Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik és miért csókolják meg a...

Kik és miért csókolják meg a kezüket miután keresztet vetettek?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva még csak filmekben láttam, de nem tudom ez valamilyen különleges valláshoz tartozó dolog, vagy csak szokás, és ha én római katolikus vagyok én is csinálhatom?
2009. jan. 3. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikusok csinálják, ez egy dél-amerikai szokás, a feszület megcsókolásának szimbóluma. Ha neked így tetszik keresztet vetni, csináld nyugodtan.
2009. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Én a dél-amerikai szappanopera sorozatokban láttam ilyet. Szerintem egy szokás arrafelé, de nem tudom, hogy kezdődött.

Ha tetszik, csinálhatod így.

2009. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Én is szoktam keresztvetés után kezet csókolni. Azért, mert talán megszoktam hogy akit szeretek annak gyakran adok puszit, és ezáltal tudok Istennek is. Lehet, hogy kinevettek, de én pl. ezért csinálom.
2009. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Paptól hallottam.

Régen a pogányok az elégetendő áldozat mellett 'csókáldozatot' is adtak, innen ez a visszamaradt szokás.

Sok focista csinálja, elég divatossá vált.

Bármennyire is elítélik a római katolikusok, nekem ösztönössé vált. Mindenki úgy tisztelje az Istent ahogy neki jól esik.

2009. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kzs ***** válasza:
50%

Az előbb olvastam egy olyat, hogy "mindenki úgy tisztelje az Istent ahogy neki jól esik".


Egyfelől igaz: mindenkinek adott a szabad akarat. Hogy ezt mire fordítja, az az ő dolga.


Ugyanakkor pontosan azért adatott a SzentÍrás, hogy közölje az emberrel, hogy mi az Isten kedves akarata.

----

Ami a keresztvetést illeti: nagyon szép gyakorlat.

Szépen meg is van magyarázva: (pl. hogy melyik ujj mit jelent).

Csak az a gond vele, hogy a SZENTÍRÁS 'a keresztvetést' EGY SZÓVAL SEM EMLÍTI. Se Jézus nem mutatta be, sem Pál, sem Péter, és senki más se.


Nem gondoljátok, hogy amennyiben lenne jelentősége ennek Isten felé, akkor a SzentÍrásban (mondjuk az Evangéliumokban) megtalálható lenne?

Ehelyett egy szó se, még csak utalás sem esik erről.


Amiatt találták ki ezt (és gyakorolják egyesek a mai napig), mert a Szentséget fizikai formában kivánták (és kívánják) megközelíteni.

De a SzentÍrás arról beszél, hogy Szellemben és Igazságban kell imádni Istent. Az Igazság= Jézus; A Szellem= Az, akiről Pál apostol is beszél. Pál részletesen elmondja, hogyan kell Szellemben járni.

És ez nem a 'keresztvetés', és nem is a kézcsók.

2009. jan. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!