Valóban pénteken halt kereszthalált Jézus?
A Németországban élő mitológiakutató, Klaus L. Matefi szerint Jézust nem pénteken, hanem vasárnap feszíttették keresztre a Szanhedrin követelésére i.sz. 25.04.01-én.
A bibliafordításokban Máté, Márk és Lukács úgy szólnak arról a napról, hogy az szombat előtti nap volt. János evangéliumában már a pénteki nap szerepel, pedig azokban az időkben a zsidók számokkal jelölték a hét napjait. A 7. nap volt a pihenőnap, amit a korábbiakban még nem neveztek Sabbath-nak, ellenben az újhold (Ros Chodes) napjára, telihold (járéách málé) napjára és ünnepnapokra alkalmazták a Sabbath kifejezést. A következő idézet jól szemlélteti, hogy a Sabbath (szombat) szót a zsidók az Ószövetségben se a mi általunk megszokott szombati napra használták:
"Mózes III. könyve, 16. fejezet ( [link] )
29. és legyen nektek örök törvényül: a hetedik hónapban, a hónap tizedikén sanyargassátok magatokat, semmi semmi munkát ne végezzetek, a benszülött és az idegen, aki tartózkodik köztetek.
30. Mert ezen a napon szerez engesztelést érettetek, hogy megtisztítson benneteket; minden vétkeitektől megtisztultok az Örökkévaló színe előtt.
31. Szombatok szombatja legyen az nektek, sanyargassátok magatokat; örök törvény ez."
A héber naptár hetedik hónapjának tizedik napja minden évben más napra esik (2009.09.28-án, hétfőn volt; 2010.09.18-án, szombaton volt; 2011.09.29-én, csütörtökön volt; 2012.09.26-án, szerdán volt, etc.), tehát egyáltalán nem számít kritériumnak, hogy a mi fogalmaink szerinti szombat legyen. Amennyiben a mai értelemben vett pénteki napon feszíttették volna keresztre Jézust, abban az esetben egyértelműen meg tudták volna már az idők folyamán pontosan határozni annak időpontját, hiszen aznap volt Peszách ünnep előkészületi napja is. Ez logikus módon nem lehetett érdeke se az Újszövetség megalkotóinak, se a bibliafordítóknak és legkevésbé a keresztény egyházaknak... Jézust egy mai naptári rendszer szerinti vasárnapon ölették meg a Peszách ünnep előkészületi napján i.sz. 25.04.01-én, és nem azért szedették le még aznap a keresztről, mert másnap Peszách volt (János 19,31), hanem eleve tiltotta az Ószövetség az akasztott embert éjjelre fennhagyni a kivégzőeszközön:
"Ha valakit halálra ítélnek a vétkéért, és kivégzik, ha fára akasztod, ne maradjon hotteste éjjelre a fán. Temesd el még aznap, mert átkozott Isten előtt az akasztott ember. Ne tedd tisztátalanná földedet, amelyet Isten, az Úr ad neked örökségül!" (Mózes V. 21,22-23)
#30
Megint sokat írtál és semmit. Csak arra nem kaptam választ, amit kérdeztem.
Amúgy a betlehemi csillag a Biblia alapján nem égitest volt, hanem egy isteni jel, mert egyrészt hol feltűnt, majd el, hol pedig vezette a napkeleti bölcseket, s végül Jézus születési helye fölött állapodott meg.
"Szerinted akkoriban az Uránuszt még nem ismerték, szerintem viszont egészen biztos, hogy tisztában voltak bizonyos körök ennek meglétével."
Nem szerintem, hanem egy másik hozzászóló írta ezt a jelen ismeretink alapján, mivel jóval később fedezték fel.
De kérlek mutass olyan írásos bizonyítékot, mely szerint ismerték, mint bolygó.
Amúgy neked meglepő érdekesség, sokáig az embereknek fogalmuk se volt, hogy mik azok a világító égitestek az égbolton.
A másik pedig, hogy mindig a "rút" tudósokat kárhoztatod, hogy el akarják titkolni ezt a hülyeséget a világ elől, mint valami hatalmas összeesküvés (meglehetősen konteós vagy). De ezt állítod úgy, hogy egymástól függetlenül létezett a korai görög, mezopotámiai csillagászat, később az arab, majd iszlám, indiai, kínai sőt még függetlenebb volt ezektől az amerikai civilizációk csillagászata.
Ők esetleg valami telepatikus úton egyeztek meg arról, hogy mindezeket titokban tartják?
"Amúgy a betlehemi csillag a Biblia alapján nem égitest volt, hanem egy isteni jel, mert egyrészt hol feltűnt, majd el, hol pedig vezette a napkeleti bölcseket, s végül Jézus születési helye fölött állapodott meg."
Szerintem nem érdemes nagyon belemerüljél a betlehemi csillag mibenlétének magyarázatába, ugyanis szinte biztosra vehető, hogy fogalmad sincsen annak mibenlétéről... Ha viszont érdekel a téma, akkor itt megtudhatsz mindent róla: [link]
"Nem szerintem, hanem egy másik hozzászóló írta ezt a jelen ismeretink alapján, mivel jóval később fedezték fel.
De kérlek mutass olyan írásos bizonyítékot, mely szerint ismerték, mint bolygó."
A beavatottak bolygójáról nem gondolod, hogy csak úgy prezentálni lehetne korábbi írásos bizonyítékot... Ellenben már voltak olyanok, akik felhívták az Uránusz korábbi ismeretére a figyelmet. Leo Alan (1860 - 1917) angol teozófus és ezoterikus asztrológus az 1930-ban Lipcsében megjelent "Astrologische Werke" IV. kötetének 153-154. oldalán arról ír, hogy az Uránuszt és a Neptunuszt is ismerték már a régi időkben. Ezt megerősítette Ernst Tiede az 1921-ben Lipcsében kiadott "Das entschleierte Christusgeheimnis", azaz a "A leleplezett Krisztus-titok" című könyvének 40. oldalán azzal, hogy a legöregebb indiai írott okmány, a Purana 9 planéta ismeretéről számolt be.
A Schemhamphoras, azaz Isten 72 szelleme kozmikus forrásait a Nap, Hold, Mars, Szaturnusz és Uránusz égitestek alkotják a Nap-Hold konjunkciójának (együttállásának) illetve oppozíciójának (szembenállásának) figyelembevétele mellett. Ez az öt égitest az említett feltételek mellett 72-féle konstellációt képesek alkotni. Meg vagyok arról győződve, hogy az asztrológiában, kabbalah-ban, hermetikus ismeretekben és a héber nyelvben is jártas, zsidó származású Nostradamus is ismerte az Uránuszt, mivelhogy egyetlen dátumot adott csak meg négysorosaiban, nevezetesen az 1999.08.11-én realizálódott, teljes napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt létrejöttének dátumát:
"L` an mil neuf cens nonante neuf sept mois, Du ciel viendra un grand Roy d` effrayeur," (Centurie X., LXXII.) (Les Propheties de M. Michel Nostradamus, Dont il y en a trois cens qui n`ont encore jamais été imprimées; A Lyon, 1566; S. 164)
"Ezerkilencszázkilencvenkilenc hetedik havában az égből megérkezik a rettegés nagy királya." (Centuriák X. 72.)
Erre a kozmikus keresztfajtára épült az Ószövetség misztériuma Ezsdrás jóvoltából i.e. 450 körül, aminek a végkifejlettje a fent említett időpont volt, amikor világra jött a közel 2500 éve betervezett ószövetségi Messiás, Immánuel, aki már a 25. évében jár.
Az Uránusz nélkül nem lenne értelmezhető a Schemhamphoras. A korábbi zsidó messianisztikus mozgalmak is egytől egyig igazolhatóan a Schemhamphoras kozmikus forrásaira bazíroztak.
"Amúgy neked meglepő érdekesség, sokáig az embereknek fogalmuk se volt, hogy mik azok a világító égitestek az égbolton."
Mezopotámiában már komoly csillagászat folyt és nem véletlen, hogy nem csak a Schemhamphoras titkos ismerete, a kabbala is onnan származik, de az i.e. V. században az Ószövetség megalkotói által átvett és átalakított teremtés története (a babiloni Enūma eliš); a "teremtő Isten" fogalma; a Noé-féle legenda (a sumér Gilgames eposzban szereplő Um-napisti szerepét Noé veszi át); a héber naptári hónapok nevei; a szombat szó (sabbath/sábát - šabattu); a héber órának percbeosztása (60x18=1080); a héber betűkhöz történt számértékek utalása; a frigyláda őrei, a Kerubok és Szeráfok; Lilit (Lilitu); etc. Engesztelő nap (jom kippur) alkalmából, tisri hónap 10-én a zsinagógákban először az engesztelő imát, a kol nidré-t énekli el a kántor káldeus nyelven. A "szemet szemért" ószövetségi valláserkölcsi utasítás (Mózes II. 21,24-25; Mózes III. 24,20; Mózes V. 19,21) a babiloni törvénykönyvből ered a Magyar Zsidó Lexikon (836. old.) állítása értelmében.
Az, hogy az átlagembereknek nem volt fogalmuk az éjjeli égbolton látható fények mibenlétéről, az nem azt jelenti, hogy Mezopotámiában a csillagász papok ne ismerték volna a szabadszemmel is megfigyelhető Uránuszt, amit biztosan nem állócsillagként könyveltek el, mint egyes újkori európai csillagász..., hiszen a sziderikus keringési ideje (az állócsillagokhoz viszonyított keringési ideje) 84,07 év, ergo majdnem háromszorosa a Szaturnuszénak (29,46 év).
"A másik pedig, hogy mindig a "rút" tudósokat kárhoztatod, hogy el akarják titkolni ezt a hülyeséget a világ elől, mint valami hatalmas összeesküvés (meglehetősen konteós vagy)."
Én egyetlen tudóst sem kárhoztattam, sőt még a misztériumok védelmével megbízottakat se, csak próbáltam arra rávilágítani, hogy miért nem tudták eddig a keresők feltárni a vallások misztériumainak kozmikus kapcsolatait. Aki tagadja azt, hogy a vallások és titkos társaságok rendelkeznek nem publikus ismeretekkel, azok laikus, naív emberek, akiket meg lehet vezetni akár az ilyen "konteós" dumákkal is...
"Szerintem nem érdemes nagyon belemerüljél a betlehemi csillag mibenlétének magyarázatába, ugyanis szinte biztosra vehető, hogy fogalmad sincsen annak mibenlétéről..."
De, tökéléséén tudom annak mibenlétét, köszönöm, nincs szükségem az ezoterikus humbugodra hozzá, nekem a forrásom biztosabb.
"angol teozófus és ezoterikus asztrológus az 1930-ban Lipcsében megjelent "Astrologische Werke" IV. kötetének 153-154. oldalán arról ír, hogy az Uránuszt és a Neptunuszt is ismerték már a régi időkben"
Lehet félreértettél. Én írásos bizonyítékot kértem tőled ezek ismeretére, nem azt, hogy valaki leírja a 19-20. században a kisujjából kiszopva, hogy más ismerték. A kettő közel se ugyanaz. Írhatok neked egy könyvet arról, hogy már Arisztotelész is ismerte a relativitáselméletet, azért az épeszű ember számára ez valmi kevés lesz.
"Erre a kozmikus keresztfajtára épült az Ószövetség misztériuma"
Nem, semmi köze hozzá, az Ószövetség misztériuma a Messiás várására épül, nincs itt szó kozmikus keresztekről.
"Mezopotámiában már komoly csillagászat folyt"
Igen, ezt írtam én is. Van esetleg mezopotámiai írásos forrásod az Uránusz kapcsán? Mert tőlük tényleg sok forrás maradt ránk.
"hogy miért nem tudták eddig a keresők feltárni a vallások misztériumainak kozmikus kapcsolatait"
Nagyon egyszerű a válasz, azért, mert nincsenek. Sőt ezek mind ellent mondanak Istennek és tanításának. Az ördögtől valók.
"De, tökéléséén tudom annak mibenlétét, köszönöm, nincs szükségem az ezoterikus humbugodra hozzá, nekem a forrásom biztosabb."
Örülök, hogy ennyire magabiztos vagy ... Azért tudnám javasolni számodra mégis Klaus L. Matefi ezzel is kapcsolatos tanulmányát: [link]
"Lehet félreértettél. Én írásos bizonyítékot kértem tőled ezek ismeretére, nem azt, hogy valaki leírja a 19-20. században a kisujjából kiszopva, hogy más ismerték. A kettő közel se ugyanaz. Írhatok neked egy könyvet arról, hogy már Arisztotelész is ismerte a relativitáselméletet, azért az épeszű ember számára ez valmi kevés lesz."
Tudsz-e nekem azzal kapcsolatosan korabeli írásos bizonyítékot felmutatni, hogy a monoteista JHVH-kultusz már i.e. 445 előtt is létezett?
"Nem, semmi köze hozzá, az Ószövetség misztériuma a Messiás várására épül, nincs itt szó kozmikus keresztekről."
Persze hogy van, de az nem jelent gondot, hogy neked erről nincsen fogalmad... Attól még lehetsz értelmes és rendes ember természetesen.
"Igen, ezt írtam én is. Van esetleg mezopotámiai írásos forrásod az Uránusz kapcsán? Mert tőlük tényleg sok forrás maradt ránk."
Mivel az egyiptomi Ámunnak, a babiloni Marduknak, a germán Odin/Wodan-nak, etc. ugyanaz a kozmikus keresztfajta ( [link] ) volt a szellemi forrása, mint az ószövetségi teremtő Istené, így nem gondolhatod komolyan, hogy a beavatottak bolygóját nagydobra verték a beavatatlan tömegek előtt...
"Nagyon egyszerű a válasz, azért, mert nincsenek. Sőt ezek mind ellent mondanak Istennek és tanításának. Az ördögtől valók."
Te mint "beavatott" gyorsan rávágod a választ... Azért, mert te erről eddig nem értesültél, az nem jelenti azt, hogy a vallások misztériumainak ne lennének kozmikus vonzatai (Schemhamphoras - Isten 72 szelleme). A jó pap holtig tanul... Ne igyekezzünk letagadni a csillagokat is az égről... Az utolsó megjegyzésed komolytalan...
#34
Szektásokkal sose tartottam túl célravezetőnek a vitát, szóval csak egy kérdésem lenne, te ezt a sok bullshitet tényleg elhiszed?
"Szektásokkal sose tartottam túl célravezetőnek a vitát, szóval csak egy kérdésem lenne, te ezt a sok bullshitet tényleg elhiszed?"
Nem tudom, hogy milyen szektásokat emlegetsz... Az ábrahámita vallások misztériumainak kozmikus kapcsolatai nem hit kérdése, hanem a mitológikutatás tárgya.
"mitológikutatás"
Ez olyan mély tudományismeret, mint a homeopátia, fényevés és társai? Nálunk egyetemen választható tárgyak között se találtam.
"Ez olyan mély tudományismeret, mint a homeopátia, fényevés és társai? Nálunk egyetemen választható tárgyak között se találtam."
Egy laikus véleménye...
Mivel a tudományok terén elég jártas vagyok, főleg ami a fizikát, matematikát illeti, laikusnak nem nevezném magam :)
Humbugtudományokból valóban nincs diplomám, ezt nézd el nekem.
"Egész biztos, hogy Jézus pénteken halt meg. Ha tudsz olyan korabeli írásos forrást, ami ezzel ellentétest állít, akkor ne tartsd magadba és idézd, illetve linkeld."
Már egyértelműen bizonyítva lett, hogy nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus, hanem i.sz. 25.04.01-én, vasárnap... Már elfelejtetted?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!