztelhetnél tisztán másokat, ha te magadat sem tiszteled? Ugyanakkor fontos, hogy ne az egoizmusból fakadóan cselekedj! Az egoizmust meg lehet törni, ha megalázod magad, ugyanakkor ez nem azzal az eszközzel történik, hogy mások eltaposnak, miközben az ő egoizmusuk növekszik. A "megalázás" lehet például egy jó célt szolgáló böjt. Ezzel megtöröd azt a személyiséget, aki korábban öszvér módon ragaszkodott valamihez.
csicskara szukseg van
ha nem te leszel keresnek mast
#8. +1!
Ne akard, hogy ezt Isten mondja meg! Ha van, nem az ő dolga* ha meg nem, akkor azért! Mindig is tagadtam a "bűn" vallások általi értelmezését, mert az emberi cselekedetekben benne van vastagon a BELÁTHATATLAN KÖVETKEZMÉNYEK kockázata. De éppen ettől olyan emberi!
Tehát: Állj végre a hátsó két lábadra, és döntsd el MAGAD! Pont ettől leszel te is emberi...
*= Tudom: A Szentlélek egyik ajándékának a "jó tanácsot" tartják. Mondjam azt...? Hatékonysága nem éppen 100 %...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!