Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Épülhettek-e a vallások...

Bölcsek köve kérdése:

Épülhettek-e a vallások misztériumai az ősi asztrológiára a tudomány álláspontja szerint?

Figyelt kérdés
Azok, akik tudománytalannak tartják a vallások misztériumainak kozmikus kapcsolatait, azok a fenti kérdésre biztosan tudnak tudományos válasszal szolgálni...

2024. máj. 17. 16:26
1 2
 11/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#7

Mostmár nem tudok ennél jobbat mondani: hazudsz, mint a vízfolyás vagy tényleg elhiszed ezeket a (elnézést, nincs jobb szavam rá) f@szaágokat.

Primo, a Tórát Mózes írta, bármit is mondanak az okkult irataid és weboldalaid. S Ezdrás prófétának a legkisebb köze nincsen a Tóra megírásához.

Secundo, Jézus semmilyen 72 nevet nem rakott be a lábába (egyébként az “forrásodban” rögtön le is van írva mind a 72 (pontozás lemaradt, annyira már nem ismerték a héber írásmódot, sem az emberi beszédet, hogy tudják MAGÁNHANGZÓK NÉLKÜL NEM LEHET BESZÉLNI)) s ha már meghalt az a 72 név hogy vált volna a hasznára.

Na mindegy, nekem elegem van.

Christus resurrexit, alleluia! (Holnap már Laudetur Iesus Christus lesz…)

2024. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

Nem elhiszi, hanem ő találja ki. Korábban már utána néztem ennek a fószernak, több különböző oldalon is próbálta terjeszteni agyament hülyeségeit. Az index fórumon még nem használt ilyen álnevet, de a wikipédián is megjelent, csak ott viszonylag gyorsan legvágták a szitut és talán tiltva is lett. Meg ki tudja még hol tevékenykedett.

2024. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

- "Mostmár nem tudok ennél jobbat mondani: hazudsz, mint a vízfolyás vagy tényleg elhiszed ezeket a (elnézést, nincs jobb szavam rá) f@szaágokat.

Primo, a Tórát Mózes írta, bármit is mondanak az okkult irataid és weboldalaid. S Ezdrás prófétának a legkisebb köze nincsen a Tóra megírásához."


A szokatlanul primitív stílusú bejegyzésedre válaszolva Mózes nem lehetett történelmi személy, ugyanis az ég egy adta világon semmi nyoma a korábbi monoteista JHVH kultusznak a Babilonban élt, írnokként és a perzsa kormány zsidó ügyekkel kapcsolatos tanácsadójaként tevékenykedett Ezsdrás által az ott elsajátított ismeretekre épült, i.e. 445-re megalkotott és a néppel 3317 tisri 1-én (Nehemiás 7,72-8,2), újhold alkalmával megismertetett Tórán és az arra épülő többi ószövetségi íráson kívül... Ezt követően természetesen nem történt többé értelemszerűen semmilyen jellegű isteni mirákulum... Ez a nap lett aztán a polgári újév első napja és Ros Hásána gyanánt ünneplik meg azóta is a legősibb zsidó szakrális fúvós hangszernek, a sófárnak megszólaltatása kíséretében. Ezsdrás megtiltotta a zsidók számára a vegyes házasságokat és kötelezte őket az idegen asszonyok és gyermekeik eltávolítására (Ezdrás könyve 10,1-3; 10,11; 10,44; Nehémiás könyve 13,23-27; 13,30). Ekkortrájt jött létre a Szanhedrin is. Nagy valószínűség szerint ekkortól lehet datálni JHVH neve kiejtésének tilalmát ( [link] ) és a Moloch (Milkom) kultusz megszünését is.


A Tóra létrehozásához Ezsdrást az i.e. 451.05.18-án ( [link] ) realizálódott kozmikus kereszt motiválhatta, és ezzel hozható kapcsolatba a Purim története ( [link] ) is. Ugyanerre a kozmikus keresztfajtára bazírozik többek között az Ezsdrás által elképzelt Ábrahám emberáldozatának kísérlete ( [link] ), a Sínai szövetségkötés ( [link] ) koncepciója és természetesen az ószövetségi messianisztikus elképzelések Messiásának, Immánuelnek a világra jövetele ( [link] , [link] ) is.


Nem csak a kabbala titkos ismeretei származnak Babilonból, hanem az átalakított teremtés története (Enūma eliš), a "teremtő Isten" fogalma, a Noé-féle legenda (a sumér Gilgames eposzban szereplő Um-napisti szerepét Noé veszi át), a héber naptári hónapok nevei, a szombat szó (sabbath/sábát - šabattu), a héber órának percbeosztása (60x18=1080), a héber betűkhöz történt számértékek utalása, a frigyláda őrei, a Kerubok és Szeráfok, Lilit (Lilitu), etc..


A "szemet szemért" ószövetségi valláserkölcsi utasítás (Mózes II. 21,24-25; Mózes III. 24,20; Mózes V. 19,21) a babiloni törvénykönyvből származik a Magyar Zsidó Lexikon állítása értelmében:

"Szemet szemért - A tórai szövegről egyébként tudjuk, hogy az szóról-szóra egyezik a babiloni Hammurrábi-kódex idevágó szavaival és így közkeletű jogi frázissal állunk szemben (kb. olyan, mint a «szeget szeggel» ) melyet a babiloni törvénykönyv még eredeti értelmében alkalmazott, de a tórai joggyakorlatban már ellentmondások merülnek fel ellene." (836. old. [link] )


Engesztelő nap (jom kippur) alkalmából, tisri hónap 10-én a zsinagógákban először az engesztelő imát, a kol nidré-t énekli el a kántor káldeus nyelven (forrás: Sulchán Áruch).


A Tel-Aviv-i Egyetem Régészeti Intézetének volt igazgatója, Israel Finkelstein (1949 -) professzor és az USA-ban elő Neil A. Silbermann (1950 -) régészprofesszor a "Keine Posaunen vor Jericho" ( [link] ) című közösen írt könyvükben azt hangoztatják, hogy se a zsidók egyiptomi tartózkodásának, se a kivonulásuknak, se pedig a 40 évig "tartó" pusztai vándorlásuknak nincsen semmilyen nyoma az Ószövetségben írtakon kívül (71-75. old.). Arról is beszámolnak, hogy első alkalommal i.e. 300-ban történt említés Izraelen kívül a "mózesi" törvényekről (336. old.) és Dávid illetve Salamon legendásan gazdag királyságának sincsen semmilyen írásos illetve archeológiai nyoma (144-145. old.).


Izrael Finkelstein professzor szerint a "pátriárkák nem valós történelmi alakok, és a nekik tulajdonított sírok Nagy Heródes király uralkodása idején, több mint másfél ezer évvel Ábrahám és utódai feltételezett kora után készültek" ( [link] ).


A Tóra létrejöttével kapcsolatos néhány magyarázat és forrás:


"A zsidó Bibliát Ezra (Ezsdrás) próféta vezetésével a második jeruzsálemi Szentély építésének idejében kanonizálták (a zsidó Biblia esetén ez nem biztos, hogy a megfelelő kifejezés, de az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél)." ( [link] - Megyeri Jonatán rabbi )

[link]

[link]

"A hagyomány a Tórát Ezra munkájának tartja, de valószínűbb, hogy Ezra, aki különben valóban az írnok méltóságát viselte, inkább az eszmei kezdeményező lehetett, mintsem maga az írnok-szerkesztő. Körülbelül ugyanebben az időben ment végbe a nagy történeti könyvek megszerkesztése, illetve végső lezárása is (Jósua könyve, Sámuel könyvei, Királyok könyvei)" ( [link] )



- "Secundo, Jézus semmilyen 72 nevet nem rakott be a lábába (egyébként az “forrásodban” rögtön le is van írva mind a 72 (pontozás lemaradt, annyira már nem ismerték a héber írásmódot, sem az emberi beszédet, hogy tudják MAGÁNHANGZÓK NÉLKÜL NEM LEHET BESZÉLNI)) s ha már meghalt az a 72 név hogy vált volna a hasznára."


A 7. bejegyzésben utaltam a VIII. században héber nyelven megjelent "Toledoth Jeshu" című kiadvánnyal kapcsolatosan, hogy: "Persze az egész történet mellébeszélés,". Tehát nem lehet és nem is szabad készpénznek venni az abban leírtakat, de a Babilonból származó héber kabbala Schemhamphoras-ának tetszik nem tetszik, mégis igazolhatóan köze volt Jézus születéséhez ( [link] ) és kereszthalálához ( [link] ), azaz Isten 72 szelleméhez. Ugyanis a misztériumvallások misztériumai egyértelműen erre épültek fel.

2024. máj. 19. 14:15
 14/17 UlfOrmson ***** válasza:
A római Mithras kultusz (misztérium vallás) alapítói elméletileg erősen építettek a kor asztrológiai/asztronómiai ismereteire (akkoriban ez a kettő még nem vállt el élesen egymástól)
2024. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Válasz a 14. bejegyzésre:


Nem véletlenül, hiszen Mithrász ( [link] ) és a Názáreti Jézus születése ( [link] ) egyaránt a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme - [link] ) kozmikus forrásait felépítő égitestek (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállásakor történt.


A hagyományok értelmében Mithrász Isten fiaként ("quod Filius Dei") "bűntelenül" egy barlangban született egy szűztől, akit Isten anyjának neveztek; a jászola mellett pásztorok és Ormuzd szent állatai (egy szamár és egy ökör) tartózkodtak; három perzsa öltözékű mágus is jelen volt ott, akik az újszülöttnek aranyat, tömjént és mirhát vittek ajándékba:


[link]


A Magyar Katolikus Lexikon szerint

"A Háromkirályokat a legrégebbi keresztény ábrázolások Mithrász tisztelőiként állítják elénk" (forrás: [link] )


A Németországban élő mitológiakutató, Klaus L. Matefi szerint ( [link] ) Máté evangélista a Háromkirályok ötletével valójában a Mars, Szaturnusz és Uránusz planétákat személyesítette meg, mivelhogy a hívő tömegek számára nem tárhatta fel a kozmikus misztérium lényegét.

2024. máj. 20. 19:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen ha tanulmányozod a katolikus egyház történelmét észrevehetsz Babiloni, Görög, Római hamis kultuszok behatását...😇😇😇
2024. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A hagyományok értelmében Mithrász Isten fiaként ("quod Filius Dei") "bűntelenül" egy barlangban született egy szűztől, akit Isten anyjának neveztek; a jászola mellett pásztorok és Ormuzd szent állatai (egy szamár és egy ökör) tartózkodtak; három perzsa öltözékű mágus is jelen volt ott, akik az újszülöttnek aranyat, tömjént és mirhát vittek ajándékba:"


A hagyományok értelmében Mitrász felnőtt férfiként egy sziklából született meg. Az összes régi ókori forrás ezt erősíti meg.

2024. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!