Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bementek egy üzletbe, és...

Ha bementek egy üzletbe, és van lábtörlő, megtörlitek a lábatokat?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem dolgozni egy pékségben, és meg vagyok döbbenve, hogy szinte mindenki úgy jön be, hogy nagy ívben tesz a lábtörlőre, van, aki látványosan át is lép rajta. Én meg takaríthatok óránként, pedig nekem alap, hogy ha belépek bárhova, letörlöm a cipőm talpát! Kedvencem, amikor havas-latyakos idő van, bejönnek, nem törlik le a lábukat, aztán esnek-kelnek a boltban, mert havas a cipőtalpuk. Aztán persze én csúszom el a tócsákon :(
2015. jan. 21. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha esik, havas, akkor megtörlöm.
2015. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Én mindig megtörlöm a cipőm. Még akkor is ha csak simán homokos, nem pedig saras vagy latyakos. Tiszteletben tartom más ember munkáját.:)

Kivéve, ha kb. semmibe vesznek, ami sokszor előfordul. Bemegyek a boltba, köszönök udvariasan, az eladó tök egyedül van, rám néz és odabök egy csát. Na, akkor abszolút teszek rá, hogy kell-e takarítania majd utánam, vagy nem... :D

2015. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2, ezt nem értem.

Kinytod az ajtót, de nem lépsz be, hanem megállsz a lábtörlőn, és beköszönsz, és ha erre csak egy csá-t mondanak, akkor lábtörlés nélkül belépsz?


Érted? Én mikor megtörlöm a lábam, akkor még nem tudom, hogy bunkók-e bent. Mellesleg sosem válaszolok bunkóságra bunkósággal. Főleg, hogy nem is biztos, hogy az az aktuális bunkó eladó takarítana utánam.

2015. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, mielőtt belépek, megtörlöm a lábam, ha sáros, havas.


Egyetértek a harmadikkal! Ha bunkók, én akkor is köszönök, sőt, mondom a végén, hogy további szép napot stb. Az már más kérdés, hogy többet oda be nem teszem a lábam. :)

2015. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Kisvárosban lakom, ha belépek pl. egy pékségbe, szinte rögtön szembetalálkozom az eladóval/eladókkal. Szóval, lábtörlés közben köszönök.:D És ha ők tosznak rám, nem lesz alapos a lábtörlés, ha érted. ;)

2015. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bennem kialakult egy reflex, hogy ha lábtörlő van alattam, akkor beletörlöm a lábam. Nem azt mondom, hogy percekig sasszézok rajta, de ahogy lépek, végighúzom rajta mind a két talpam. (Latyakos időben acért táncra perdülök rajta.)

Már azt is észrevettem egyszer-kétszer, hogy kifelé is. :DD Ez tényleg egy reflex, de nem bánom, szerintem egyfajta jómodor. Ezen nem is szabadna gondolkodni.

2015. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megszokásból automatikusan megtörlöm, függetlenül attól, hogy milyen idő van, de ha sáros-latyakos, akkor tudatosan figyelek, hogy hosszabb időt töltsek a lábtörléssel.
2015. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!