Mi a fene amit világszerte lehet hallani égi kürtöket? Lehet, hogy még a mi életünkben bekövetkezik a végítélet?
"Az apokalipszist mint eszkhatológiai (prófétikus) eseményt hagyományosan azzal a prófétai előrejelzéssel szokás kapcsolatba hozni, amire az Ószövetség úgy hivatkozik, mint az Úr napja (Ézs. 13,9. 22,5; Jóel 2,31) vagy a Harag napja (JerSir. 2,22).
Egy többlépcsős krízis-sorozat, melynek első felében Isten figyelmeztető-csapásokkal hívja fel a világ és az emberiség figyelmét arra, hogy e korszakot lezáró ítélet közel van, meg kell térni; ezen időszak másik felében azonban az egyre súlyosbodó csapások célja már nem az elrettentés, Isten elegyítetlen haragja zúdul a világra a gonoszság miatt.
Fontos leszögezni, hogy az apokalipszis nem világ végét jelent — sem teológiailag, sem etimológiailag. A Messiás visszajövetele csak a korszaknak vet véget, a Gonoszt zárja lakat alá. A Biblia szól ugyan arról, hogy a világ jelen állapotában nem fog örökké fennmaradni, új ég lesz és új föld (Ézs. 65,17; Jel. 21,1), ezt azonban még megelőzi Jézus visszajövetele, a messiási/ezeréves királyság (Ézs. 9,7; Jel. 20. rész) és az utolsó ítélet (Máté 25. rész).
Az apokalipszis kifejezés szó szerint a természetfelettinek a természetes világban való megnyilatkozását jelenti - kinyilatkoztatás. A görög αποκαλυπσις [apokalüpszisz] szó jelentése fel-tárulkozás s arra az aktusra utal, mikor a színházban félrehúzzák a függönyt s így láthatóvá válik a színpad a szereplőkkel és a díszletekkel, ami addig rejtve volt (ugyanezt a jelentést követi a latin revelatio, ami el-leplezést jelent).
Az apokaliptikus eseménytörténetnek a következő menetrendjét tárja elénk a Szentírás (a legvalószínűbb sorrendben):
- A 7 pecsét felbontása, Isten figyelmeztető csapásai (Jel. 6. 8. rész)
- 7 körtszó, az utolsó figyelmeztetés, további csapások (8,6-20. 11,15-19.)
- az Antikrisztus elfoglalja helyét birodalma élén (1Thessz. 2. rész; Jel. 13. rész)
- Isten türelme lejár, nem nézi tovább a világban eszkalálódó gonoszságot, a harag 7 serlege
- ,,az Úr napja”: Jézus Krisztus mint bosszúálló jön el angyali seregeivel és félresöpri az Antikrisztust követőivel együtt (Jel. 18. rész)
- Jézus Krisztus megalapítja ezeréves uralmát, melynek központja Jeruzsálem (20. rész)
- Góg-magóg háború (Ez. 36-37. rész; Jel. 20,7-10.)
- Utolsó ítélet (Máté 25. rész; Jel. 20,11-15.)
- Új ég és új Föld — a Mennyei Jeruzsálem alászállása (21,2)
Jézus Krisztus, mint Isten Fia első ízben a béke üzenetével érkezett a világba közel kétezer évvel ezelőtt - az evangélium Istennel való megbékélésre szólítja fel az emberiséget -, de mivel egyetemes szinten nem fogadják el, helyette az antikrisztusi világbirodalomba olvadnak bele, ezért Jézus visszajövetele során erőszakkal veszi át az uralmat a világban a gonoszoktól az armageddoni csata során. (Jer. 49,13; Jel. 16,16) Az egyháznak azonban megígérte, vissza fog jönni érte, még mielőtt a szörnyűségek kezdetét vennék — így első (titkos) visszajövetele során kimenti az igazi egyházát a világból (elragadtatás). (Ézs. 57,1 Máté 24,36-51. 1Thessz. 4,13-18.) Az antikrisztusi erők ekkor kezdenek csak el igazán működni. (2Thessz. 2,7) Az Úr elrejti Izraelt a Nagy Nyomorúság valamint az Antikrisztus üldöztetése elől egy titkos helyen — ekkor fedi fel messiási kilétét Jézus a nép előtt, mellyel akkor ott nemzeti szinten megköti az új szövetséget. (Jer. 31,31)"
Karaul táltos megmondta, égi kürtök fogják jelezni Nimród ősapánk ébredését s a sötét kornak az vet majd véget, hogy Nimród, a szkíták uralkodója és nagy hatalmú mágusa feltámad, reinkarnálódik, azaz "visszatér"!
A próféciákban állandóan visszatérő motívum, hogy Nimród igazából nem is halt meg! Csak „elrejtőzött”, illetve visszavonult egy titkos helyre, egy messzi országba.
Ez a hely, a török ősgeszta, a Tarih-i Üngürüsz szerint az, ahol Nimród egyik fia Pálosz székvárost alapított – ez pedig nem más, mint az "Ister kanyarulata”!!
A Ister folyó nem más, mint a Duna!
Tehát a Duna kanyarban van a székhely, no mert a pilisi népmesékben találkozunk a hiedelemmel, miszerint egy itteni barlangban egy régesrégen élt titokzatos uralkodó alszik. Szíve dobogását visszhangozza a fölötte lévő hegy, melyet konkrétan erről a dobogásról neveztek el: a Dobogókő!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!