Mi jellemző a szellemi emberekre?
Szia
Az jellemző, hogy az életet Isten szemszögéből tekinti, látja. Erre Krisztus tanítja meg az embereket. Amikor Isten látja az emberben a "hajlandóságot" arra, hogy megtartsa amit Krisztus tanít, mond, elvár, akkor vonza magához az ilyen egyént, és ad neki bölcsességet a tanításai jobb megértésére, és alkalmazására, ahogyan azt Jézus mondta: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam." János 14:6
János 6:44
"Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. Én pedig feltámasztom őt az utolsó napon." Akit Isten vonz, annak ad a szelleméből is, hiszen ez az egyetlen módja a Szava megértésének.
"Nehéz eligazodni." - ez igaz.
De a 2+2=4 csak addig nehéz, ameddig nem tudod, meg nem tanulod.
A Bibliából személyesen győződj meg Isten igazságáról, ne mások elmondása alapján vonjál le következtetéseket. Isten neked, nekem és minden embernek íratta le a Szavát, nem azért, hogy azt ne értsük meg, inkább azért, hogy a te életedben is igaz legyen az, amit a zsoltáríró személyesen megtapasztalt: " „Lámpás a te szavad, mely irányítja lépteimet, és fény, mely megvilágítja ösvényemet.” (119:105) Ha Dávid királynak sikerült, akkor nekünk is sikerülhet, ha ebben is követjük Istenünk útmutatását, amelye egyik helyen lejegyzett számunkra is: " Fiam, ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat,
2 mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved,
3 továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad,
4 ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után,
5 akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent." Péld.2:1-5
Elhiszed ezt Istennek? Akkor fogadd meg a tanácsát!
Szia
Pál apostol szembeállítja, hogy mi jellemzi a szellemi és a testi embert.
A testi emberről azt írja, hogy „nem fogadja el az Isten szellemének dolgait, mert bolondságnak tekinti azokat, és nem tudja megismerni őket”. A szellemi ember viszont „mindent megvizsgál”, és benne „megvan Krisztus gondolkodása”.
Milyen egy szellemi ember? Pont az ellentéte a testinek, hiszen vonzódik Istenhez, és igyekszik utánozni őt
(Efézus 5:1) 5 Utánozzátok tehát Istent mint szeretett gyermekek,
Példa:
Akinek kereskedői vér folyik az ereiben, elmondható, hogy üzleti gondolkodású. Ehhez hasonlóan az, akinek nagyon fontosak a szellemi vagy vallásos dolgok, szellemi gondolkodású.
Olyan világban élünk, ahol mindent áthat a testi gondolkodásmód. Ezért komoly erőfeszítést igényel, hogy szellemi emberekké váljunk, és azok is maradjunk.
Ezért a szellemi ember az elméjét nem a világi dolgokkal tölti meg, hanem Isten szellemmel írott szavával, és azzal összhangban is él.
A szellemi ember megérti azokat a dolgokat, melyeket Isten feltár; és látja a testi ember rossz helyzetét és helytelen életútját is.
Azok a szellemi emberek, akik Krisztus szerint gondolkodnak, mert Ő az aki megtudja Ismertetni velünk az Atyját, és annak szándékát.
2
Kedves Kérdező
Ez való igaz, Isten a szavában leíratta, hogy az utolsó napokban sokan lesznek akik azt állítják magukról, hogy szellemi emberek. Azonban a tetteit kell megvizsgálni, mennyire él összhangban azzal, amit tanult, és mennyire halad együtt egységben Isten égi szekerével, vagy is a szándékának a megvalósulásával. Mennyire támogatja Isten uralmát, messiási királyságát, és annak érdekeit.
A Bibliában vannak rossz, és jó példák előttünk.
Voltak akik Isten szándékát akarták meghíúsítani, de voltak akik az életük kockáztatásával is támogatták Isten akaratát, szándékát.
Persze az első tanítványok sem voltak tökéletesek, és bizony voltak hiányosságok, azonban ezeket mindig igyekeztek megoldani,és alázattal elfogadták, ha valami kiigazításra került, és nem mentegetőztek.
Azt kell figyelembe venni, hogy a Biblia szerint kik azok, akik a messiási királysággal élnek összhangban, illetve annak tanításaival, törvényeivel, és feladataival.
Jézus ezt úgy fogalmazta meg, mint aminek az első helyen kell hogy az életében legyen.
(Máté 6:33) . . .állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, . . .
Isten népe, Krisztus tanítványai, soha nem keveredtek más tanításokkal, szokásokkal, és a világgal sem alkudtak meg, ha ez az életükbe is került.
Isten szándékát támogatták, vagy is azt, hogy Isten a Földön és az égben is rendet teremt, ahogy kezdetben elhatározta.
Ezért azok akik Isten eredeti elhatározása mellett foglalnak állást, és igyekeznek azzal összhangban élni a tökéletlenségük ellenére, azok lesznek Krisztus messiási királyságának a részesei, és feladatuk lesz a Földet olyan állapotba hozni, amilyennek Isten szerette volna látni, és a feltámadottakat már ebben a csodálatosan szépkörnyezetben kell majd fogadniuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!