Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tud válszolni nekem a...

Ki tud válszolni nekem a Bibliában a Pál apostól Korintusi levél 11. részében a nő fejének befedéséről. Ma is be kell fedni az asszonynak a fejét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1Kor 11,2 - 1Kor 11,6

Nem értékkülönbségről van szó a férfi és nő között. Az egyenrangúságot a kinyilatkoztatás mindig hangoztatta. Az apostol itt vallásos magyarázatot ad arra a természetes magatartásra, ami a nő családi és társadalmi helyzetéből folyik. A nő támaszt keres a férfiban, ezért mondhatja az apostol, hogy az asszony feje a férfi. Viszont a férfi inkább hivatott az eszmék képviseletére, a jogrend érvényesítésére, a közéleti szereplésre, de mindent köteles Krisztus mértéke szerint tenni.


1Kor 11,7 - 1Kor 11,12

A korintusiak valószínűleg megkérdezték az apostolt, hogy a nők az istentiszteleten kötelesek-e a keleti szokáshoz híven fedett fővel megjelenni. Az apostol itt a helyi követelmények és szokások szerint ad utasítást, nem általános törvényt közöl. Ez kitűnik a 16. versből. A Szentírásra való utalással azt akarja elérni, hogy egész viselkedésüket hassa át a vallásos gondolat. Mindent Istenért tesznek, amikor a tisztesség követelményeit figyelembe veszik. Az őrangyalok előtti tisztelet is javallja a szerény viselkedést, hiszen ők különösképpen jelen vannak a keresztények vallásos összejövetelein. A 12. vers kifejezetten említi a férfi és nő egyenrangúságát a házasságban.


1Kor 11,17 - 1Kor 11,22

Úgy látszik, a korintusiak szeretetlakomával emlékeztek meg az utolsó vacsoráról. Egyesek előtt azonban az ilyen összejövetel elvesztette szociális és vallásos jellegét, sőt magatartásuk szeretetlenséggé fajult.


1Kor 11,23 - 1Kor 11,26

Pál az utolsó vacsora történetét az ősapostolok elbeszéléséből, tehát a "hagyományból" kapta. Valószínűleg ez a legrégibb írott tanúság az oltáriszentség szerzéséről. A kenyér áldozati jellege benne van e szavakban: az én testem, amelyet értetek adok. A bornál pedig: Ez az újszövetség az én véremben. Mt, Mk és Lk "az érettetek és sokakért kiontott vérről" beszélnek. Az "új" szövetség Jer 31,31-re mutat. Az oltáriszentség ünneplése a keresztáldozat megújítása, azért hirdeti az Úr halálát. Krisztus testének és vérének jelenléte a kenyér és a bor színe alatt jelképezi vérének kiontását a testéből, vagyis feláldozását a kereszten. Ezért mondjuk, hogy az oltáron Krisztus áldozati teste és vére van jelen.


1Kor 11,27 - 1Kor 11,32

A kenyér és bor valóságos átváltozását mutatja a kijelentés, hogy aki méltatlanul veszi magához, vét az Úr teste és vére ellen. Lehetséges az egy szín alatti áldozás is, ezért mondja, hogy eszi e kenyeret, "vagy" issza az Úr kelyhét. Az áldozáshoz csak tiszta lélekkel lehet járulni, az ember vizsgálja meg előbb lelkiismeretét és szabaduljon meg bűneitől. Isten betegséggel és egyesek korai halálával figyelmeztette a korintusi híveket az Úr teste és vére iránti tiszteletre. A csapás és szenvedés másutt is úgy szerepel, mint Isten figyelmeztetése (Jud 8,27; 2Mak 6,12).

2010. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is hasonlókép értelmezem, illetve éreztem, hogy itt nem arról van szó, hogy a nőnek kendővel be kell fednia a fejét.Hanem arról amit irtál.
2010. okt. 9. 20:12
 3/4 anonim válasza:
Szerintem a Biblia szava örök es tobbnyire nem csak azoknak szol akiknek a cimben emlitik a nevuket vagy szemtol szemben mondjak. Mert akkor azt is mondhatnank hogy Jézus nincs velünk a világ végezetéig csak mert kozvetlen a tanitvanyoknak mondta hogy veluk lesz ha keresztelnek es hirdetik az Igét. Szerintem a noknek ma is be kell fedni a fejuket ha imadkoznak vagy profetalnak, azt hiszem igy mindig mert azt is mondja az Ige hoyx szuntelen imadkozz es a Jézusrol szolo bizonysagtetel a profetalas lelke. Persze vannak kivetelek mikor nem fedheti be egy no a fejet, alvasnal vagy hajmosasnal rajtam sincs sapka vagy kendo. Remelem segithettem, szia :)
2016. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy utánanézve úgy hiszem, csak az asszonyoknak kell befedni a fejüket. Legalábbis én így látom az Ige szerint, igyekeztem az eredeti szöveget is figyelembe venni, remélem jól értettem. Isten áldjon és adjon bölcs szívet mindnyájunknak! Ámen! :)
2016. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!