Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vatikán ma a világ vezető...

A Vatikán ma a világ vezető szuperhatalma lenne (és nem a legkisebb állam), ha az élére nem olyan pápák kerülnek a történelem során, akik viszonylag rövid ideig (koruknál fogva) voltak hatalmon + gyakran durván szembe mentek az elődeik politikájával?

Figyelt kérdés

2023. máj. 20. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
A pápai hatalom alapja a vallás. A tudomány visszaszorította a vallást, ezáltal a pápai hatalmat. Amíg van tudomány, addig nem lehet vallásból szuperhatalmat csinálni.
2023. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Vatikán sose akart világi szuperhatalom lenni, sokkal fontosabb feladata van, terelni Isten új választott népét az üdvösség felé terelni.
2023. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerencsére ez nem következett be
2023. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Mitől lenne szuperhatalom?
2023. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ki akarják zárni a Vatikánt az ENSZ-ből


A RÓMAI székhelyű Inter Press Service (IPS) hírügynökség jelentése szerint „egy nemzetközi koalíció, mely több mint 70 civil szervezetből . . . áll, világméretű kampányt indított, hogy zárják ki a Vatikánt az Egyesült Nemzetek Szervezetéből”. Jelenleg a Vatikán állandó megfigyelőként, vagyis nem tagállamként tevékenykedik az ENSZ-ben. 1964 óta van ebben a státusban.


Miért ellenzi a civil szervezeteknek ez a csoportja — amely tavaly április végén világszerte már 100 szervezetet számlált — a Vatikán ENSZ-ben betöltött szerepét? Ezek a szervezetek úgy érvelnek, hogy a Vatikán vallási hatalom, nem pedig politikai állam. Frances Kissling, egy katolikus szervezet elnök asszonya, mely a szabad akaratért száll síkra, azt mondta az IPS-nek, hogy a koalíció nem bánja, ha a Vatikánnak megmarad az a joga, hogy kifejezze a véleményét, inkább „azt vitatja, hogy joga van-e ahhoz, hogy ugyanolyan pozícióban legyen, mint a kormányzatok, pedig nem számít államnak”.


Anika Rahman, egy családtervezéssel kapcsolatos központ nemzetközi programjának a vezetője egyetért ezzel. Az IPS idézte őt, amint azt mondta, hogy „ha az ENSZ úgy tekint a Szentszékre, mint államra, és vallási hatalmára való tekintettel állandó megfigyelői jogokat ad neki, a világtestület precedenst teremt, és más vallások is hasonló követelésekkel állnak majd elő”. Hozzátette: „Ha biztosítani szeretnénk, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezete ne pártoljon bizonyos vallásokat, nem szabad megengednünk, hogy egy olyan vallási szervezet, mint a római katolikus egyház, részt vegyen ennek a fórumnak a munkájában, noha nincs a tagállamok között.”

2023. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"vagyis nem tagállamként tevékenykedik az ENSZ-ben"

Ha nem tag, akkor hogy akarják kizáratni ezek a "civil" szervezetek? :D


Egyébként a Vatikán egy állam, elég nagy blődség azt írni, hogy nem az.

2023. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!