A keresztény húsvét az ősi babiloni szexistennő, Istár ünnepéből, vagy a zsidó pészahból származik?
Antiteistáktól hallottam az előbbi verziót, de eddig mindig azt hallottam, és úgy tudtam, hogy a zsidó pészahból származik.
Jehova Tanúi NE válaszoljanak, mert ők a kérdéseiket az Őrtoronyból veszik, emiatt szándékuk ellenére is hamisítanak.
Elég egyértelmű, hogy Húsvét a zsidó Pészah ünnepéből származik. Elég ostobának (vagy hazugnak) kell lennie bárkinek aki mást mond.
Istár pedig nem volt "szexistennő", bármit is jelentsen. Ha egy kicsit utána olvasol, például a wikin ezt találod:
"a mezopotámiai mitológiában a növényi és állati vegetáció, a szerelem, a viszály, a termékenység, az anyaság stb. istennője"
Ühüm.
A zsidóktól.
A nyuszi tólja a tojást - lehetőleg csokit, de minimum színeset- és a tisztátalan sertés sonkát a zsidók megáldották, mint húsvéti sonkát
Mindenki aki mást mond ostoba!
Oké, te nyertél.
Ilyen érveléssel nincs értelme vitába szállni.
#1.
Ugye tudod, hogy nyuszika nélkül kibírt 1600 évet a húsvét? :-D Ugyanis legelőször akkor említik, akkor is csak néhàny német faluban. Ki is az ostoba? XD A húsvét valódi szimbóluma a bárány.
A tojás ezzel szemben régebbi, zoroasztrianizmusból származó szokás, amit perzsa, mezopotámiai keresztények vették át.
Ki is az ostoba?
Istár szimbóluma az oroszlán volt.
A sonka amúgy a bárányból maradt fenn, mivel nem minden keresztény paraszt tartott bárányt, ez pedig a disznó legnemesebb része.
Zsidó pészah az eredeti húsvét. Jézus is pészahot ünnepelt, a kovásztalan kenyerek ünnepe.
A mai korban Valóban a régi többistenhitű vallásból vették át XY istennő nyuszi és tojás jelét. Ez a termékenységet jelölte, pár száz éve jött be. Úgy tudom azert hogy a régi pogányok akik ezt ünnepelték, a húsvét idejét is ünnepeljék. Kvázi időponti segítség a húsvét idejéhez.
#3
Gondolom a 2-es hülyének akartad címezni és nem nekem.
#7.
Igen, elnézést.
#6.
A nyuszi és a tojás cseppet sem azonos tőröl fakad. Tojás már akkor a húsvéthoz kötődött, amikor még egy jó évezredet várni kellett a nyuszikára. A tojás egyébként a noruz szimbóluma volt (pont a mai nap ünneplik a zoroasztriánusok, egy szintén egy Istent imádó, de ugyanakkor az ábrahámi vallásokkal szemben keményen dualista vallás).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!