Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak keresztények...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Miért vannak keresztények akik nem ismerikbe hogy isten elitél ezt azt?

Figyelt kérdés

Nem a vallást akarom szidni, és még csak nem is valamelyik ágazatát.


Csak itt a gyakorin folyton találkozom olyan keresztényekkel (vagy egyel találkozom többször) akik olyanokat pampognak hogy isten senkit nem itél el, meg isten nem itélkezős büntető.


Meg ilyenek.


És nem értem MIÉRT?


Miért dumálnak olyanokat hogy mondjuk a "megitéltetsz" az nem azt jelenti hogy isten itélkezik meg ilyenek.


A pokoltagadó keresztényeket még értem. Az ateista kritikák egyik alap érve is nehéz védeni, nekem sem megy nagy részt.


De ezt nem értem.


Kérek mindenkit hogy minden személyeskedés nélkül válaszoljon tudása szerint! Közönöm!



2023. márc. 24. 06:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Mózes harmadik könyve 26,14 alatt olvashatjuk a" jóságos" isten, emberekhez írt fenyegetéseit: "De ha nem hallgattok rám és nem hajtjátok végre mindezeket a parancsolatokat és ha megútáljátok döntéseimet...akkor és így bánok veletek: Meglátogatlak benneteket szörnyűségekkel, szemet elhomályosító és lelket gyötrő sorvadással és lázzal.... Fiaitok húsát fogjátok enni és leányaitok húsát eszitek majd. Elpusztítom áldozó halmaitokat, kiírtom tömjénező oltáraitokat és hulláitokat holt bálványaitok mellé szórom, mert megútállak benneteket. Városaitokat rommá teszem és szent helyeiteket elpusztítom, mert nem kedvelem az illatáldozataitokat. Úgy elpusztítom én az országot, hogy még azok az ellenségeitek is megborzadnak tőle, akik ott fognak lakni. Titeket pedig szétszórlak a nemzetek közé és kirántott karddal üldözlek benneteket. Országotok pusztasággá, városaitok pedig romhalmazzá.....Akik pedig megmaradnak közületek, megrothadnak bűneik miatt ellenségeik földjén, sőt atyáik bűnei miatt is megrothadnak."

Szándékosan nem írom le az egész írást, mivel így is kitűnik a sorok közül, hogy egy tébolyult őrült szavai ezek, aki dühöng ha valami nem az ő kénye kedve szerint történik. Egy beteg vallás ez beteg tanításokkal, beteg lelkileg eltorzult önsanyargató embereknek, akiknek a szarás sem megy isteni segítség nélkül

2023. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán miért van több felekezet? Én csak binárisan tudok gondolkodni...

Vagy ez ilyen szerencsejáték, ahol lehet válogatni a tözsdén lévő portfóliókból? És a javakat jószágok határozzák meg?

2023. márc. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán miért van több felekezet?"

Az most nem lényeges.


1-es.

Nem lettem okosoabb ezzel.

2023. márc. 24. 07:58
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Igazából egy végtelen ÉS igazságos isten nem tehet meg olyat, hogy bárkit is elítél.

Mivel az égvilágon minden pontosan úgy megy, ahogy ő akarja.

TEHÁT, ha mégis elítél bárkit is, akkor az eredeti szándéka is ez volt.

Szado-mazo játék.

2023. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ha szabad akaratot ad az embernek akkor nem.
2023. márc. 24. 08:24
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez nem igaz.

A szabad akarattal rendelkező dolgot is kiválóan lehet irányítani.

Másrészt: VÉGTELEN, halló!

MINDENT tud előre! Ha valami nem tetszett volna neki, azt áttervezi.

2023. márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem érted a lényeget.


Isten képességet ad az embereknek a jó és rossz közt való választással kapcsolatban.


Nem az ő hibája ha valaki rosszat tesz, mert senki nincsen rossznak teremtve.

2023. márc. 24. 08:32
 8/25 anonim ***** válasza:

Nézd, Drakula... te egy elég értelmes ember vagy.

Olvasd el, légy szíves, értő olvasással azt amit írtam.

Másrészt, ha még idáig nem tetted volna meg, akkor keresd meg azt a részt a Bibliában, ahol az isten leírja, hogy ő hozta be a rosszat és a bűnt a világba.

2023. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
1 válaszal rámutattam,hogy isten alapvetően bűntetni,itélkezni hivatott.Az utána következő transzformációi már az adott kor hatalommechanizmusához lett igazítva.
2023. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Olvasd el, légy szíves, értő olvasással azt amit írtam."


Értem mit akarsz mondani. Isten azért hibás mert nem állitja meg ezeket a cselekedeteket, pedig meg teheti.



"Másrészt, ha még idáig nem tetted volna meg, akkor keresd meg azt a részt a Bibliában, ahol az isten leírja, hogy ő hozta be a rosszat és a bűnt a világba."


Nézd én abban nem hiszek, nem vagyok keresztény.

2023. márc. 24. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!