Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik mély szegénységben...

Akik mély szegénységben élnek, folyamatos rossz történik az életükben, hogyan tudnak hinni istenben?

Figyelt kérdés
2023. jún. 17. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Bele is őrülnének, ha egyáltalán semmiben nem lehetne hinni.
2023. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Magadban és döntéseidben?
2023. jún. 17. 13:56
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ahhoz nagyjából normális viszonyok kellenek, vagy tudatos nevelés.

Kilátástalan viszonyok között, rossz neveléssel nincs más út.

2023. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
92%

Miért ne hihetne Istenben aki szegény?

Utolsókból lesznek az elsők!

2023. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lehetne hinni Istenben? Teljesen logikátlan a kérdésed. Isten nem egy automata, hogy eléd löki, amit követelsz, és akkor majd szereted és hiszel benne. A túlvilág pedig elég motiváló annak, akinek itt szar az élete.
2023. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Magadban és döntéseidben?"

Ha folyamatosan csak a rossz történik az életedben, akkor a döntéseidben egyre kevésbé kellene bíznod, vagy legalábbis én így érezném szerintem...

De amúgy nincs olyan ember, akinek nincsenek néha jó pillanatai (oké, depressziós, meg hasonló orvosi eseteket leszámítva), és mindenki abból főz, amije van. Ahhoz, hogy boldog, kellemes pillanatokat szerezz önmagadnak, ahhoz nem kell feltétlenül pénz. Nekem pl. kifejezetten jólesik, üdítő érzés sétálni egyet az erdőben, vagy mezőn, vagy leballagni a folyópartra, ha jó hozzá az idő, feltöltődök tőle, és ez semmibe nem kerül. Ez akkor is jólesne nekem, ha szegény lennék, meg akkor is, ha gazdag lennék, nem befolyásolja a pénzügyi helyzetem. Más másban találhatja meg a boldogságát, ami megint csak semmibe nem kerül mégis erőt ad neki, pl. a hitben, vallásban.

2023. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Az, hogy megismerjem Istent, és higgyek benne, nem függ anyagi dolgoktól, sőt, maga a Teremtő íratta le minden szegénysorban élőnek: "Egykor fiatal voltam, mára pedig megöregedtem, de nem láttam, hogy Isten elhagyta volna az igazságost, vagy hogy a gyermekei kenyeret(ételt) kéregettek volna." Zsoltárok 37:25

2023. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
A szegény és rászoruló látja meg előbb az istent, mert kevésbé vakítja el a vagyon adta lehetőségek.
2023. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KZitus ***** válasza:
100%

#8

...és több benne a szerénység, alázatosság Isten iránt.

2023. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem egy Dzsin, hogy kívánságaimat azonnal teljesítse, amennyiben nem, akkor vagy büntet, vagy nincs is. Jézus mondta hogy kérjünk, és kapunk, de az egész alapja a hit.


“Bizony mondom nektek, a gazdagnak nehéz bejutnia a mennyek országába. Újra azt mondom: Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” Mt 19,23-24


A szegény előbb meglátja az Istent, mert a szívében nem a világ javak, és a gazdagság van, hanem Isten. Annak a szegénynek, akinek Isten a “mindene” gazdagabb, mint bármilyen földi milliárdos

2023. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!