Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban természetfele...

A mennyországban természetfeletti képeségekkel is felleszünk ruházva? Hogyan képzeljem el a mennyt. Lesznek vsodálatos folyók is? Olyan fák esetleg ami az örökéletet bizosítja? Izagalmas téma. Már várom. Ti is várjátok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is így képzelem. És lesznek olyan nők, akik szeretnek szexelni.
2023. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Leborulva fogod dicsőíteni a bárányt az örökvalóságig...
2023. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy képzelem el, mint egy lakodalmat. Amikor meghalok, azt észre sem fogom venni. Csak mintha elindulnák egy haverom lagzijába.


Odafele kocsival megyek és megállít a rendőr. Ez még csak a purgatóriumom. Átvizsgálják a kocsimat és teljes ruházatomat. Nyilván elő kerülnek majd dolgok a kocsimból. Bizonyára lesz benne pia, kaja, füvescigi, meg amolyan kábítószerek. nem is beszélve a kocsim állapotáról. Kinéz a börtön és esélyes, hogy nem látom egy jó darabig a szabadságot és még a buliba sem jutok el. Erre majd az egyik rendőr megkérdezi, hogy :

,,Hova igyekszik ilyen súlyos kihágásokkal maga körűl?"

és pedig majd mondom, hogy

"egy buliba igyekszem, ahova elhívott a házigazda."

Erre majd a rendőr nagy vigyorral az arcán készítve a bilincset majd megkérdezi:

"Na és hol lesz ez a buli, kinek a bulijába megy?"

én pedig csak annyit tudok majd kinyögni:

"Jézus tartja a bulit, oda igyekszem"

Erre a rendőrök elkomorodnak. Összenéznek, majd elkérve az irataimat leellenőrzik a dolgokat. Majd visszatérnek:

"Elnézést, hogy fenntartottuk. Minden rendben van, jó bulizást!"


Erre én udvariasan elköszönök, majd tovább hajtok. Mehetnék a széles autópályán, ahol tágas fizetőkapuk vannak, de én a kis szűk utcákon vezetek a célig. Lassabban haladok, de legalább biztosan megérkezem egy szerény kis házikóhoz, melynek kicsiny kapuja van.


Ott, Péter lesz a kidobó.

- Ki vagy, miért jöttél?

én pedig mondom:

-Krisztus nevében jöttem az úton a lagziba.

Erre Péter mondja majd válaszúl:

-Á, a vőlegény vendége. Jó helyen jársz, én pedig Krisztus nevében állok itt a kis kapuban.


És amint ezt kimondja Péter már meg is jelenik Krisztus Urunk. Mert ugye, ahol ketten hárman összegyűlnek a nevében ott lesz köztük Ő is.

-Ej, Péter, ne bolondozz, enged be lelkemet.

mondja Krisztus

-De hát uram, nézd meg a ruháját, nincs is lagziba öltözve.

Ennél a ponton azért én is megszólalok:

-Igen, Uram, nézd, nem volt időm már átölözni rendesen, mielőtt elindultam volna. Jöttem, ahogy tudtam, és csak annyit tudtam, hogy hozzád kell eljutnom. Tulajdonképpen azt sem tudtam, mit is kellene felvenni. Laza szerkót vagy valami komolyabb öltözéket. Kerti party, medencés buli, lakodalom vagy mi is , ahova pontosan hivatalos vagyok. Kocsival jöttem, benne van minden, az egész életem elfér benne.

Erre Krisztus urunk megkérdezi:

-Na jól van ember, de hogyan jutottál túl a rendőrökön, hiszen azok minden autót megálítanak és mindenkit kegyetlenűl megbüntetnek, akinek a kocsija tele van szeméttel vagy balesetveszélyes?


És ekkor ott állva 3-an a kiskapuban együtt nézünk a kis 1998-as toyota corollára, ami ránézésre is árúlkodó, betekintve az ablakán pedig tele van narkóval, piával és még néhány szeméttel.


De azért válaszolok:

-Uram, már készítették a bilincset, hogy lecsuknak, de amikor megkérdezték, hogy hova jövök, csak annyit tudtam kinyögni, "Jézus tartja a bulit, oda igyekszem".


Erre az Úr majd oda fordul Péterhez a kidobóhoz és mondja:

-Látod Péter, hiszen alkalomhoz illően felöltözött.

aztán Jézus beinvitál:

-Kövess engem.


S amint belépünk a kis ütött kopott házikó kapuján, az teljesen megváltozik. Már egy kertipartiba csöppentem és a vendégek pedig a legjobb barátaim és mindenki, akit szeretek ott van. Nem csak az élők, hanem azok is, akikről azt hittem, hogy meghaltam.

Aztán ott sütögetünk, iszogatunk, sőt még egy két spanglit is elpörkölünk. Amikor pedig elfogy ami piát hoztunk, akkor Krisztus Urunk csinál a fízből bort, pálinkát, krémlikőrt.

Ha valakinél lesz akkor egy szelet pizza, azt megsokasítja, a hallal és mindennel együtt. Eszünk, iszunk, jól beállunk. Lesz, aki majd a templomban érzi magát, lesz aki majd egy kerti partin vesz részt, lesz aki majd koncerten lesz, lesz aki majd lakodalomban, de lesz aki majd egy tengerparti vakáción érzi magát. Mindenki ott lesz, ahol lennie kell és mind együtt leszünk azokkal, akikre emlékszünk. Együtt ünnepelünk, bulizunk, és sztorizgatunk.

Aztán beállít az öreg fater is. És rámutatva Jézusra valami ilyesmit mond:

"Ez az én fiam. Én állom a kört, de neki köszönjétek."

2023. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

#3 Aztán felvillan Jézus szoknyája a szélben és megdöbbenve ég a retinádba 3 bajlós hangulatú 6-os

...

2023. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Lucifernek békesség!

"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Máté 12:33)

2023. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mennyországban semmi sincs, csak a tudatod, ami egyesült végtelen másik tudattal is. Nem a mennyországban leszel, hanem te vagy a mennyország. Nem leszel, hanem csak az létezik, mint örök pillanat. Nincs ott történés, csak végtelen egység, szeretet, összeolvadás, mindenség.
2023. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebbe a teremtesbe a pokolból hoztak a magyarokat. A magyarok hadsereget is kuldtek már a pokolba többször is. A Jó Istenek is szoktak küldeni hadsereget régen. Mennyről nem hallottam. De én a büntető vagyok.
2023. ápr. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!