Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki szidja az istent,...

Ha valaki szidja az istent, egy komoly vallásos jelenlétében, akkor az miért kapja fel a vizet?

Figyelt kérdés

1.sztem ez olyan butaság,azt képzeli,hogy az istent neki kell megvédenie?:-)

2.pont,hogy az Isten szeretné azt,ha szeretettel lenne az istent szidó ember felé,de mégis lenézi.


2010. okt. 11. 20:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én is vallásos vagyok, igaz nem mélyen mert néha én is szoktam káromkodni hogy az i. b+ .... :S, de ha előttem valaki minden második szavába aztmondja hogy a k. i..... akkor zavar engem is, még ha nem is vagy vallásos de egy téren mégiscsak Isten a vallás jelképe akár muszlim, akár keresztény az illető, és ez zavarhatja az embereket még ha nem is komolyan vallásosak
2010. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

2. parancsolat...

Isten jelen esetben tulajdonnévként szerepel, nem köznévként, tehát NAGY KEZDŐBETŰ járna neki.

Amikor én a jelenlétedben anyádat szidom, miért kapod fel a vizet? :) Hiszen édesanyád szeretettel lenne felém, és ez olyan butaság, hiszen miért neked kéne megvédened anyukád nevét?

2010. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne így nézd. Anyukád, amikor megszült, gyanítom azt szerette volna, hogy te egy kedves, mindenkivel udvarias gyerek legyél. de ha valaki nyíltan elkezdi pocskondiázni anyádat, elküldi a jó büdös... helyekre, akkor te orrba vered, nem? Pedig kétlem, hogy anyud örülne neki :)


Igaza van, tartsuk tiszteletben egymás hitét, vallását, családtagjait. Emberileg megérdemli. Amíg a vallásos tiszteletben tartja, hogy én nem vagyok hívő, vagy másban hiszek mint ő, addig az a minimum, hogy én sem gyalázom se az ő, se más vallás istenét. Ők abban hisznek, számukra az a fontos. Akkor is, ha szerinted nincs értelme. Én sem hiszek a vallásban, DE akkor sem gyalázom senkinek a prófétáját, vagy vallását, akárkijét, aki neki szent, vagy fontos. Ezt úgy hívják, hogy emberség.

2010. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Na puff, előttem már felvetették a példát, figyelemből elégtelen nekem XD
2010. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ezt a "megvédést" nem az emberek találták ki, hanem ez az Úr egyik fő parancsolata, vagyis az istenkáromlás tilalma, ami többször előfordul az Irásokban
2010. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez az egy az, ami engem is zavar, pedig minden vagyok, csak szentfazék nem, és nem ritkán kicsúszik egy b* meg. Hogy miért? Mert ez is egy módja a feszültség levezetésének. Ha viszont valakitől (főleg olyan, akivel sokat vagyok egy légtérben) gyakran hallom, egy idő után szólok, hogy próbálja hanyagolni.
2010. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

második:engem speciel hidegen hagy ha valaki k.anyázik nekem,mivel szeretem anyukámat és mindegy,hogy ki mit mondd róla.másrészt nem vagyok azonos személy anyukámmal.

te azonos személy vagy Istennel? vagy a vallásosok azt gondolják,hogy az Isten nem tud megbirkózni egy ilyen hatalmas problémával,hogy szidják a nevét?:-) szóval ez az amit én butaságnak tartok.

azt mondjuk megértem ha valakit zavar,hogy a másik káomkodik mint a kocsis,és rászól.

2010. okt. 12. 18:51
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha az anyádat szidják a jelenlétedben, akkor miért kapod fel a vizet?

Ha a mennyei Atyánkat szidják persze, hogy "kiakadunk"- ez nem feltétlen jelenik meg a viselkedésünkben, van aki nem reagál, van aki megkéri a szidalmazót, hogy a jelenlétében ne szidja Istent.

2010. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem azért kapja fel a vizet, mert az bántja, hogy Istent szidják, hanem mert nem adják meg a neki járó alapvető emberi tiszteletet...
2010. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Istennek járó alapvető emberi tisztelet? az,aki uralkodik a világmindenségen,szeretetét kiárasztja igazakra és hamisakra,megsértődik ha tiszteletlenül beszélnek vele? ez valami vicc ugye?:-)
2010. okt. 13. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!