Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak keresztények...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Miért vannak keresztények akik nem ismerikbe hogy isten elitél ezt azt?

Figyelt kérdés

Nem a vallást akarom szidni, és még csak nem is valamelyik ágazatát.


Csak itt a gyakorin folyton találkozom olyan keresztényekkel (vagy egyel találkozom többször) akik olyanokat pampognak hogy isten senkit nem itél el, meg isten nem itélkezős büntető.


Meg ilyenek.


És nem értem MIÉRT?


Miért dumálnak olyanokat hogy mondjuk a "megitéltetsz" az nem azt jelenti hogy isten itélkezik meg ilyenek.


A pokoltagadó keresztényeket még értem. Az ateista kritikák egyik alap érve is nehéz védeni, nekem sem megy nagy részt.


De ezt nem értem.


Kérek mindenkit hogy minden személyeskedés nélkül válaszoljon tudása szerint! Közönöm!



2023. márc. 24. 06:51
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Értem.
2023. márc. 24. 11:23
 22/25 anonim ***** válasza:

Annyit hallanak az önjelölt gyülekezetben, hogy Jézus meghalt a bűneidért sálálála és nem többet...

A Borat című filmet láttad?

2023. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem, de majd meg nézem.
2023. márc. 24. 12:48
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia! Ma írtam egy választ, amiben erről beszéltem, úgyhogy gyanítom én vagyok a kérdés közvetlen kiváltó oka.


Alapvetően igen, azért szoktam ezt kifejteni többé vagy éppen kevésbé bővebben, mert a mai ember számára nem érthető az ítélő Isten képe. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez a fajta istenkép ne lenne helyes és mégcsak nem is mondanak ellent egymásnak. Azt zárójelben megjegyzem, hogy katolikus vagyok.


Kezdem az elejétől.

Isten a maga Szentháromságában egy önmagában tökéletes és boldog lény. Itt most az a lényeg, hogy boldog és ezt a boldogságot akarta (és akarja) megosztani másokkal. Ezért teremtett angyalokat és ezért teremtette az embert is. Az alap koncepció az, hogy az angyalok és emberek az örök boldogságban együtt vannak Istennel és dicsőítik őt. Mind angyali mind emberi részről tudjuk, hogy nem feltétlenül akarnak együtt lenni Istennel a teremtményei. Angyali részről ezeket bukott angyaloknak hívjuk, emberi részről pedig emberiségnek. Nekünk embereknek annyiban van jobb dolgunk, mert ha egy angyal azt mondja, hogy neki ennyi elég volt akkor ez a döntése nem visszafordítható, míg nekünk ez a földi életünk is egy második esély, ahol még van esélyünk visszajutni hozzá.


Na és ebből következik az, amit én mondok, hogy érdemes komplexebb néznünk az életünk utáni ítéletet. A földi életünk a szabad akaratunk egyik legszebb megnyilvánulása. A földi életünk egy döntés. Egy döntés Isten mellett, vagy ellene és ezt a döntést Istentől kaptuk. Ezért nem szeretem ítéletnek nevezni. Inkább a mi döntésünk mint ítélet. Szerintem mostmár eléggé kitűnik, hogy igazándiból ugyanarról beszélünk mindkét esetben, csak más szóval, csak szerintem ha döntésnek, lehetőségnek, stb. nevezzük, akkor jobban érthető a dolog a mai ember számára. Ilyen egyszerű. Remélem nagyjából érthető.

2023. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Á, értem.


A szó nem tetszik is máshogy hivod.


Nálam is volt ilyen, bár nem vallásban hanem politikában.


Kösz és bocs.

2023. márc. 24. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!