Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a Vonzás Törvényében?

Hisztek a Vonzás Törvényében?

Figyelt kérdés

A Vonzás Törvénye kimondja, hogy a gondolatoknak teremtő ereje van. Angolul: Law of Attraction röviden: LoA

Elméletileg ez olyan törvény mint a gravitáció.


márc. 26. 16:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Először a Vonzás Törvényéről Arelich Thoth Vomalites weboldalán olvastam.

Majd megnéztem A titok című filmet, megvettem A titok című könyvet, megnéztem A gömb című filmet.

Néztem Esther Hicks előadásait, aki állítólag valamilyen kollektívával kommunikál, néztem Kevin Trudeau előadásait. Ezek mind a Vonzás Törvényével foglalkoznak.

márc. 27. 09:08
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, filmek aztán jó indikációi, hogy mennyire lehet egy koncepció igaz.
márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%

Rhonda Bryne all mogotte, aki egy ausztral szerzo es filmproducer. Nem tudos, aki a termeszet torvenyeit kutatja. A tudomany altudomanyosnak tartja az elkepzeleseit, az angol Wikipedia szerint.

En lattam a Titok c. filmet, es nekem azonnal kilogott a lolab.

Mint sok mindenben, itt is van egy pici reteg megalapozottsag, de addig felturbozva, ami mar biztosan nem igaz.

Az istenhithez nem hasonlithato, mert az istenhitrol nem mondjuk, hogy tudomanyosan bizonyitott lenne, vagy Isten letezese teny lenne. Vagyis en biztosan nem mondom. Az hit kerdese, es szubjektiv tapasztalas.

márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

"Az istenhithez nem hasonlithato"

Dehogynem.


"mert az istenhitrol nem mondjuk, hogy tudomanyosan bizonyitott lenne"

De sokan azt mondják, de a vonzás törvényéről sincs tudományos bizonyítás.


"Az hit kerdese, es szubjektiv tapasztalas."

Persze, hogyne.

márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Isten létezése nem bizonyítható.



A Vonzás Törvénye sem bizonyítható, mindenki saját maga tapasztalja meg a gondolatainak produktumát.

márc. 27. 13:18
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de ha valamit nem lehet bizonyítani, akkor létezik?


Plusz istent is és a 'vonzás törvényét' is lehetne bizonyítani.

Csak semelyikőtök sem tudja miről beszél.

márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:
50%

#15

Akkor áruld el, kérlek, miért lenne "olyan törvény, mint a gravitáció"?

Az, hogy valamit egy filmben látsz, közel sem jelenti, hogy igaz. Azt hittem már a 6 éves gyerek is túl van ezen a szinten.


#16

Az Isten létezését bizonyítani tudományos módszerekkel nem lehet. Mivel a tudomány magát a teremtett világot vizsgálja; s nem képes olyat vizsgálni vagy bizonyítani, ami azon kívül való.

márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

#17

Szerintem lehet egy isten létezését bizonyítani.

De attól függ.

Ha az isten amit bizonyítani akarunk, mint pl. a keresztény isten aki ELMÉLETILEG interaktál a valósággal, akkor azt tudnunk kellene bizonyítani.


De ha azt mondod, hogy isten mindenhol ott van, azzal megint nem jutunk el sehova.

márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:
50%

#18

Mert Iste3n mindenhol ott van, anyagilag nem érzékelhető módon. Erre kell a hit.

márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#19

Szóval olyan, mint az összes nem létező dolog.

Értem.

márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!