Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon kevés az erőm a lehúzó...

Nagyon kevés az erőm a lehúzó környezetem miatt, senki nem támogat lelkileg, hogy tudnék több erővel kilábalni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Az irány világos, elindultam, de nagyon fáradt vagyok.

2023. szept. 2. 12:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10: nem igazán érdekel a műsorod. Leuralod az egész témát a irreleváns hülyeségeiddel. Tönkrevered más kérdését es te hivod magad kereszténynek? Nem kell válaszolni. Nem érdekel a következő ömlengés sem.
2023. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Potyondi Gergely ***** válasza:

11-es.


Ezt a kitalált történetet egy protestáns oldalról másoltam, és egy katolikus pap is elmesélte.


Akár protestáns vagy, akár katolikus, nem kéne a keresztényeket támadnod és másokat sem.


Továbbá van olyan keresztény film ahol Jézus is mondott olyat ami nem volt benne a Bibliában, de a cél az hogy közelebb vigye az embereket Istenhez.

2023. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Potyondi Gergely ***** válasza:

A kérdezőnek itt vannak olyan igék a Bibliából, amik erőt adhatnak.


Máté 5,3-12

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok, akik sírnak, mert ők megvígasztaltatnak.

Boldogok a szelídek, mert ők örökségül bírják a földet.

Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, akiknek szívük tiszta, mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők, mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért, mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket, és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek énérettem;

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben, mert így háborgatták a prófétákat is, akik előttetek [voltak].

2023. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is segít az ima. Legalábbis nekem az mindig segít. Ha még nem tetted, beszélj az Őrangyalodhoz. Szólítsd meg. Kérj tőle segítséget. Hidd el segíteni fog. Találj ki elhatározásokat. Tűzz ki kisebb célokat. Carlo Acutis mondta:" Mindig kérj segítséget ez őrangyalodtól. Az őrangyalodnak kell lennia a legjobb barátodnak"
2023. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#Jézus


"Valaki Rajtad keresztül szeretne élni!


Amikor Jézus továbbment onnan, meglátott egy embert ülni a vámnál, akit Máténak hívtak, és így szólt hozzá: “Kövess engem!” Az felkelt, és követte őt. (Máté 9:9)

A követ szó jelentése: jönni vagy menni vmi/vki után; ugyanazon irányba tartani; jönni, menni valakivel; elfogadni valaki vezetését, irányítását; elvekhez igazodni; kormányzás alatt lenni; engedelmeskedni; együttműködni valakivel.

Amikor először Jézushoz jövünk, lehetetlen megismernünk mindent, ami az Ő követésével járni fog. Nincs semmi okunk arra, hogy féljünk attól, hogy teljes mértékben odaszánjuk magunkat számára, mivel az Ő ellenállhatatlan szeretete és gondoskodása nyilvánvaló számunkra, amikor csak a keresztre pillantunk. Mindent el tudunk hagyni, hogy Őt követhessük! Amikor meghozzuk ezt a döntést, Ő elkezd rajtunk keresztül élni, és olyan erőt találunk, ami nem a sajátunk, és bármely próbához elegendő, amellyel találkozunk. (Galata 2:20.) Ezt az erőt Isten kegyelmének hívjuk.

A rajtunk keresztül élő Krisztus a titka a győzelmes keresztény életnek. Tehát nem az, hogy MI Jézusért élünk, hanem az, hogy JÉZUS él rajtunk keresztül. Ennek az egyszerű igazságnak a meg nem értése a gyökere a törvénykezés minden formájának, illetve a teljesítmény központú mentalitásnak. A törvény a külső emberre fókuszál, és azt mondja nekünk, amit tennünk kell. A kegyelem a belső emberre fókuszál, és azt mondja el, amit Jézus már elvégzett. Amikor arra fókuszálunk, amit meg kell tennünk, akkor a törvény alá helyezzük magunkat, de amikor arra fókuszálunk, amit Krisztus tett, akkor az Ő kegyelmének természetfeletti erejében járunk.

Ahogy a gyökér élete a talajban van, az ág élete a szőlőtőben, a hal élete a tengerben, az igazi életed a Jézussal való egységben találod meg. A keresztény életet nem pusztán nehéz élni, egyszerűen lehetetlen saját emberi erőnkre alapozva. Az egyetlen módja, hogy olyanok lehessünk, mint Jézus és az Ő munkáit végezhessük, ha engedjük Őt rajtunk keresztül élni."

(Forrás: Legyen örömteli napod!)


Mindenre van erõm a Krisztusban, a ki engem megerõsít. Fil.4,13

2023. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz

"....senki sem támogat lelkileg..."

Mivel ide a vallás kategóriába írtad a kérdésed, biztosan nem csak emberi támogatóra, segítőre gondoltál.

Nos Isten kész támogatni, segíteni, csak alakíts ki közeli kapcsolatot Istennel. Ha megismered őt, ez könnyebb lesz, mint az emberi kapcsolatokban is a kölcsönös ismerkedés hoz össze barátokat. (Isten Ábrahámot barátjának nevezte, tehát lehetséges ilyen)

Ha szeretnéd Isten támogatását, el kell fogadnod a tanácsait, és azok szerint élni. Ezt íratta le neked is: „Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat” Példabeszédek 3:5, 6.

Ez egyben azt is jelenti, hogy Isten jobban tudja mire lenne szükséged, ezért ne azt tedd amit te látsz jónak, inkább azt, amit tanácsban ad neked.

Erőt is ad, ha látja, alázatosan elfogadod a tanácsát. Ezt érezte Pál apostol is: „Mindenre megvan az erőm annak köszönhetően, aki erőt ad nekem” Filippi 4:13

Ésaiás pedig ezt írta: „ erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja. Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is; de a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!” Ésaiás 40:29–31. Mily vigasztaló tudni, hogy Jehova a benne bízóknak erőt ad a folytatáshoz, mintha a lebegő sas fáradhatatlannak látszó szárnyával látná el őket!

2023. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!