Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a Vonzás Törvényében?

Hisztek a Vonzás Törvényében?

Figyelt kérdés

A Vonzás Törvénye kimondja, hogy a gondolatoknak teremtő ereje van. Angolul: Law of Attraction röviden: LoA

Elméletileg ez olyan törvény mint a gravitáció.


márc. 26. 16:45
1 2 3
 21/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#20

Személyenként vannak istenélmények. Ezek bár nem tudományos horderejűek, bizonyítják az adott személynek, hogy Isten szereti őket. Csak ezekhez meg nyitott szív kell…

márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

az istenelmenyekre van tudomanyos bizonyitek, az apacak befekszenek az MRI-be

pont te nem tudod, mirol beszelsz, csak hajtogatod a 20 eve lejart ateista rizsat, hogy "jaj, ha tudomanyos bizonyitek nincs valamire, akkor az nincs", ezt az allitas eleve onmagat cafolja, na jo szorakozast

márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#22

A teremtett világ törvényeire elfogadom, amit a tudomány mond, mert a feladata, hogy azokat vizsgálja; ezt minden fenntartás nélkül teszem, sőt érdekelt vagyok benne, s tájékozódom; mert a teremtés megismerése nemcsak feladatunk, és főleg nem ördögtől való. persze ameddig nem akarunk Istent játszani (pl.: életet alkotni, az életet befolyásolni, azt kioltani).

A metafizika szempontjából viszont cseppet sem hajlok a tudomány véleményére; mert nem fogadja el azokat az eszközöket, amik célja a Teremtő megismerése. Ez vonatkozik a lélektanra is, mert a kor Istentől eltávolodott szemlélete rányomja a bélyegét.


Nem tartozom azok közé, akik szerint a hit és a tudomány ellentmond egymásra; bár látom, te így vagy.

márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

ja, bocs, en a 22-est a 16-os es 18-asnak irtam

a 23-as valaszoddal egyertek

szerintem sem mond ellent

márc. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

#21

"Személyenként vannak istenélmények."

Na és ez mind igaz?


"Ezek bár nem tudományos horderejűek"

Persze, mert a tudomány be tud téged fektetni egy MRI-be és meg tudja nézni az agyad aktivitását amiben annyi derül ki, hogy csak egy "mindennapi" dolog történik az aggyal és semmi egyéb különös.


"bizonyítják az adott személynek, hogy Isten szereti őket."

Nem, az hogy te valahogy érzed magad, még nem bizonyít semmit sem.

Főleg ha egy istenről beszélünk, aki egyértelműen tudná bizonyítani a létezését.

Vagy a te istened ilyen lusta?


"Csak ezekhez meg nyitott szív kell…"

Igen, mert aki nem hisz az estimesédben, annak tuti el van zárva a szíve.

Mekkora kamu vagy, na innen látszik, hogy a keresztény vallás NULLA igazat tartalmaz.

Mert az igazság akkor is megmutatkozik, ha én hiszek benne vagy sem.

A másik az, hogy te nem ismersz engem, szóval honnan feltételezed, hogy nekem és több millió ex kereszténynek nem volt "nyitva a szíve"?

Ez csak arra jó, hogy 'jaj nem tudom megmutatni az igazam, tehát a másik hibája lehet csakis'.

márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!