Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Facebook-on terjed az alábbi...

Facebook-on terjed az alábbi írás. Ez egy létező ember vajon? Ez tele van egyértelmű hülyeséggel és álhírrel, nem?

Figyelt kérdés

A zorbánozók figyelmébe!

Egy Belgiumban kint dolgozó Magyar levele:

„Sziasztok! Már évek óta Belgiumban dolgozok. Nem ez az otthonom, mert a családom otthon van. Szeretném veletek megosztani az itt élő emberek problémáit.

Ezek a problémák most kezdődnek. Antwerpenben meghaladta a migránsok száma a lakosság 50 százalékát, Brüsszelben, Genfben elérte az 50 százalékot. Az önkormányzatokban, a parlamentben, az európai parlamentben egyre több az Iszlám vallású képviselő.

A probléma itt kezdődik és most. Ez már egy megállíthatatlan folyamat, amit az otthon siránkozók nem látnak. És ez csak egy ország, Belgium. Ugyanez a helyzet Franciaországban, Angliában, Hollandiában, Dániában, Finnországban, Svédországban, Olaszországban, Spanyolországban. És sajnos gőzerővel ebbe az irányba tart Németország is.

Otthonról ez nem látszik, mert amikor kimegy az ember az utcára nem burkába öltözött asszonyok és nem arab férfiak jönnek vele szembe, hanem magyarok. És addig örüljön mindenki, amíg ez így van. Mert az Iszlám nem fog megállni. Miután meghódította a nyugati országokat, tovább fog terjeszkedni keletre is. Én nem arról akarom meggyőzni az embereket, hogy Orbán milyen jó, hanem arról, hogy ami utána jön az sokkal rosszabb lesz.

Itt Belgiumban most akarják kötelezővé tenni az iskolás korú lányoknak, hogy kendőt hordjanak, mert az Iszlám vallású gyerekek többségben vannak az iskolákban. És zavarja őket, hogy a keresztény vallásúak nem hordanak kendőt. Franciaországban Macron kötelezővé akarja tenni az arab nyelv oktatását. Olaszországban 600 ezer bizonytalan személyazonosságú migránsnak akarnak letelepedési engedélyt adni. Svédország, Anglia, Franciaország tele van Nogo zónákkal, ahová életveszélyes fehér embernek belépni.

Hát nem látjátok, hogy hova tart ez a világ???!!!

Nem érdekel benneteket, hogy mi lesz a gyerekeitekkel és az unokáitokkal?

Mert lehet, hogy itt nem éritek meg ezt, hogy az Iszlám hozzánk is megpróbáljon beférkőzni, de a gyerekeitek és az unokáitok meg fogják érni.

De, ha ez titeket hidegen hagy, akkor csak nyugodtan siránkozzatok azon, hogy Orbán milyen nagy gazember.

Sok sikert kívánok nektek hozzá!!!!! Én továbbra is azt vallom, hogy nem én vagyok a vak, hanem azok, akik ezt nem látják!!!!!!!!!!!”

Keke Keresnyei László


Ez például létezik? Olyan abszurd, hogy nem hiszem, hogy ezt Keke Keresnyei Lászlótól kell megtudjam!

"Macron kötelezővé akarja tenni az arab nyelv oktatását."


Ez meg a chatGPT-vel lett generálva, vagy mi ez a hülyeség? Meghaladta az 50 százalékot és elérte az 50%-ot, ez két teljesen azonos jelentésű mondat, amit értelmetlenség egy mondatban egymás után így leírni.

"Antwerpenben meghaladta a migránsok száma a lakosság 50 százalékát, Brüsszelben, Genfben elérte az 50 százalékot."


A probléma egyébként valóban létezik, de álhírek terjesztésével, pocsékul megírt vagy generált szövegekkel csak ártani tud a propaganda, ez szerintem nem segíti a tisztánlátást egyáltalán.



2023. jún. 18. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, mi pontosan a valós helyzet, de az adatok eltúlzottnak tűnnek, és az írás egésze az ismeretlentől való félelemkeltésra hajaz.

Nem hiszem, hogy az említett nyugati államok vezetői teljesen hülyék lennének, és ha valós veszély lenne, csak akkor vennék észre a bajt, amikor már túl késő, és "megállíthatatlan folyamat" alakulna ki.

Az, hogy a bevándorlók hozzák a saját vallásukat és kultúrájukat, nem jelenti azt, hogy rengeteg bűnöző van közöttük. Ők nagyjából hasonló emberek, mint mi, csak lehet, hogy kulturájuk jellemző bűnei (pl. erőszakosság) nem pont azonosak a mi kultúránk jellemző bűneivel. Miért lenne súlyosabb bűn az erőszakosság, mint például az önzés, paráznaság, gyávaság, arrogancia, amivel én Magyarországon is elég gyakran találkozom? Ja, hogy ezeket már megszoktuk és kibírjuk valahogy? Hát, lehet, hogy a több erőszakot is ki kell majd bírnunk a jövőben, de minden kultúrának vannak erősségei is, amelyek viszont a saját kultúránk javára szolgálhatnak. István király például szorgalmazta más népekből származók befogadását az Imre herceghez írt intelmeiben.

Egyébként most kábé az történik, hogy "Ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor Mohamed megy a hegyhez." Az európai keresztények nem fektettek elég pénzt, időt energiát és szívet abba, hogy elvigyék a kereszténységet olyan országokba, ahol a muszlimok vannak többségben. Lássuk a dolog jó oldalát: most ez a helyzet egy könnyítés ahhoz képest, mintha az európai keresztényeknek kellene muszlim országokba költözniük, mert ez a helyzet lehetőséget ad a keresztényeknek, hogy a saját környezetükben, saját országaikban mutassák meg a muszlimoknak, hogy a kereszténység igazságosabb, békésebb, és jobb alternatíva, mint más.

Azt meg, hogy hosszú évek múlva mi lesz Európában, nem tudjuk. Igazából azt sem tudjuk, hogy egy év múlva mi lesz. Minden napnak elég a maga baja, a holnap majd aggódik magáért (Mt 6:34). Ezt Jézus mondta, szóval hallgassunk rá.

üdv, a javuló Stefán

2023. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Mást is mondott Jézus:

"Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor." (János 10:16)

üdv, Krisztián

2023. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
90%

Lol, meg haladja az 50 %-ot?

Enyire ki hülye hogy ezt bevegye?


"Itt Belgiumban most akarják kötelezővé tenni az iskolás korú lányoknak, hogy kendőt hordjanak, mert az Iszlám vallású gyerekek többségben vannak az iskolákban."


Néhány vallási fanatikusunk és az iszlamofobok álmain kivűl nincsen ilyen terv.

2023. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
4%

Nem túloz, akárki is írta ezt.

Novemberben voltam kint Belgiumban az EU Parlamentben egy tanulmányúton és a helyzet az, hogy amit a fentebbi szöveg tartalmaz az sajnos igaz. Nekünk távolinak tűnik, és elvagyunk Mo-n a kis világunkban, de ne menjünk messzire a magyar határtól 50 km-re Bécsben ezek a dolgok már a mindennapjaik része, kezdve a migránsoktól egészen a lmbtq-s hülyeségig.

Hollandiában, Brüsszelben vannak már olyan kerületek ahol nem tudtak helyi képviselőt választani, mert migránsokkal van tele a kerület és maguk közül választják a képviselőket. Ezért egyre több migráns lesz európai parlamenti képviselő is.

Most hogy megszavazták a migránsok kötelező betelepítését kezdődik mindenütt ez... Gondoljatok bele, egyetlen egy migránst ha nem fogadunk be, kb 7 millió forint összegű bírságot kell fizetnünk utána. Na most ha Németországból elindítanak egy ezer fős vonatot, hogy tessék itt vannak a migrik és mi visszautasítjuk őket, lőttek az egész gazdaságnak. A jövő évi költségvetés így is szinte csak ezekre a védekező mechanizmusokra van berendezkedve, pedig mennyi jobb helyre is mehetne ez a pénz. (és most ne gyertek a lölővel meg a zorbánnal)

Én szurkolok, hogy Magyarország kitudja ezeket szorítani, és ha sikerül 20-30 év múlva az egyetlen épp eszű és valós gyökerekkel rendelkező állam leszünk. Kívánom, hogy sokáig maradjanak távol tőlünk ezek a problémák.

2023. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy.. Ha a delikvens Belgiumban él de Magyarorsz@gról származik akkor ő is migráns... Én azt mondom le vele! XD
2023. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha valaki ilyen adatokat ír, akkor valami hivatkozást is adna hozzá? Addig komolyanvehetetlen, pl. a fenti hózzászólás is, addig ez csak mende-monda.
2023. jún. 19. 08:43
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

5/6

"

Amúgy.. Ha a delikvens Belgiumban él de Magyarorsz@gról származik akkor ő is migráns... Én azt mondom le vele! XD"

Akkor en is az vagyok, nem zavar. A kulonbseg a " delikvens" es a migransok kozott az, hogy O gondolom dolgozik, a migransok viszont elvarjak, h kinyaljak a sg..guket. Csak a markukat tartjak...

Kb 30 eve elek Hollandiaban (42 eve kulfoldon). Sajnos sok igazsag van a leirtakban, de ahhoz tenyleg itt kellene elni, h az otthoniak el is higgyjek...

Amikor M-on vagyok, hetekig nem latok 1 szines borut sem. Amikor kiszurok "vegre" 1-et, magamban megjegyzem jeee... 1 neger v akarmi. Itt, Hollandiaban megyek az utcan, a sok szinesboru mellett latok 1 feheret, szinte felkialtok, jeeee... 1 feher (nem szo szerint kell erteni, de kb ez a helyzet)

Fiam 1996-ban kezdte el az altalanos iskolat (Itt szuletett es ferjem is holland),az osztaly 98%-a migrans volt. (mar akkor) Amikor volt a Ramadan, csak ketten voltak az osztalyban (azert ez nem semmi...)

2023. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo


Az elozo hozzaszolo vagyok.


Ha talalok forrast, elkuldom privatban Neked. Beszelsz hollandul?

2023. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy, pár másodperces Google kereséssel megcáfolható az egész: [link]


Antwerp 16.9%

Brussels 25%


És lehet nézegetni más városokat is:

Lyon 13.6%

Malmö 25.4%

Hamburg 8.4%

Frankfurt 12.6%

Strasbourg 16.3%

Amsterdam 12.1%


És bár Genf nincs a listában, de az országra rákeresve arról is találni információt:

[link]


"The 2000 census recorded 66,491 residents (37.4% of the population) as Catholic, while 41,289 people (23.20%) belonged to no church or were agnostic or atheist, 24,105 (13.5%) belonged to the Swiss Reformed Church, and 8,698 (4.89%) were Muslim."

2023. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

#4


"Gondoljatok bele, egyetlen egy migránst ha nem fogadunk be, kb 7 millió forint összegű bírságot kell fizetnünk utána."


Nem gondolok bele, mert ez hülyeség.

A javaslatcsomag (amit egyébként még nem szavaztak meg, arra kb. egy évet kell várni, miközben szinte biztosan változni fog) nem csak pénzbeli segítséget ír elő, hanem egyéb jellegű hozzájárulást (pl. humanitárius segélyt) és megenged, és egyedi elbírásálás alapján bármelyik országot a felmentheti rendelkezés hatálya alól, és egyébként is figyelembe lesz véve az egyes országok gazdasági teljesítőképessége, illetve egyéb paraméterek is. Egyik országba sem lesznek kényszerbetelepítve olyan migránsok, akiket egyébként az ország nem engedne be.

2023. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!