Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak keresztények...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Miért vannak keresztények akik nem ismerikbe hogy isten elitél ezt azt?

Figyelt kérdés

Nem a vallást akarom szidni, és még csak nem is valamelyik ágazatát.


Csak itt a gyakorin folyton találkozom olyan keresztényekkel (vagy egyel találkozom többször) akik olyanokat pampognak hogy isten senkit nem itél el, meg isten nem itélkezős büntető.


Meg ilyenek.


És nem értem MIÉRT?


Miért dumálnak olyanokat hogy mondjuk a "megitéltetsz" az nem azt jelenti hogy isten itélkezik meg ilyenek.


A pokoltagadó keresztényeket még értem. Az ateista kritikák egyik alap érve is nehéz védeni, nekem sem megy nagy részt.


De ezt nem értem.


Kérek mindenkit hogy minden személyeskedés nélkül válaszoljon tudása szerint! Közönöm!



2023. márc. 24. 06:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De amugy sem tudok ezzel mit kezdeni, a kérdés szempontjábol.
2023. márc. 24. 08:46
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért gondolják egyesek, hogy Isten nem ítél. Ő az egyetlen aki ítélhet, a legfőbb bíra. Nem látom azt sem, hogy ez egyesek szerint miért volna rossz.

Ha Isten igazságos, elítéli a bűnöst, mint az emberi bíróságok is így tesznek igazságot.

Csak Isten nem emberi léptékekkel és szabályokkal ítél, ezért nem szabad nekünk Isten helyett ítéleteket kijelenteni. Ő a lelkedet ítéli a benned lévő gonoszságot, nem a btk vagy a Biblia alapján dolgozik mint mi halandók. Erre vonatkozik az Isten nevét hiába a szádra ne vedd törvény. Vagy a ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2023. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12-es.


Ugye?


Ezért is olyan fura nekem mikor olyanokkal vitatkozom.

2023. márc. 24. 09:14
 14/25 anonim ***** válasza:

De attól még róla beszélünk most.


"nem állitja meg ezeket a cselekedeteket"

Eleve nem kellett volna megteremtenie ezeket a lehetőségeket.

A világban csak az létezik, amit ő megteremtett. Ő teremtette a bűnt, a bűnöst (olyat, aki bűnössé válik) és a bűnre való hajlamot is.

Nyilvánvalóan azért teremtette, hogy végbe is vigyék, vagy szerinted mi másért? Vagy te szoktál olyat csinálni szabad akaratodból, amit kifejezetten NEM akarsz?

2023. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Allah meg igazságos?
2023. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"Nyilvánvalóan azért teremtette, hogy végbe is vigyék, vagy szerinted mi másért? "


Proba tétel.


Is mostantol minden választ ami nem a kérdésben segédkezik törlök. Nekem most nincs egy ilyen vitához kedvem, eleve más a kérdés.


Ha erről akarsz beszélni, akkor írjál róla ki egy kérdést.

2023. márc. 24. 09:26
 17/25 anonim ***** válasza:

"Proba tétel."

Erre még szeretnék válaszolni: egy végtelen istennek nincsen szüksége próbára, mert ismeri az eredményét.

Ha próbát csinál, azt egyértelműen csak a saját szórakozására.


A kérdésedre válaszolva: természetesen az isten azt ítél el, akit akar, és amelyik keresztény ezt nem tudja, az buta.

Csak ezek után nem mindig lehet azt mondani rá, hogy igazságos.

2023. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű, vannak olyan magukat kereszténynek nevező emberek, akik a saját morális kódexükhöz, vagy ideológiájukhoz hajlítják a kereszténységet.

Ezért vannak magukat kereszténynek nevező fehér felsőbbrendűségiek, magukat kereszténynek nevező woke baloldaiak, persze én most a két szélsőséget neveztem meg, de ide tartoznak azok is akikről a kérdés alatti leírásban írtál.

De azt vissza utasítom, hogy kizárólag a keresztények között fordul elő ez a jelenség.

2023. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De én ugy értettem hogy ez a fajta morális kodexük miért van igy?

2023. márc. 24. 10:52
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#19 Azért, mert bár kereszténynek nevezik magukat, elsősorban nem a Bibliából vették át a morált, hanem a szüleiktől, vagy a társadalomtól amiben élnek, vagy a politikai ideológiából amivel szimpatizálnak, és a Krisztustól származó erkölcs csupán a második náluk, még ha ennek nincsenek is a tudatában.
2023. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!