Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúknak erre mi a...

Jehova tanúknak erre mi a válasz? Tud-e Isten kör alakú háromszöget teremteni? Csorbít a mindenhatósággnál ha nem?

Figyelt kérdés
2024. márc. 27. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ugye te sem érted a kérdést?
2024. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De értem.
2024. márc. 27. 10:49
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok tagja felekezeteknek, mezei keresztényként kívánnék válaszolni a kérdésedre.


Láttál már kúpot? Nem olyat, amit a végbélbe kell felhelyezni, hanem olyasmit, ami a gyalogátkelőhelyek felfestésénél látható.

Ha felűről nézed a kúpot, akkor az kör alakú. ha oldalról, akkor háromszög alakú.

Tehát a teremtett valóságunkban Isten megengedte, hogy mi magunk is gyúrhassunk ilyen formákat az anyagból. Fogósabb lett volna a kérdésed, ha gömb alakú gúla teremtését várnád el Istentől. De ugyanígy nyilván képes lenne megalkotni, sőt talán meg is tette, de a probléma az, hogy azt az alakzatot felmérni a mi három dimenziós látásmódunkkal nem lenne lehetséges. Ahhoz 4 dimenziós látásmódra lenne szükségünk. Mondjuk egyesek szerint az idő a 4. dimenzió.

2024. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, hogy miért mi Jehova Tanúi vagyunk kompetensek ebben?


Más felekezethez tartozó emberhez sem fog mást mondani, mint mi.

Ugyanakkor vannak paradoxon kérdések, amiket azért találnak ki, hogy ezzel megcáfolják Isten mindenhatóságát.

/tud-e akkora követ teremteni, amit nem bír el/


Azt tudni kell, hogy Isten "mindenhatósága", a kizárólagos telj hatalmát jelenti, mint aki kizárólagosan jogosult a hatalmát gyakorolni.

Ami pedig a képességét jelenti, az pedig nem logikátlan, vagy paradoxon.


Ezek a kérdések pedig nem közelebb visznek Istenhez, hanem távol tartanak tőle.

2024. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

"Tud-e Isten kör alakú háromszöget teremteni?" -> A háromszög egy emberi fogalom. Egy olyan dolgot nevezünk háromszögnek (vallástól, a "mindehatótól" függetlenül), amelyiknek van 3 csúcsa. A nevében is benne van, hogy három szög (azaz olyan dolog aminek van 3 csúcsa). Bármit képes a "mindeható" "teremtő" "Úr" stb. stb. teremteni. De a beszélt nyelvben lesz egy absztrakt neve. Onnan kezdve, hogy valaminek nincs 3 csúcsa az nem háromszög, hanem kétszög, négyszög, kör stb. Amúgy egyébként léteznek gömb háromszögek, amelyeknek minden oldala körív darab. Az is egy létező dolog (ugyanígy gömb négyszög, gömb sokszög stb.).


Leegyszerűsítve a kérdésedet így lehet érteni:


Létezhet-e olyan háromszög aminek nem három darab szöge van. Hát sajnos az az intézmény ahol ezt a problémát kezelték évek óta be van zárva. Pedig ott lenne neked való szoba.

2024. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez matematikailag értelmezhetetlen. A háromszög nem lehet kör, mert teljesen mások.
2024. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen tud 12 dimenzióban, csak az ember képtelen érzékelni ezt, ezért csak haromszöget fog látni!
2024. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 2*Sü ***** válasza:
66%

Elnézést, tudom, hogy a Jehova tanúi lettek megszólítva, de ateistaként azért megfogalmaznám az álláspontomat, hátha esetleg valaki hasznosnak gondolja.


A világ olyan, amilyen, mindenféle dolgok vannak benne. Mi emberek meg kategorizálunk. Itt egy alakzat, itt ilyen, az ehhez hasonlót nevezzük el mondjuk csúcsnak, ott meg olyan, az ehhez hasonlót meg nevezzük el oldalnak. Oké, kategorizáljunk tovább. Ennek három csúcsa van, nevezzük el háromszögnek. Ami ettől különbözik, azt meg nevezzük el négyszögnek, ötszögnek, körnek stb.


Logikailag lehetetlen, hogy valami ugyanabban a tulajdonságában egy másik valamihez képest azonos is legyen, meg különböző is. A kör többek között abban különbözik a háromszögtől, hogy a háromszögnek három, a körnek meg nulla darab csúcsa van. Ezek egymást kizáró tulajdonságok, nem ölthetnek testet ugyanabban a dologban. Ugyanazon logika alapján nem ölthetnek testet ugyanabban a létezőben, amely logika alapján eleve és szándékosan úgy határoztuk meg a kategóriákat (kör, háromszög), hogy azok egymást kizáróak legyenek.


Ha van/lenne Isten, és mindenhatónak tételezzük ezt az istent, akkor a mindenhatóságnak számomra nem feltétele, hogy olyan dolgokat legyen képes teremteni, amik logikai ellentmondások (szögletes golyót, házas agglegényt, lapos hegyet és párhuzamos merőlegest). A feltételem annyi, hogy valamit mindenhatónak nevezzek, hogy – azon túl, hogy bármit képes legyen megszüntetni, bármit képes legyen bármivé átalakítani – bármit képes legyen teremteni, ami elképzelhető. Aztán majd amit teremtett, azt majd lehet nekünk jellemezni, lehet kategorizálni többek között akár a csúcsai száma alapján is, és nem érzem a mindenhatóság korlátozottságát abban, ha van két – szándékosan – egymást kizáró kategória, és bármi, amit teremtett az óhatatlanul nem fog mindkettőbe tartozni.

2024. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a lapos hegyet! Erről még nem hallottam :D

Ott van még a " piros színű labda ami láthatatlanul színes "

2024. márc. 27. 21:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Továbbra is rá szeretnék ismételten világítani arra a megállapításra, hogy a síkban igaz, hogy ez a két alakzat nem létezhet egyszerre, ám kúp formájában a térben már igen. Csupán nézőpont kérdése. Bármelyik oldalról nézve háromszög, közvetlen alulról agy felülről nézve kör.


A Mindenhatóság is nézőpont kérdése. A mi nézőpontunkból Isten nem tűnik mindenhatónak, mert nem játszik a kedvünkre. De képzeljétek magatokat az ő szemszögébe:

Minden jó és fasza, amit alkottam. Erre jön ez a kis hangya és azt mondja, hogy ezt , meg azt másképpen kellett volna megalkotnom? Kis hangya! Mindenható vagyok, úgy van minden, ahogy nekem tetszik. Ha szépen kéred, másként lesz. Különben meg jó az, amit te rossznak látsz, de a te szemszöged ott van lent én innen felüliről látom, hogy az jó. Bízz bennem. De ez sem kötelező. nektek hangyáknak annyi lehetőséget megadtam. Te ezt választottad, amit választottál. Ha nem jó, akkor válassz másik lehetőséget. De bármit is csinálsz kis hangya végül úgyis látni fogod majd az egészet az én szemszögemből és rájössz, hogy ez valóban így a jó.


Kb az lenne, a kis tanmesém lényege, hogy mi emberként nem látjuk át az egészet. Nem látjuk át a mindenhatóság bölcsességét. Nem ez a dolgunk. Vagy inkább ezzel nincs dolgunk. De azért beszélgethetünk róla nyilván.

2024. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!