A Sátán magyarázza jobban a világban zajló rossz dolgokat? Keleten mivel magyarázzák ezt a sok rosszat? Butaság szerintetek a sátánra legyinteni egyet és azt mondani, hogy nem létezik?
Sátán szent angyalnak lett teremtve . Az Ézsaiás 14:12 valószínűleg a Sátán bukás előtti nevét Lucifernek adja. Az Ezékiel 28:12-14 úgy írja le Sátánt, mint akit kerubnak teremtettek, aki látszólag a legmagasabban teremtett angyal. Arrogánssá vált szépségében és státuszában, és úgy döntött, hogy Isten trónja fölött akar ülni (Ézsaiás 14:13-14; Ezékiel 28:15; 1Timótheus 3:6). Sátán büszkesége bukásához vezetett. Figyeld meg a sok „akarom” kijelentést az Ésaiás 14:12-15-ben. Bűne miatt Isten végleg eltávolította Sátánt magasztos helyzetéből és szerepéből.
Sátán lett a világ uralkodója és a levegő hatalmának fejedelme (János 12:31; 2Korinthus 4:4; Efézus 2:2). Vádló (Jel 12:10), kísértő (Máté 4:3; 1Thesszalonika 3:5) és csaló (1Mózes 3; 2Korinthus 4:4; Jelenések 20:3). A neve maga azt jelenti, hogy „ellenfél” vagy „az, aki ellenkezik”. Egy másik címe, az ördög jelentése „rágalmazó”.
Annak ellenére, hogy kiűzték a mennyből, mégis arra törekszik, hogy trónját Isten fölé emelje. Mindent meghamisít, amit Isten tesz, abban a reményben, hogy elnyerheti a világ imádatát, és felbuzdulhat Isten országával szemben. Sátán a végső forrás minden hamis kultusz és világvallás mögött. Sátán mindent és mindent megtesz, hogy szembeszálljon Istennel és az Istent követőkkel. Sátán sorsa azonban megpecsételődött – egy örökkévalóság a tűz tavában (Jelenések 20:10).
Nem. Sátán semmit nem magyaráz meg, sőt teljesen logikátlan a rá épülő vallásos történet.
Mindjuk nekem nagyon úgy tűnik, hogy vallásfejlődés eredménye, és a zsidók eredetileg nem is hittek benne, csak később jelent meg a hitvilágukban, valószínűleg perzsa hatásra.
11
"a zsidók eredetileg nem is hittek benne, csak később jelent meg a hitvilágukban"
Ha ez így volna, akkor nem tartalmazná az írás a héber iratokban Sátán személyét, és tetteit.
Már Jób könyvében is olvassuk, amit Mózes írt, hogy Sátán megjelent Isten előtt, és az egyik hűséges embert kezdte el becsmérelni.
#12
A héber Bibliában talán pont Jób konyve az első, amiben Sátán feltűnik. A zsidó hagyománnyal ellentétben - amely Mózesnek tulajdonítja - ez a könyv késői keletkezésű, az i.e. 5-3. századból való:
Ráadásul Jób könyvében Sátán még nem a Gonoszság Ura hanem egy égi ügyész, akinek közvetlenül bejárása van Istenhez. Sátán karaktere itt még fejlődésben volt, mai formáját csak jóval később, az i.e. 1. században érhette el, akkorról van bizonyíték arra, hogy a paradicsombeli kígyóval azonosítják, a deutrokanonikus Bölcsesség könyvében (Bölcs 2,24). Ez minden bizonnyal a perzsa hatás eredménye, a zsidók átvehettek elemeket a zoroasztrizmusból. A zsidók ugyanis kapcsolatba kerültek a perzsákkal.
A keresztények meg a Bölcsesség könyvéből vehették át a karaktert.
A héber Biblia azonban ezt megelőzően Istennek tulajdonította mind a jót, mind a rosszat (3Móz 26. fejezet) nem beszél semmilyen Sátánról. Sem pedig semmilyen mennyei lázadásról, az már csak a keresztény mítosz a Jel 12-ben. Ez 28-ba, és Iz 14-be nekem Sátán szereplése csak keresztény belemagyarázásnak tűnik. Az i.e. 8 és i.e. 6. században valószínűleg nincs Sátán a zsidók gondolkodásában.
A júdaizmus ma sem hisz úgy benne, mint a keresztények:
"A zsidó vallásfilozófia alaptétele, hogy az Isteni egyetlenség nem csak azt jelenti, hogy egy és nem több Isten van, hanem azt is hogy Isten valójában az egyetlen feltétel nélküli létezés. Magyarul azt, hogy minden Isten. Így aztán nem fogadjuk azt el, hogy létezne Istentől egy független erő – lásd sátán – amely szembeszáll Istennel és az Isteni ellen ténykedik. A zsidó vallásban ezzel szemben Sátán, a rossz, valójában Isten egy rejtőzködő megnyilvánulása, más szóval Isten küldötte, aki próbára teszi az embert. Ennek a próbatételnek lényege, hogy az ember bírjon a szabad választás lehetőségével, és így jó cselekedeteinek valódi értéke legyen."
Forrás: [link]
13
Sátán már az édenkertben akcióba kezdett, tehát, nem Jób könyve az első, ahol megjelent.
Mózes, i.e. 1657 és i.e 1473 között írta meg Jób könyvét.
Jób könyve hiteles és ihletett, mert a régi zsidók mindig belefoglalták bibliai kánonjukba, ami azért is figyelemre méltó, mivel maga Jób nem volt izraelita.
Mózes írta a könyvet, mert a héber költészet élénk, eredeti stílusa, amely a Jób könyvében megfigyelhető, azt mutatja, hogy a könyvet héberül, azaz Mózes nyelvén írták. A prózai részek is igen erős hasonlóságot mutatnak a Pentateuch könyveivel, erősebbet, mint a Biblia bármely más írásával.
#14
Sátán édenkerti akciózása - mint fentebb rámutattam, késői, i.e. 1. századi zsidó értelmezés. Az édenkertes történet szimbolikus leírás, de még abban sem hangzik el konkrétan olyasmi, mint a Jel 12-ben.
Jób könyvét a hagyomány tulajdonítja Mózesnek, ezt azonban vitatják. Jób könyvének hitelessége pedig nem azon múlik, hogy ki a szerzője, hanem azon, hogy a hívek elfogadták szent könynek, és a zsidó és keresztény kánon részét képezi.
#9
"Nos ez nekem mást jelent. Jézus, és a Biblia szerzője utal arra, hogy nagyon kevesen fognak megmenekülni."
Szóval isten megteremtette az embereket, csak ezért hogy kevesen meneküljenek meg az isten által teremtett és alkotott rendszertől?
Érdekes.
"Nem tudnak Uruk mellett kitartani, ha jön egy nehézség, hátat fordítanak Istennek. Vagy is Sátánnak van igaza az ilyen gondolkodású emberekről."
Vagy csak nincs az embereknek jó okuk, hogy hinni tudjanak.
Mellesleg minél fejlettebb egy ország, annál kevesebb a hívő.
Milyen nehéz időkről beszélsz? 😂
"Mert Istent mi érdek fűzné az emberi teremtményihez? Semmi, Ő magában is tökéletesen el van, nem szorul rá senkire."
Akkor miért csinált bármit is?
"De akarta megosztani az életet, és annak az érzését, hogy milyen jó élni.
Amikor az ember hibázott, akkor is megoldást keresett a megbocsátásra."
Szóval isten parancsba adta különböző népek lemészárolását, rabszolgává tételüket és rengeteg immorális dolgot.
Én nem látok megbocsájtást, az meg hogy isten feláldozza saját magát, saját maga számára, hogy kivédjen szabályokat amiket ő maga hozott létre.
Röhej.
"Milyen elégedetlen az ember. Jézus nem ígért gazdagságot, egészséget, az emberi hatalmak alatt."
"Sátán pedig azt mondta, hogy az embernek ez kevés, ha nem adsz többet, elfordulnak tőled."
Figyu, mi lenne ha aktuálisan beszélnél nem hívőkkel hogy meg tudd miért nem hisznek.
Mert az hogy te majd megmondod hogy mások miért nem hisznek, csak egy rossz önvédelmi taktika.
"Azt mondta, hogy ha van élelmed, ruházatod, és otthonod, elégedett leszel ezekkel."
Meg azt is mondta, hogy add el mindened és kövesd. Így lehet Jézus szerint a mennybe kerülni.
"Jézus nem mondta, hogy világmegtérés lesz."
Jézus azt sem mondta, hogy ma reggel kivittem a szemetet.
Na most mi van?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!