Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2012 vallási szempontból:...

2012 vallási szempontból: Szerintetek mi fog történni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek 2012-ben vallási dolog fog történni? Ha igen, akkor mi? Kíváncsi vagyok kinek milyen elképzelése van.


Normális válaszokat! Köszi.


2010. okt. 10. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
lesz egy csomó kisebb közösség, akik teljesen meg fognak őrülni... lesz aki retteg majd a világvégétől, lesz aki várja a végzetet, lesz aki meg akarja téríteni az utolsó pillanatban szegény elveszett lelkeket...én meg otthon ülök majd a tv előtt és élvezem ezt a hatalmas humoros valóságshowt :) aztán másnap reggel vidáman kelek fel és röhögök a sok idiótán, aki csodálkozik, h miért van még mindig világ :D
2010. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
meg lessz egy csomó öngyilkos, de szerintem a leggvalószinübb hogy semmi sem lesz.
2010. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten, még mindig ez megy?? Köztudott, hogy bár 2012-ben valóban véget ér a maja naptár, ez nem a világvégét jelöli, hanem hogy egy új időszámítás lép a helyébe (idézem: "a maja időszámlálást 5125 évente újból kezdik, és korszakonként számolják").


Hogy vallási szempontból mi fog történni? Ugyanaz, mint 2009-ben ill. 2010-ben: semmi.

2010. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Római katolikus keresztényként Jézustól idéznék: "nem tudjuk se a napot se az órát..."


Szerintem nem lesz semmi világrengető dolog, de lesz sok öngyilkos, lesz sok ember, aki megőrül, lesz sok csalódott, és lesznek olyanok, akik az üzlet miatt új dátumot lesznek kénytelenek kreálni.

2010. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

héééé!

Az én válaszomat ki törölte ki??? vagy hol van?? mi a baj vele??? csak egy válasz... én ebbe hiszek,2012-re vallási dolgot akarok végrehajtani.

2010. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kevesen tudják, hogy a maják több naptárrendszert is használtak, mivel kifinomult módszereik voltak az idő mérésére, kiváló csillagászok és matematikusok voltak. Naptáraik egyike volt csupán az un. hosszú számítás, amelyet ie. 355 körül állítottak fel, kezdő dátuma pedig 0.0.0.0.0 volt, ami a mi naptárunk szerint ie. 3114.08.11-nek felelt meg. Ez 2012.12.21-én éri el a bűvösnek tartott 13.0.0.0.0 dátumot. Azt még fontos tudni, hogy a maják 20-as számrendszert használnak, vagyis 19-ig megy a naptár!


Tudod az a vicces, hogy minden világvége koncepció ugyanazt a katasztrófasorozatot mutatja be, egyetlen különbség köztük a dátumban van! Vallási szempontból nézve a világvége dátumoknak semmi jelentősége nincs. Nem tudhatjuk a világvégének konkrét időpontját, de úgy gondolom jól is van ez így. Mert a lényeg nem a dátum, hanem az, hogy hogyan élünk addig itt a Földön! Az ember ugyanis nem halhatatlan, ilyen értelemben mindegy, hogy egy zongora esik valakire, vagy egy 25 millió tonnás kisbolygó, az eredmény nem változik! ;-)


A Biblia tanulsága szerint mindenképpen találkozni fogunk Teremtőnkkel, igazi fontossága csak a találkozás minőségének, eredményének van. Nem az a fontos hogyan következik be a vég, hanem, hogy utána mi lesz a sorsunk. A felkészülést erre azonban már ma el kell kezdenünk.


Üdv. Péter

2010. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Olyan hülyeség ez a maja dolog. Barbár nép volt, nem kellene ekkora feneket keríteni a maja kultúra köré. Néhány megszállott maja éltető még könyvet is képes írni, összefüggéseket jegyez fel. Megkérdeztek már egy maját is? Nem. Lehet, ha elbeszélgetnének eggyel, kinevetné őket, hogy ilyet hoztak ki az írásukból. Lehet, hogy akkor volt náluk a nagy kefélés fordulópontja.

Meg az is, hogy előveszik 2012-re a szétunt Nosztredamusz-t és összefésülik a majákkal. Meg jönnek a csillagászok, hogy becsapódik egy kisbolygó, meg ebben az állatövi csillagképben leszünk. Ez a csillagászat dolog is csak az ember szüleménye. Gondolj bele, ha más bolygón élsz, már nem ezek a csillagképek fogadnak...


Vallási alapon: az igaz hívő nem fél a világvégétől. Ha 2012, akkor legyen! Miért félsz? Ha hitben erős vagy, nem félsz semmi földi dologtól. Igaza van Péternek: Minden nap minden percben kész kell lenned és várni az Uradat, mint jó szolga!


Egy picit megmosolyogtató dolog: Valakinek tényleg világvége lesz 2012-ben. Például felszállok egy repcsire és a tengerben landolok :)

2010. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szerintem Péternek nagyon igaza van. Még egy gondolat:

Úgy kell élnünk, hogy ha életünk végén visszatekintünk, semmit ne bánjunk meg amit tettünk!

2010. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem fog történi különösebb dolog
2010. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy az "elvtársak" megrendezik az (Anti-) Krisztus eljövetelét és ezért előtte világvégét rendeznek. Blue Beam Project-nek nevezik ezt.Keress rá az interneten, ott bővebb leírás van. A lényege az hogy jelek lesznek az égben (majd olyanok mintha igazi lenne), hangokat fogunk hallani, mindenki a saját nyelvén.Ezért vannak mostanság annyi katasztrófafilm. Lelkileg készítik rá az embereket. Szeptember 11. előtt repülőgép eltérítéses filmek voltak.

nagy számban. Ez vallási dolog: álvallási ! Az hogy sikerül-e a tervük nem tudni: végső soron minden Isten kezében van. Szerintem késésben vannak a 2012-es terveiket illetőleg. Időnként másr 2013-ról írnak.

2010. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!