Japán imperialista és háborús politikája a Távol-Kelet térségében akkor is megbukott volna, ha nem kezdenek nyílt konfrontációba az Egyesült Államok ellen (1941)?
na most a Japánok nem voltak komplett hülyék.
nem azért támadták meg Amerikát, mert éppen nem volt jobb dolguk, hanem azért, mert pontosan tudták, hogy előbb utóbb össze fognak velük csapni.
a támadással olyan helyzetet próbáltak teremteni, amiben képesek olyan döntő vereséget mérni Amerikára, ami évekre biztosítja Amerika semlegességét.
de elszámolták magukat.
Pearl Harbor túl kevés volt ahhoz, hogy önmagában döntő vereség legyen és túl sok ahhoz, azonnali frontális támadást provokáljon ki. így két szék között a földre estek és azt meg tudjuk, hogy ennek mi lett a vége.
ma 16:18
És cáfolni is tudod konkrétumokkal vagy csak a személyeskedés megy?
Mindkét nagyhatalomnak kellettek Kína és Délkelet-Ázsia nyersanyagai, piacai, támaszpontjai. Aki ezt kétli, emlékezzen arra, hogy a hatvanas-hetvenes években az Egyesült Államokat úgy kellett kirugdosni Vietnamból.
1941 eleje-közepe körül eléggé látszott, hogy a térségben fontos gyarmatokkal rendelkező nyugat-európai hatalmak (Hollandia, Franciaország, Nagy-Britannia) meggyöngültek a múlthoz képest és nem lesznek lépesek tartósan megőrizni az ázsiai területeiket. Azokat át fogják venni az erősebb játékosok.
ma 18:08
Tehát ez a feladat már meghaladt a képességeidet, de a lepontozás azért még látom, jól megy.
Távol-keleten USA is terjeszkedett, Fülöp-szigetek, Hawaii, stb. plusz
a japánok tervezték elfoglalni Ausztráliát, USA szövetségesét és az összes nyugati gyarmatot. Elkerülhetetlen volt a háború.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!