Buddhistáknak biblia féle és megfelelő öltözködés?többi lent
1.A buddhistáknak van olyan könyvük mint a keresztényeknek a biblia?vagy hol olvassátok buddha tanításait?
2.Illetve a buddhizmus megkövetel valami öltözködési formát mint a muszlimoknál a hijab,nem lehet kivágott felsőt hordani stb?Vagy mit mond róla?
3. Mennyire gyakran szoktatok templomba járni?
4. Milyen Buddhista könyvet ajánlotok kezdők számára?
5. Miket mond a buddhizmus a démonokról?
6. Hová szokás tenni itthon a Buddha szobrát?
7. Annyit olvastam ezt a Jézus jóban volt Buddhával vagy hogy a kereszténységet a buddhizmusról másolták,mi a véleményetek erről?
8.Elegendő negatív karmát kell összegyűjtened ahhoz, hogy egy inkarnáció során azt ne tudd visszakapni ezért hova kerülsz,mi lesz veled?
9. Ha témába jön mennyire álltok ki a hitetek mellett? A keresztények engem elég durván átkoznak ha megszólalok a hitem mellett.
10. A buddhizmus és a hinduizmus hasonló viszont ápol egymással, mint a judaizmus és a kereszténység?
Sajnálom kicsit sok lett de örülnék ha valaki megválaszolná ezeket,szép napot nektek:)🙏🏻☸️
1. Nincs rövid összefoglaló jellegű szöveg Buddha tanításairól. A buddhista kánon számtalan, egyenként is nagy terjedelmű szövegből áll, amik Buddha szavait, illetve a hozzá fűzött kommentárokat tartalmazzák, mint pl. az eredetileg páli nyelven íródott Tipitaka, a kínai buddhista kánon vagy a tibeti Kandzsúr és Tendzsúr. Buddha 40 évig tanított és a tanítása alkalmas arra, hogy a különféle kultúrák a maguk sajátosságaihoz igazítsák azt, és ez sok információ.
2. Nincsenek ilyen szabályok. A szerzetesi életet élő gyakorlók számára léteznek öltözködési előírások (kasaja), de ezek is az adott kultúrkör jegyeit viselik magukon vagy egyházi irányzatonként eltérőek.
3. Egyénfüggő, a buddhista gyakorlat nem igényel feltétlenül szertartásos életmódot.
4. A buddhizmus nyugati formáinak magyarázatai könnyebben fogyaszthatóak a nyugati ember számára, a magyar közösségek kiadványait ajánlanám (pl. Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Gyémánt Út Buddhista Közösség, Magyarországi Árya Maitreya Mandala Egyházközösség, Magyarországi Karma Kagyüpa Buddhista Közösség).
5. A teljesség igénye nélkül, a buddhista kozmológiában egy Mára nevű démon testesíti meg az ártó ösztönzéseket, aki megkísérelte elcsábítani Buddhát is a megvilágosodása előtt. A legendák szerint Padmaszambhava (Guru Rinpócse) a 8. században tibet királyának kérésére megtisztította az országot az addig szabadon garázdálkodó ártó lényektől, amik a tibeti hiedelemvilágban megszokott szereplők.
6. Nem illik túl alacsony helyekre tenni.
7. Buddha kb. 500 évvel Jézus előtt élt. Ettől egyes vallási tanok hathattak egymásra az idők során, de a kereszténység és a buddhizmus nagyon különböző.
8. Passz.
9. Semennyire. A buddhizmusnak nem célja másokat meggyőzni az igazáról. Egy történet szerint egyszer egy vándor egy portán éjszakázott a szintén vándorló Buddhával. A vándor szóba hozta, hogy Buddhát keresi, mert kíváncsi a tanaira. Buddha nem fedte fel a kilétét, de azt mondta a vándornak, hogy jól ismeri Buddha tanait, szívesen mesél róluk. Miután ez megtörtént, a vándor jelezte, hogy nemigen nyerték el a hallottak a tetszését. Buddha reggel hagyta tovább menni.
10. Bizonyos értelemben. Egyesek szerint a buddhizmus egyfajta reform hinduizmus, egy a gyökerük, de annak sok alapvető elemét elveti, mint pl. a kasztrendszer, vagy a világ istenek általi irányításának a tana.
A Buddhizmus valójában nem egy vallás, hanem egy létfelfogás.
A szabályok a "Buddha beszédei" szövegek között olvashatóak.
De ott nem találsz választ a kérdéseidre, mert a Buddhizmus nem dirigál, mint az egyistenhites borzalmak.
Sőt, ez annyira nem érdekli a Buddhizmust, hogy Buddhistaként Te simán lehetsz ateista, keresztény, vagy animista is.
A Buddha szó nem az istenséget jelöli, hanem azt jelenti; "Megvilágosodott"
Akit ma A Buddhának nevezünk eredeti nevén Gautama Sziddhártha.
De mindenki egy Buddha, aki már megvilágosodott.
Az már más kérdés, hogy ugyan úgy, ahogy sok más filozófia, ez is kéri magának a vallásoknak sajnos kijáró előnyöket, pl. adómentesség.
Jobb, ha a vallásokat annak látod és aként kezeled, amik valójában. Filozófiai létfelfogások, amik igazolni szeretnék a saját igazukat. Érdekes, de semmiképpen nem követendő elmélkedések.
A zsidó-kereszténységet sok minden másból ollózták össze. Pl. átvett a Hammurapi törvényeiből, a Görög Mitológiából, de pl. A Noé sztori a Gilgamesh eposzból van.
Ezek csak vallások, legfőbb céljuk az emberek kordában tartása, a hatalom átvétele/ megtartása, saját kis elméleteik másokra erőltetése.
Amit talán bibliának tekinthetünk, de persze nem tesszük, az a Tripitaka.
Hogyha férfi és nő együtt meditál, legyen rajta hosszú nadrág vagy takarja el pokróccal a lábait. Ezt viszont nem dogmatikusan kell elfogadni. Tegyük fel van egy ember aki világ életében hűvös területeken élt, aztán elutazik egy mediterrán övezetbe ahol ő nagyon szenved a melegtől akkor nem kell pokrócokat magára tekernie mert meggyullad. Szóval az elvek és iránymutatások nem hasonlítható össze más dogmatikus vallásokkal. A Dhammapadában ez a vers áll:
A mezítelenség, a kócos haj, a sár, a böjt,
a csupasz földön alvás, a por és korom
nem tisztítják meg bűneitől a halandót,
amíg nem győzi le magában a kétkedést. (141)
Aki szenvedélyek nélkül, lecsendesülten,
szüzességben él nem ártva semmilyen
élőlénynek, az – járjon bár díszes ruhában – valóban bráhmana, remete s kolduló barát. (142)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!