Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikorra várható és miképpen...

Bölcsek köve kérdése:

Mikorra várható és miképpen az ószövetségi megváltás (geula)?

Figyelt kérdés

máj. 19. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Már 2000 éve megtörtént.
máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ne komolytalankodjál kérlek...
máj. 19. 15:39
 3/20 A kérdező kommentje:

Két újszövetségi idézet segítség gyanánt:


"szombati nyugalom tehát még ezután vár az Isten népére." (Pál levele a zsidókhoz 4,9)

"Isten ígéretei változhatatlanok" (Pál levele a zsidókhoz 6,13)

máj. 19. 16:01
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, mi ez a geula (pedig rá is kerestem), de arról van elképzelésem, mikor és hogyan jön el a megváltás.

Szerintem ez egyénileg változó időpontokban, és nem mindenkinél egyszerre következik be. Mégpedig akkor, amikor az ember felfedezi magában az isteni teremtő energiát és azt használni kezdi, így ő maga Teremtővé válik...


Nem ragozom tovább, mert lehet, egészen másról van szó. Ha igen, elnézést kérek.

máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3"Isten ígéretei változhatatlanok"

ez ott nem szerepel a Bibliaban ez csak az adott szakasz cime


mashol persze sokhelyen szerepel hasonlo


de olyan igeret hogy "valamikor" tehat ami nem meghatarozott az eleve lehet valtozatlan, csak ettol meg nem tudjuk, barmikor lehet egy eleve keplekeny dolog lehet "kobevesett" de emberi szemmel ez valtozonak tunik


ha te kevered a zsido megvaltas varast es a krisztusit az nem tul jo


es az sem hogy te mit ertesz alatta, nyugodtan erthetik azt is mint a zsidok hogy krisztussal nem jott el a megvaltas

máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"ha te kevered a zsido megvaltas varast es a krisztusit az nem tul jo"


Jó vagy nem jó, a realitás ez... Az ószövetségi megváltás még előttünk áll.

máj. 19. 18:27
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

A realitás az, hogy a megváltás 2000 éve a keresztfán megtörtént, amikor Jézus életét adta a világért. Ezt már az Ószövetségben a próféták előre leírták. De hogy Pált is idézzem neked:

"Ingyen igazulnak meg az ő kegyelméből a megváltás által, amely Jézus Krisztusban van, akit Isten rendelt vére által történő engesztelésül, a hit révén, hogy így kimutassa a maga igazvoltát, miután eltűrte az előző idő bűneit"

máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

De nem tudjuk milyen értelemben kérdezed.

Arra gondolsz, hogy Izrael mint nemzet megváltása?

A prófétákra várunk. Xd

Ha a gerlice hangja hallatszik a földön, akkor Jézus magához veszi a menyasszonyt. Mint ahogy József is kiküldött mindenkit amikor felfedte magát a testvéreinek, úgy Jézus is magához veszi az egyházat és utána fedi fel magát Izraelnek.

máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:
41%

Már beteljesült Krisztusban, de mintha ezt már leírtam volna neked egy csomószor. Tudom, minden rossz, ami nem egyezik a te személyes véleményeddel, s nekem már ennyi elég volt a “keverjük az okkultizmust a kereszténységgel, rakjunk bele még egy kis judaizmus is, öntsük bele a saját képzeletünket, adjunk hozzá mindenféle lehetetlenséget és hazugságot (amit mindenki más rosszul tud) és kész is van az ‘igazság’” gondolataidból.

Laudetur Iesus Christus!

máj. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Felmerülhet bárkiben a jogos kérdés, hogy mi tulajdonképpen az ószövetségi megváltás?


Erre én azt hiszem, hogy tömören egyetlen mondatban is lehet válaszolni. Az ószövetségi megváltás gondolata előre vetíti az ószövetségi messianisztikus elképzelések maradéktalan megvalósulását.


Mivel a téma címe nem ez volt, így az elmélkedés folytatódhat tovább.

máj. 20. 09:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!