Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bigott, fundamenta vallási...

Bigott, fundamenta vallási fanatikus lennék, mert minden vasárnap és nagyobb ünnepen misére járok és sokat olvasok a vallásról, filozófiáról, teológiáról?

Figyelt kérdés

Családomtól megkaptam a felsorolt dolgok miatt és hogy zavarja őket, hogy túl sokszor járok misére (a szabadidőmben), pedig csak vasárnaponként, meg a nagyobb ünnepeken... Régóta foglalkozom történelemmel, földrajzzal, matematikával, filozófiával stb., a teológia mostanában került igazán közel hozzám.


Nem, a családom nem valami új ateista, szélsőséges antiteista, Erdélyi Ágostonhoz hasonló emberekből áll. Mondhatni kultúrvallásosak. Szelektálnak a vallási tanok között. Ha megkérdezik, hogy vallásosak-e, akkor igennel felelnek, fontosnak tartják a kultúrában, de nem gyakorlók, hanyagolják az egészet.


Tényleg ez már ilyen komoly szélsőséges vakhit lenne? Szerintem jócskán csak túlzás együtt emlegetni egy sarkon ordibáló térítővel vagy egy robbantgató terroristával...


Amúgy nagyon toleráns vagyok más vallásokkal, vannak buddhista szerzetes és apáca, muszlim, sőt zsidó ismerőseim, barátaim, ha valamivel egyetértek és nem ellentétes a hitemmel, akár még be is építem a vallásgyakorlásomba. Ateista, nonteista ismerőseim is vannak. Sőt, antiteisták is voltak, bár az egyikből teista, hívő, a másikból lett az évek során.


Tényleg ennyire bigott lennék?



2023. aug. 14. 21:27
 1/10 A kérdező kommentje:
*a másikból ateista
2023. aug. 14. 21:28
 2/10 A kérdező kommentje:
Maximálisan ellenzem azokat a nézeteket is, amelyek a vallással összeegyeztethetelennek próbálják a tudományt beállítani. Hiszek az ősrobbanásban is példának okáért, ahogy Lematrie is tette, sőt, a hitébe beépítem.
2023. aug. 14. 21:31
 3/10 anonim válasza:
91%
Egyáltalán nem, de szerintem ezt te is tudod. Vagy szimplán nem adsz teljes képet. :7
2023. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy fanatikus a leírás alapján.

Ha naponta járnál templomba, akkor se lennél az. Meg akkor sem, ha pl. szigorúan kóserül étkeznél.

Nem ezektől lesz valaki bigottul fanatikus, hanem ha mondjuk másokat támad más hite miatt.

2023. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Akkor lennél az, ha szerinted a nők olyan démonok lennének, akik elcsavarják a férfiak fejét és elterelik a figyelmet Istenről....
2023. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha csak ennyi, akkor nem, de az ilyesmi viszonylagos

az emberek hajlamosak azokat, akik náluk egy kicsit vallásosabbak "bigottnak" meg vallási fanatikusnak titulálni

aki meg kevésbé az, azokat "nem igazi" kereszténynek

2023. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Mind 1 testvériség vagyunk. Ezek itt csak szavak.


Csak legyen jó.

2023. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Az ilyen katolikusok álatalában azonnal kiderül, hogy bigott fanatikusak ha szólnak nekik, hogy meg kéne térni a bálványimádásból.
2023. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez inkább csak a sztori felének hangzik.
2023. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

FUNDAMENTA biztos, hogy nem. Az egy lakástakarék... 😊

A többi??? Hm. Még ez is sokesélyes. Attól függ, HOGY ÉLED meg.

2023. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!