Robert Fjodorovics Ungern von Sternberg milyen vallású volt?
Ahogy elnéztem az életrajzát a kereszténység római katolikus ágában is érintett volt (származás miatt, voltak teuton/német lovagok, illetve magyarok is a családjában), de különösen az ortodox kereszténység kötődött hozzá, ugyanakkor a buddhizmus is szintén rettenetesen közel állt hozzá. Bár azt nem igazán tudom, hogy pontosan melyik irányzata, ösvénye a buddhizmusnak. Ismerte a mongol, a kínai, a japán és a tibeti irányzatokat és vallásokat is (pl. taoizmust).
Milyen vallás volt valójában?
#2.
Okkultizmussal?? Én arról sehol nem olvastam.
Én azt olvastam most, hogy a buddhizmust is elfogadta, de a kereszténységet sem utasította el. A feleségét is ortodox keresztény szertartás szerint vette el, aki amúgy ha jól tudom kínai volt (tehát valószínűleg taoista, buddhista, esetleg kínai keresztény).
Az angol nyelvu wikipedia irja, (az oroszban mas van)."Ugyanebben az időszakban Ungern-Sternberg az okkultizmus megszállottjává vált, és különösen érdeklődött a buddhizmus iránt . Unokatestvére, Hermann von Keyserling gróf , aki később jól ismerte, azt írta, hogy a báró tinédzser korától kezdve nagyon kíváncsi volt a " tibeti és hindu nyelvekre".filozófia" és gyakran beszélt a „geometriai szimbólumok" misztikus erőiről. Keyserling Ungern-Sternberget „az egyik legmetafizikailag és legokkultabb tehetségű embernek, akivel valaha találkoztam", és úgy vélte, hogy a báró tisztánlátó, aki olvasni tudott a gondolatokban. Később, Mongóliában Ungern buddhista lett, de nem hagyta el az evangélikus hitet."
Francia wikipedia: "Genealógiája révén legalább három nemzedék óta szorosan kötődött a buddhizmushoz, és nagyon korán került közvetlen kapcsolatba egy tantrikus természetű tibeti beavató renddel, a Vadzsrajánával."
#4.
Misztikus művészet létezik a vadzsrajána buddhizmusban. Ez egy tantrikus hagyomány, semmi okkult nincs benne. Ezeket hívják mandaláknak, bár már korábban, a vadzsrajána buddhizmus létrejötte előtt is volt buddhista ikonográfia mind a hínajána (théraváda), mind a mahájána buddhizmusokban. Bár maga a vadzsrajána rettenetesen misztikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!